PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618821}
6,2 3 426
ocen
6,2 10 1 3426
5,9 10
ocen krytyków
Code Blue
powrót do forum filmu Code Blue

Są filmy które nie pozostawiają uczucia ulgi, nie służą katarktycznemu oczyszczeniu, nie sprawiają, że nasycamy się pięknem. Są chłodne, intrygujące i niepokojące w odbiorze, ascetyczne w warstwie dialogowej, frustrujące w przebiegu akcji. Taki jest Code Blue, bucujący w odbiorcy fizyczne i psychiczne napięcie. Jednocześnie domyślamy się, że to napięcie zbliża nas do jakiejś tajemnicy, do głebi...a okrucieństwem być może jest to, że możemy jej nigdy nie odkryć.
To wreszcie w warstwie najbardziej dostępnej studium zaburzonej osobowości, destrukcyjnej relacji i samotności.

ocenił(a) film na 5
karolinag4

Katartyczny - to raz. Dwa - katartyczne oczyszczenie to klasyczne masło maślane. Zbyt wielu kwiecistych używasz i gubisz pośród nich myśl.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Masz rację to pleonazm. Co do stylu, to fakt mam bardziej opisowy niż syntetyczny. Ale to już chybakwestia gustu w odbiorze. Nie ma się też co łudzić, że w impresji pofilmowej będę wykazywać ponadprzeciętną dyscyplinę umysłową. Swoją drogą po raz pierwszy ktoś zauważa w moich tu komentarzach taką kwestię. :)

ocenił(a) film na 5
karolinag4

Zauważyłem, bo Twoja notka mi się podobała, chociaż - jak sądzę - nie dopowiedziałaś czegoś... Może tego, że okrucieństwo od przyjemności dzieli bardzo cienka, niebieska niech będzie, linia. Oczywiście myślę i o przyjemności biologicznej, i o przyjemności czerpanej z odgrywania ról społecznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones