PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819161}
4,4 95
ocen
4,4 10 1 95
Cola de mono
powrót do forum filmu Cola de mono

6/10

ocenił(a) film na 6

(...) „Cola de mono” to nietypowe połączenie coming-of-age movie oraz thrillera erotycznego. Na ekranie raz po raz goszczą słownikowe przypisy, młodszym widzom mające wyjaśnić, czym są jockstrapy czy cruising. To z nich poznajemy przepis na tytułowy napój – który z impetem uderzy do głowy jednemu z nastoletnich bohaterów. Film wyraźnie dzieli się na dwa akty, a pierwszy z nich należy właśnie do Borji: outsidera, niepoprawnego buntownika, zapalonego kinomana. Chłopak pasjonuje się prozą Stephena Kinga, a horrory i filmy napiętnowane przez MPAA kategorią „X” cytuje z pamięci. Zainspirowały Fuguetę włoskie ekstremy z lat 70. i 80., czego wyznacznikiem mają być m. in. nasycone kolory, padające na twarze bohaterów, oraz soczyście giallowa, sztuczna krew. Oderwana od rzeczywistości atmosfera świetnie współgra z poszatkowaną narracją i wszechobecną nagością, z ostrym zapachem seksu, który sam wypełnia płuca – to z kolei motywy typowe dla Briana De Palmy. Obrazoburczy finał – i ujęcia stosunku, uprawianego na cmentarzu – niejednemu skojarzą się z debiutem nowofalowego reżysera, „Murder à la Mod” (1968).

Pełna recenzja: #hisnameisdeath

MyNameIsDeath

Akurat miałem okazje obejrzeć z polskimi napisami, sama historia ujdzie najbardziej irytowała mnie matka dwójki bohaterów ): - Na plus na pewno zaliczam muzykę.

ocenił(a) film na 6
buterfly

Tak, nawet chciałem znaleźć piosenkę, która pojawiła się w filmie, ale nie udało się.

MyNameIsDeath

Szkoda bo liczyłem że może ty znalazłeś ):

ocenił(a) film na 7
MyNameIsDeath

Upa!, Granades Exitos Ella Liora i Cuando Vuelvas :)

ocenił(a) film na 6
tomektomek2016

Fajne kawałki, ale inna bardziej zapadła mi w pamięć. Taka charakterystycznie, ejtisowo synthpopowa ;)

ocenił(a) film na 5
MyNameIsDeath

Creo Que Voy a Morir ?

ocenił(a) film na 6
xan35

niestety, to było na tyle dawno, że nie pamiętam

xan35

Mnie najbardziej przypadło do gustu Cuando vuelvas, mimo że nie jestem fanem tego rodzaju muzyki. Co do filmu trafnie opisał go MyNameIsDeath wiec polecałbym go fanom niszowego kina klasy B i to tym, co nie są uprzedzeni do homoseksualizmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones