PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847078}

Co ukrywa Marco?

Marco effekten
5,2 256
ocen
5,2 10 1 256
Co ukrywa Marco
powrót do forum filmu Co ukrywa Marco?

Po pierwsze, ze względu, że zmienili wspaniałą obsadę, przez co nie wyobrażam sobie, żeby oglądać "Pogrzebanego". Po drugie, postanowiłem, że w takim razie będę kontynuował opowieść o Carlu Morcku poprzez książki - i z bólem serca odrzuciłem powieść, nawet nie kończąc. Rzadko zdarza się, że film jest lepszy od książki (żeby nie powiedzieć nigdy), ale tutaj mam wrażenie, że tak jest. Carl z książki w ogóle nie przypominał mi Carla z filmów, powieść rozwleczona, wiele wątków lepiej zrobionych w kinie, tych które rzutują na późniejsze różnice pomiędzy ekranem, a papierem. Szkoda. Wychodzi na to, że moja przygoda z Departamentem Q kończy się na filmowej "Kartotece 64". K***a, szkoda.

LukaszJarosz25

Zgodzę się niestety, dla mnie tez olbrzymia strata. Departament Q juz nigdy nie bedzie taki sam .......

piekos89

ja zaczynam książki dopiero od Pogrzebanego, ale szkoda że aktorzy znany z pierwszych 4 części już nie zagrają, bo wywiązali się z roli wg mnie bardzo dobrze.

LukaszJarosz25

Zmiana obsady jest efektem życzenia autora. Po upływie wytworzenia zakontraktowanych części powieści, Jussi Alder-Olsen postanowił skreślić wcześniejszą obsadę, i powołał nową, która w jego wyobrażeniu "pasuje" do wizerunku postaci przez niego stworzonych.
Zgadzam się że zespół któy wprowadził nas do Departamentu Q nie jest do zastąpienia, nawet jeśli w Carla wcieli się świetny Ulich Thomsen, który mnie w tej roli nie przekonał.

LukaszJarosz25

Jestem w trakcie czytania drugiej części serii. Książki są bardzo wciągające i zgadzam się z autorem że aktorzy w filmach są źle dobrani, może to też kwestia scenariusza i reżyserii. W książce postacie są całkowicie inne od tych z filmów a to na być adaptacja książki a nie odwrotnie. Polecam książki, są naprawdę wciągające.

LukaszJarosz25

Az sie boje ogladnac.

ocenił(a) film na 5
joka_2

Obejrzałem i w sumie najlepsze słowo opisujące "Marco effekten" to: nic. Nic nie czuć przy oglądaniu i po seansie. Wszystko jest tu obojętne dla widza. Może jednak sięgnę po książki, bo chyba na tym filmie kończy się Departament Q w kinie.

LukaszJarosz25

Polecam książki. Cała seria jest bardzo dobra, wg mnie o wiele lepsza niż filmy

LukaszJarosz25

Zgadzam się. Filmy lepsze od książek, które rozwlekają niepotrzebnie wątki mało ciekawe przez co czytanie ciągnie się niemiłosiernie. Tak było aż doszłam do części 'Ofiara nr 2117' którą właśnie przeczytałam jednym tchem w weekend. Ze smutkiem dowiaduję się o zmianie obsady.... bardzo mi żal bo Rose była świetna a nowy Carl jakiś taki nijaki :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones