PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728264}
7,5 67 216
ocen
7,5 10 1 67216
6,8 5
ocen krytyków
Colonia
powrót do forum filmu Colonia

demokracja w Chile

ocenił(a) film na 8

made in USA. Inna sprawa to postawa "polskich" polityków. Pamiętem jak Michał Kamiński plus Marek Jurek i Tomasz Wołek złożyli wizytę w Londynie1999(po aresztowaniu) Pinochetowi i wręczyli mu ryngraf w podziękowaniu od polskiego społeczeństwa. Takie mendy rządzą Polską

ocenił(a) film na 8
maciejacek

Cała prawda o polskiej prawicy.
Antonii i Donald też nie mają czystego sumienia
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kat-chile-i-jego-wielbiciele/7be44

yeti100

a od kiedy donald to prawica? zresztą antonii też, prawica chyba tylko z nazwy...

Mothyff

Dla niektórych "prawo" w nazwie już wystarczy, aby nazwać partię prawicową ;)

Jaszczomp_Iluminat

donald nawet 'prawo' nigdy nie miał w nazwie :)

Mothyff

Co racja to racja, ale co poradzisz jak kolega ma bujną wyobraźnię?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Prawicą są tylko religijnie pod publikę. Reszta to populistyczny narodowy socjalizm. Za 4 lata znajdziemy się w PRLu. Pierwszego sekretarza już mamy.

yeti100

A kto ma czyste ?

ocenił(a) film na 5
maciejacek

Właśnie mnie w tym filmie najbardziej wkurza jego stronniczość. Bo pokazuje komunistów = złodziei, którzy mają górnolotne plany wprowadzić władzę ludu, równość i sprawiedliwość. A prawda jest taka, że gdyby nie przewrót Pinocheta, to dziś Chile zamiast być najbogatszym i najlepiej rozwiniętym państwem południowoamerykańskim konkurowałby z wenezuelą o miano najgorszej gospodarki na kontynencie. Otwórzcie oczy, komuniści też mieli swoje bojówki, okradali cywilów, gwałcili ich żony. Nie bronię Pinocheta za jego zbrodnie, bo jestem ich świadom. Pinochetowi zależało tylko na tym by dostać się do władzy, ale wybrał znacznie lepszą drogę rozwoju państwa niż Allende i gdyby wcześniejsze wybory nie były (najprawdopodobniej) sfałszowane przez ludzi Allende, to nie byłoby krwawego przewrotu, a Chile urosły by w siłę znacznie szybciej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn15

mam propozycję. Stań pół metra przed murm i wykonaj gwałtowny skłon. Pomóc nie pomoże , ale na pewno nie zaszkodzi

maciejacek

A na co to ma poskutkować? Bo nie wiem, czy warto próbować.

ocenił(a) film na 5
Jack_Holborn15

On to zna z autopsji. Tyle że mu się wydaje że skutek był dobry.

ChrisKrasz

Niektóre lekarstwa są gorzkie. Ważne by skutkowały wyzdrowieniem:-)

ocenił(a) film na 7
Jack_Holborn15

Czy czytałeś może Doktrynę Szoku?

michal_lukawski89

Nie czytałem, ale słyszałem o tej skrajnie lewicowej, wypranej z mózgu lewicowej Żydówce, która jest autorką tego "dzieła". Kiedyś chciałem też - dla świętego spokoju - przeczytać w całości "Manifest komunistyczny" Karola Marksa z 1848 roku, ale wymiękłem po jakichś 20 minutach. Dłużej się tych bredni nie da czytać.

Jack_Holborn15

Sadząc z twoich wypowiedzi, skłon przed murem by ci nie pomógł. Nawet dobry rozbieg to za mało. Piszesz jak Hitler w Mein Kampf, a narodowych socjalistów nalezy leczyć kulką. Póki są słabi

ronin29

Przecież on lubi lewactwa, a Hitler był niemal wzorowym przedstawicielem lewaka, w nazwie jego partia ma "socjalistyczna". Więc chyba coś nie ogarnąłeś.

Jack_Holborn15

Taka ciekawostka Marks był antysemitą.

michal_lukawski89

Mam na półce do przeczytania. Dostałam na urodziny inną książkę tej autorki "No Logo" - też bardzo dobra.

ocenił(a) film na 7
maciejacek

O co ci chodzi? Przecież dobrze napisał, komunistów trzeba niszczyć bo to zaraza. Tam gdzie komunizm tam bieda, śmierć i głupota. Komunizm to najgorszy ustrój, który zabił najwięcej ludzi i doprowadził do ogromnej biedy tam gdzie się tylko pojawił.
I czego ty chcesz tutaj bronić?
A, że ludzie walczący z komunizmem też mają krew na rękach? No trudno żeby walcząc z zarazą obyć się bez jej unicestwiania. Wiadomo, że najgorsze kanalie trzeba pozabijać, wiadomo, że jak jest wojna to cierpią też niewinni, kobiety, dzieci, że dochodzi do patologii, w której osoby trzymające z władzą dopuszczają się okropnych rzeczy. Ale grunt w tym, że komunizm sam w sobie to czysta patologia a opór Pinocheta to przeciwwaga do tej patologii i jednostkowe przypadki patologii wynikające z wojny.
To jest to samo co z Irakiem, Husseinem, Syrią i Assadem. Tam gdzie byli ci dyktatorzy dochodziło do różnych patologii ale jako tako był tam względny spokój i można było żyć. Po tym jak Amerykanie i Żydzi zaczęli mieszać w Iraku i Syrii to co tam mamy? Państwo ISIS czyli ci, którzy byli wcześniej trzymani za mordę przez reżimy Husseina i Assada po wyzwoleniu zrobili prawdziwe piekło w Iraku i Syrii. Oni nawet budowle zabytkowe niszczą specjalnie a co tu dopiero mówić o życiu ludzkim czy gospodarce.
Broń dalej czystego zła i oburzaj się, że ktoś się mu przeciwstawił. Prawda jest taka, że tam gdzie komunizm, socjalizm, islam tam trzeba twardych rządów, złapania za mordę tych wszystkich śmieci, zabicia najgorszych kanalii. Pokłosiem tego jest niestety krzywda dla części cywili, inne problemy wynikające z takiej formy rządów ale jest to "nic" w porównaniu do rządów socjalistycznych, komunistycznych czy państwa islamskiego. Tam mamy do czynienia z czystą patologią, która niszczy wszystko i wszystkich.

ocenił(a) film na 5
jarek0991

Jak mniemam, wielbisz również Hitlera i Stalina? Pierwszy wykończył powiedzmy o 1000, a drugi o 100 razy więcej komunistów. A że mają krew na rękach? No trudno żeby walcząc z zarazą obyć się bez jej unicestwiania.
A przecież dzielnym bojownikom Pinocheta walczącym z komunistami też należy się trochę rozrywki, więc czemu nie mieliby gwałcić, torturować i w końcu zamordować kilkuset dziewczynek w końcu to też na pewno były komunistki.
A sam Pinochet co, za darmo miał zwalczać komunizm? Co za problem, że sobie z budżetu własnego państwa 100 milionów $ kieszonkowego wypłacił.

ocenił(a) film na 7
aklekot

To, ze są złe odcienie wojny to pisałem wyżej. Normalne, że na wojnie się dzieje źle. To nie jest zabawa, że można reguły określić i każdego przypilnować. A porównanie Pinocheta do Stalina i Hitlera to jakiś żart. Reżimy tamtych zabijały miliony ludzi, w większości cywilów. Za sprawą puczu w Chile zginęło/ucierpiało:
"Zbrodnie reżimu bada Narodowa Komisja Prawdy i Pojednania. Według raportu tej komisji, w okresie rządów Pinocheta śmierć poniosło 2095 osób, zaś 1102 osoby zostały uznane za "zaginione bez wieści". W 2004 Narodowa Komisja ds. Więźniów Politycznych i Stosowania Tortur przesłuchała 35000 osób, które były więzione bez sądu i torturowane. Efektem tych przesłuchań był raport ogłoszony przez biskupa Sergio Valecha, w którym uznano że 23856 mężczyzn oraz 3399 kobiet było istotnie poddawanych różnego rodzaju nielegalnym represjom – począwszy od prostego uwięzienia po liczne akty skrajnej przemocy, takie jak gwałty, zmuszanie do uczestniczenia w egzekucjach członków rodziny, systematyczne bicie pałkami elektrycznymi. Komisja Rettiga badająca zbrodnie dyktatury, w grupie prześladowanych,wyodrębniła grupę 164 nieletnich, w tym 88 dzieci poniżej 13 lat. Były bite, gwałcone, torturowane prądem". Dane z wikipedii.
Podsumowując:
Zginęło: 3 200 osób (w tym 1 100 zaginionych bez wieści, uznajmy, że zostali zamordowani, choć część mogła uciec z kraju)
Tortury i przesłuchania: 35 000
W tym ucierpiało 3 400 kobiet
Ucierpiało też 164 nieletnich

Ja wiem, że pisanie, że jak na tyle lat ucierpiało "tylko" 164 nieletnich, "tylko 3 400 kobiet" lub pisanie, że zginęło tylko 3 ooo osób może nieładnie wyglądać ale prawda jest taka, że większość z nich to zwykłe łajzy niegodne nazwania człowiekiem, to raz. Dwa, niestety zawsze się trafią czuby, które np zapragną sobie zgwałcić kobietę, no i co zrobisz? Zakończysz pucz/wojnę bo jeden z drugim patol zrobili krzywdę kobiecie? Brutalna prawda jest taka, że jeśli są to przypadki jednostkowe to jest to normalne przy takiej "operacji". problem jest wtedy gdy jak za Hitlera łapie się ludzi, gazuje, pali w piecach, czy jak za Stalina skazuje się na głód 10 mln Ukraińców, urządza się ludziom fikcyjne procesy, strzela w tył głowy itd.
Do tego jak się rozłoży tę liczbę 164 dzieci i 3 400 kobiet na chociażby 2 lata puczu to wychodzi, że na dzień ucierpiało 5 kobiet a jakies dziecko cierpiało co ponad 4 dni. Ale to, że ktoś ucierpiał to jak rozumiem nie oznacza od razu, że został zgwałcony, mocno pobity i ledwo z życiem uszedł. Wiadomo, że były przypadki fatalne i bestialskie ale tez jak mniemam na przykład w tej grupie 164 dzieci część z nich nie została jakoś tragicznie potraktowana. Kobiety to samo "3399 kobiet było istotnie poddawanych różnego rodzaju nielegalnym represjom – począwszy od prostego uwięzienia", czyli do tej statystyki liczy się nawet zwykłe uwięzienie. Nie można mówić, że 3 400 kobiet zgwałcono.
Ja wiem, że fajnie się gra slowami, że krzyknie się gwałt, Chile, Pinochet i wszystko się pięknie układa w obraz bezwzględnej bestii. Ale może się czasami zastanów co zrobił Pinochet w Chile a co robili Stalin i Hitler. Może się czasami zastanów co by było gdyby nie Pinochet? Może pomyśl co robi komunizm z ludźmi i czy mimo tych niewinnych ofiar, które za Pinocheta poległy to w dłuższej perspektywie nie wychodzi to na plus dla Chile?
Komunizm to jest najgorszy ustrój świata. Żeby bronić komunistów to trzeba mieć chorobę psychiczną i być podczłowiekiem. Za Pinocheta zginęło 3 tys osób, czy to jest tak dużo jak na taki przewrót? Wątpię. Ucierpiało kolejnych kilkadziesiąt tysięcy w tym 3 500 kobiet i dzieci. Ilu z tych zabitych i torturowanych to ludzie a ilu komunistyczni podludzie? O ile istnień niewinnych się będziesz kłócił? O 200 o 1 000? Wojna to wojna, zawsze niewinni ucierpią bo to jest składowa wojny. Ważny jest kontekst całej wojny i to co dzięki niej następuje dalej. Pinochet uratował Chile i unicestwił wielu robaków komunistycznych, Stalin Hitler mordowali głównie niewinnych ludzi i to nie tylko na terytorium swojego kraju ale okupując inne kraje, Pinochet robił po prostu czystki w śmieciach u siebie. Jeśli nie widzisz tej różnicy to "baju"

ocenił(a) film na 5
jarek0991

"Stalin Hitler mordowali głównie niewinnych ludzi i to nie tylko na terytorium swojego kraju ale okupując inne kraje, Pinochet robił po prostu czystki w śmieciach u siebie".

No przepraszam bardzo, ale pisząc o "głównie niewinnych" ofiarach Stalina i Hitlera mocno się kompromitujesz. Przecież wspólnie rozkazali oni wymordować miliony, jak to pięknie nazywasz, "komunistycznych podludzi". No niewinni się trafiali, ale " najgorsze kanalie trzeba pozabijać, wiadomo, że jak jest wojna to cierpią też niewinni, kobiety, dzieci" więc nie będziesz się chyba kłócił o kilkanaście milionów niewinnych zgładzonych "przy okazji"? W końcu wojna to wojna.

ocenił(a) film na 7
aklekot

Komunistyczny to chyba ty jesteś. Możesz sobie pisać głupoty, ironizować i żartować. Nazizm zabił 6 mln ludzi, ilu w tym komunistów nie wiem, wiem, że głównie dostawali Żydzi za samo pochodzenie a nie za bycie żydo-komuchem i Polacy. Także on z żadna komuną nie walczył. Stalin zabił kilkadziesiąt milionów ludzi. A, że jakichś komuchów pozabijał to mnie nie obchodzi bo to była wojna wewnątrz komuchów więc swój swojego zabijał i dalej mordował niewinnych ludzi, głównie nie-komunistów.
Jesteś śmieszny porównując Hitlera i Stalina do Pinocheta. Nie rozumiesz, że nazizm i komunizm to zbrodnicze systemy, które prowadzą do destrukcji. Pinochet jest bohaterem bo skontrował tych komunistycznych szmaciarzy i odebrał im władzę. A jeśli nie rozumiesz tego, że na wojnie niestety dochodzi do takich rzeczy jak gwałty czy gnębienie i zabijanie nieletnich to tylko ci przyklasnąć za głupotę. To jest nieodzowny element wojny na dużą skalę i z tym się trzeba poniekąd pogodzić (jeśli czyn już nastąpił, bo czasu się nie cofnie), choć oczywiście nie można być z tego dumnym i trzeba tępić takie zachowania. Nie rozumiesz, że Hitler i Stalin rozsiewali swoją nazistowską i komunistyczną zarazę a Pinochet odwrotnie, tę komunistyczną zarazę zdławił. I za to mu chwała.

ocenił(a) film na 5
jarek0991

Czy dobrze rozumiem? Zabijanie Żydów za to, że są Żydami, jest wg ciebie złe. Ale zabijanie Żydów - komunistów za to, że są żydokomuchami, jest w porządku, a wręcz chwalebne?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
jarek0991

A zgłaszasz się na ochotnika do własnoręcznego zabijania komunistów?

ocenił(a) film na 7
aklekot

Oczywiście. Każdego kto jest pedofilem, mordercą (nie jakimś przypadkowym typu wypadek samochodowy czy np zabicie kochanka żony) i kto jest komunistą mającym na sumieniu zbrodnie (fikcyjne procesy, wydawanie wyroków na patriotów, zdrada kraju, finansowe rujnowanie kraju, morderstwa, katowanie lub w skrajnych przypadkach za same poglądy i zapędy oraz zamiłowanie do marksistowskich - i to samo się tyczy nazistowskich - ideologii) mogę ubijać toporem. Widzisz w tym coś złego?

ocenił(a) film na 5
jarek0991

Tak, widzę, i mam nadzieję, że nie jesteś moim sąsiadem.
Z dwojga złego, wolałbym już nawet komunistę :)

ocenił(a) film na 7
aklekot

A to jesteś pedofilem? Mordercą? Komunistą? Widzisz, ja bym ścierwo eliminował, tacy jak ty sprawiają, że ścierwo pokroju Trynkiewicz siedzi w fajnym ośrodeczku, ma dach nad głową, jedzenie za darmo, miły personel itd - czyli za gwałt i potrójne morderstwo dostał niebywałą nagrodę - ma jedynie ograniczoną wolność ale wielu może pomarzyć o takich luksusach jak on (jedzenie, dom, brak obowiązku pracowania itd. Takie ścierwa jak Breivik przez ciebie mają cele, yyyy to znaczy pokój, komputerek, konsole do gier i wyrok 25 lat więzienia (25 lat hehehe). Przez takich jak ty Lenin, Stalin i Hitler to dla wielu bohaterowie (szczególnie ci dwaj pierwsi). A na koniec jeszcze taki "ktoś" (brak mi epitetu na ciebie, jesteś obrońcą pedofili, morderców i innych szmat pokroju komunistów ) w moim rozumowaniu szuka problemów. Przez takich jak ty świat stanął na głowie i dlatego dzieją się złe rzeczy.

ocenił(a) film na 5
jarek0991

No nie wiedziałem, że całe zło tego świata jest moją osobistą i "takich jak ja" zasługą, dzięki, że mi otworzyłeś oczy.
Ale teraz, skoro już mi uświadomiłeś moje winy, wiem, co muszę zrobić, żeby naprawić świat.
Nie odpiszę już z braku czasu, bo wychodzę kupić kałacha i polować na pedofilów, morderców i inne szmaty i generalnie podludzi, czyli takich, którzy mają odmienne niż ja poglądy.

ocenił(a) film na 7
aklekot

Fajnie, że chociaż ci poczucie humoru dopisuje. A teraz idź w innych watkach i na innych forach bronić szmat, morderców i pedofilów.

aklekot

naprawdę uważasz że pedofil, morderca lub komunista to taki sam człowiek jak reszta tylko że ma 'inne poglądy'? zresztą komunista = morderca bo każdy wie ile setek milionów ludzi komuniści zabili. Umysłowy zonk?

Mothyff

dokładnie, wkrótce po dobrej zmianie mordercy i komuchy będą skazywani na śmierć; co do pedofili to nie jestem pewna..

Dessylyn

nie sądzę...

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Nie jestem pedofilem, mordercą (skrzywdziłem parę owadów ;) ) oraz nazistą/komunistą. Zanim zaczniesz swoją (przypuszczam KATolicką) krucjatę (w zabijaniu ludzi) proponuję poczytać trochę dzieł naukowych z dziedziny przestępstw (seksualnych) i patologii. Dla przykładu podam Ci kilka tytułów fachowca z dziedziny "polskiej" resocjalizacji:
Kazimierz Pospiszyl:
- "Przestępstwa seksualne"
- Psychopatia"
- "Narcyzm. Drogi i bezdroża miłości własnej"
Aby trochę uprościć powiem, że z tych i innych dzieł wynika, że winę w 90% za osobowość zaburzoną emocjonalnie i psychicznie ponosi WADLIWE WYCHOWANIE W RODZINIE I SPOŁECZEŃSTWIE!!! pozostałe zaś 10% to genetyka. Istnieją także takie tezy, że np. homoseksualizm to forma nerwicy, czyli schorzenia psychicznego. Proponuję kolego zanim zajmiesz się mordowaniem ludzi, abyś spróbował nie dopuszczać do sytuacji, w których takie osobniki powstają. Bo po tym co tutaj pisałeś bałbym się być przez Ciebie wychowywanym, gdyż sam przejawiasz tendencje psychopatyczne i szerzysz politykę nienawiści a to "troszeczkę" podpada pod paragraf !

ocenił(a) film na 7
craxman

Dobry manifest w obronie pedofilów i innego ścierwa. Gratuluję.

ocenił(a) film na 8
jarek0991

To ja gratuluję Tobie "przyjacielu" rozumiem, że jesteś specjalistą z dziedziny psychiatrii i psychologii ?? ;)
Nikogo nie bronię, staram się być obiektywny w każdym calu.
Jaki kurczę manifest. Osobnicy o których piszę zostali "stworzeni" przez swoich "chorych" rodziców i "chore" społeczeństwo. I tutaj bym polecał najpierw działać a nie zabijać kogokolwiek za cokolwiek. Oczywiście należy ich izolować od reszty społeczeństwa tak jak robi się to z innymi chorymi psychicznie. A Ty uważasz się za Boga decydując kogo (i czy) zabić a kogo nie?? Jakie masz do tego prawo?? Jeśli chcesz zabijać komunistów/nazistów i tzw. zboczeńców to jesteś takim samym chwastem jak oni ;)
Zabójstwo to zabójstwo a dorabianie do tego ideologii czy statystyk jakie Ty "udostępniłeś" jest mocno niesmaczne!
Chrystus powiedział "nadstaw drugi policzek..." odwołuję się do religii chrześcijańskiej bo 3/4 polaków to chrześcijan ie, do których zapewne też się zaliczasz ;)
Jeśli chodzi o moje poglądy polityczne to jestem pacyfistą.
Innych poglądów nie przedstawiam bo każdy ustrój wymyślony na tej planecie JEST NIEDOSKONAŁY.
Tak zostaliśmy (niedoskonale) zaprojektowani przez boga/bogów ;)
Wyrażam pogląd, że powinno się niwelować przyczyny a nie skutki a zabijanie "chorych psychicznie" ludzi to likwidowanie skutków ;) Ot i tyle w tym temacie ;)

ocenił(a) film na 7
craxman

Nie jestem żadnym specjalistą. To jest po prostu moje zdanie, że ścierwo powinno się zabijać aby nie robiło krzywdy niewinnym ludziom. W innym przypadku mamy odwrócone wszystko do gór nogami i z kata robimy ofiarę a z ofiary kata. W obecnych czasach ofiary takich ludzi są bezbronne. Taki czub w najgorszym przypadku dostaje dożywocie i ma do końca życia zapewnione jedzonko, dach nad głową i jakieś tam wygody (tv, siłka itp). To jest normalne? W innym, bardziej drastycznym przypadku, taki śmieć dostaje x lat, wychodzi i krzywdzi kolejne osoby. Nigdy się na takie coś nie zgodzę. Wolałbym własnymi rękami rozszarpać tysiąc takich sk...synów i iść za to do piekła niż wziąć na swoje sumienie odpowiedzialność za to, że taki 1 śmieć z tego 1000 wyszedł z więzienia i skrzywdził kolejne dziecko i jego rodzinę. Tak, jestem chrześcijaninem ale nie musisz mnie szufladkować. To, że wierzę w Boga nie oznacza, że muszę być święty tu na Ziemi, że muszę się ze wszystkim zgadzać co w Piśmie Świętym jest napisane oraz, że nie mogę się mylić. Taki jest mój pogląd i Bóg mnie osądzi. A ja się w Boga nie bawię chcąc przywrócenia kary śmierci tylko chcę adekwatnej kary do czynu. To jest osąd z ojej strony. Taki sam osąd jakiego dokonałeś Ty uważając pedofilów za przestępców i chcąc ich izolować. Może Ty tez się bawisz w bycie Bogiem skoro chcesz decydować co wolno robić na Ziemi a czego nie, i chcąc komuś odbierać prawo do wolności? No własnie. I Ty osądzasz i ja osądzam. A różnimy się tylko tym, że Ty uznajesz inna karę niż ja. Ja się w takich przypadkach w półśrodki nie bawię i życzę zwyrodnialcom wszystkiego najgorszego bo bardziej mi zależy na życiu niewinnych niż na dobru morderców i reszty ścierwa.

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: "wolność jednej osoby kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby" ;)
Ja bym ich izolował bo wpływają negatywnie na resztę populacji (krzywdzą innych), co poparłem w cytacie powyżej.
Piszesz, że byś zabijał to pomyśl w ten sposób, że ten np. pedofil stał się nim w swoim dzieciństwie, był krzywdzony przez swoich opiekunów/wychowawców i (w moim mniemaniu) nie jest sprawiedliwe wymierzenie jemu takiej kary (śmierć) bo on tak został przez ludzi uformowany + trochę genetyki. A co do izolacji takich ludzi, dodałbym że będąc odosobnionym jest poddawany resocjalizacji i wpływowi psychologów oraz psychiatrów. Tak jest w KAŻDYM szpitalu psychiatrycznym w naszym kraju. Taka osoba może wyjść z kolein swojej skrzywionej psyche oczywiście NIESTETY pozytywy resocjalizacji bywają często mało widoczne, w przypadku pedofilii... Więzienie zaś uczy tylko recydywy, wiem z autopsji (znane mi osoby siedziały/dzą po kilka razy bez pozytywów w postępowaniu),
A więc w 99% przypadków więzienie wpływa negatywnie na każdego a tym bardziej ludzi z problemami emocjonalno-psychicznymi!
Kolejna kwestia (nie tylko) religijna jest taka: "szanuj bliźniego jako siebie samego" ;)
W Twoich słowach jest pełno pogardy do drugiego człowieka, a gdzie miejsce na miłość??
Dlatego analizując Twoją postawę wnioskuję, że także masz cechy "Psychopatii", z którą usiłujesz walczyć u innych ludzi.
Słowo ścierwo oznacza SKRAJNĄ postawę negatywną, wynikającą z Twojego egoizmu, od którego niedaleko do egocentryzmu czyli narcyzmu, w którym kieruje agresja i strach. Strach to drugi biegun miłości (nie nienawiść jak uczy popkultura), choć masz także dużo nienawiści w sobie :(
Człowiek wyzbyty miłości to właśnie Psychopata, którego cechuje głównie narcyzm (egoistyczna pseudo auto-miłość). Druga kwestia to że nie masz żadnych zahamowań w zabijaniu to właśnie główna cecha psychopatii :(
Wreszcie kwestia ostateczna:
Zabiłeś kiedyś drugiego człowieka??
Ja znam ludzi, którzy to zrobili i uwierz mi taka istota (morderca) zazwyczaj ma skrupuły, których psychopatą (niestety) brak...
A na koniec wisienka na torcie:
"Miłość to wolność..." Tak głoszą słowa większości psychologów ;)

ocenił(a) film na 7
craxman

Co mnie obchodzi, że ktoś został skrzywdzony i dlatego jest pedofilem? To nie sprawia, że cierpienie jego ofiary jest mniejsze. Jak już się stało to się nie odstanie. A, że trzeba patologię dusić w zarodku to się zgadzam i nigdzie nie pochwalam tego aby dziecko wychowywać źle i je ranić.
Ty piszesz o izolacji i resocjalizowaniu takich ludzi. I fajnie ale ja mam odwrotny pogląd. Śmieci trzeba usuwać a nie resocjalizować. To jest igranie z ludzkim życiem i dramatem bo ze 100 śmieci wyleczysz 99 ale 1 nie i ten jeden skrzywdzi po raz kolejny. Rozumiem Twoje podejście ale tak jak napisałem. Wolę takich 100 usunąć po to żeby ten 1 znowu nie skrzywdził.
Napisałeś też, że ja nie mam szacunku i nie miłuję ludzi. Nie wiem skąd te wnioski. Ja nie miłuje morderców, gwałcicieli i pedofilów. A to nie są ludzie tylko podludzie.
Piszesz, że nie mam zahamowań w zabijaniu. kolego sympatyczny, w życiu nikogo nie zabiłem ani nie zrobiłem nikomu większej krzywdy więc jak mogę nie mieć oporów w czymś czego nie robię?
My się po prostu różnimy, różnimy się tym, że Ty bronisz ofiar i katów a ja tylko ofiar bo kaci to dla mnie osoby nie zasługujące na życie. Ty wolisz się litować nad mordercą a później udawać, że nie widzisz tego jak morderca zabija niewinną osobę po wyjściu z więzienia. Ja wolę takiego śmiecia usunąć i wtedy mam pewność, że mój inny rodak może spać spokojniej.
Także nie wiem w kim tu więcej miłości czy nienawiści. Czy w tym, który myśli o potencjalnych ofiarach czy w tym, który wie, że wypuszczenie iluś zwyrodnialców = kolejnym cierpieniom ludzi. Chcesz to trzymaj z mordercami ale nie mów mi, że ja jestem zły chcąc oszczędzić cierpienia niewinnym. Sam może jesteś psychopatą skoro żyjesz ze świadomością, że (załóżmy) 50 wypuszczonych pedofili = kilka molestowanych dzieci.

ocenił(a) film na 8
jarek0991

"Ja nie miłuje morderców, gwałcicieli i pedofilów. A to nie są ludzie tylko podludzie. "

Podludzie - ty terminem nazywał 'Pan' Adolf H. innych (od Aryjczyków) ludzi, czyli 99% ludzkiości. Dla mnie (i nie tylko dla mnie) dewiacje seksualne i psychopatia to zaburzenia emocjonalno-psychiczne zaliczane do "chorób psychicznych". Dla takich ludzi powinno być przewidziane miejsce w szpitalu a nie stryczek!
Sama nazwa choroba mów za siebie ;) Czy chorego na serce eksterminujesz (zabijesz) bo Ty nie masz problemów ze sercem czyli jesteś zdrowy a on nie?? Choroba psychiczna powinna być traktowana tak samo jak każda inna choroba ciała ludzkiego (bo nauka oficjalnie nie odkryła istnienia duszy ;) ) Prościej jest niszczyć (np. zabijać) niż niż tworzyć i korygować (w tym wypadku odnoszę się do wychowywania i nauczania moralności).
Dla Hitlera chorzy psychicznie i inni tacy np. jak inna rasa (niż Aryjska) to jednostki słabe - niepotrzebne społeczeństwu (w tym przyp. niemieckiemu). Tak się składa, że w mieście z którego pochodzę we wojnie hitlerowcy zlikwidowali szpital dla "chorych psychicznie" a pacjentów (podludzi właśnie jak określał Hitler i Ty) rozstrzelano w pobliskim lesie i zakopano w dole z wapnem :(
Wśród nich byli chorzy np. na depresję, zostali zabici bo tak jeden gość sobie 'zażyczył' :(

"Piszesz, że nie mam zahamowań w zabijaniu. kolego sympatyczny, w życiu nikogo nie zabiłem ani nie zrobiłem nikomu większej krzywdy więc jak mogę nie mieć oporów w czymś czego nie robię? "

Tak właśnie myślałem ;) Więcej za przeproszeniem pieprzysz niż robisz ;)
Gdybyś stanął twarzą w twarz z takim - jak piszesz ścierwem - podejrzewam, że rura by Ci zmiękła :)
Mam kolegę, który był na misji w Afganistanie to trochę się nasłuchałem.
Jak widać dogaduję się nawet z żołnierzami, pomimo tego że jestem pacyfistą (kwestia tolerancji) ;)
Moja ocena Twojej osobowości jest bardzo powierzchowna bo - faktycznie - dobrze Ciebie nie znam.
Biorę jednak pod uwagę fakt, że każdy psychopata kiedyś zaczyna 'akcję' a więc może kiedyś kogoś faktycznie zabijesz?? Nie będę prorokował.

"Ty wolisz się litować nad mordercą a później udawać, że nie widzisz tego jak morderca zabija niewinną osobę po wyjściu z więzienia. "

Widzisz czegoś nie zrozumiałeś. Cały czas piszę, że system który stworzyliśmy w XX / XXI wieku jest totalnie do bani. Jest coraz więcej przemocy, agresji terroru i wszechobecnego strachu! Tych jak piszesz ścierw będzie więcej jak rodzice i społeczeństwo będą stosowały metodę wychowania poprzez strach i przemoc (np. kary cielesne!)
Kolejna kwestia - pisałem Ci wyraźnie - więzienie DEMORALIZUJE KAŻDĄ JEDNOSTKĘ LUDZKĄ!!!
W chwili obecnej najlepszym sposobem poprawy sytuacji w rozumieniu psychologów i psychiatrów (i moim zdaniem) jest leczenie szpitalne (psychiatryki) lub w ośrodkach dla tego celu stworzonych (mam na myśli tylko przypadki zaburzeń psychicznych).
Nie wiem czy słyszałeś ale ok. rok temu była w mediach głośna sprawa chorego na bodajże schizofrenię, który trafił za kratki za kradzież batonika!
Dla mnie byłoby okej gdyby umieścili go w szpitalu - bo jest chory - ale nasze sądownictwo (mając biegłych) umieszcza taką osobę (z problemami psychicznymi) wśród rasowych kryminalistów. Dla mnie taka sytuacja to kuriozum, możliwa tylko w naszym chorym społeczeństwie :(
Wiem z autopsji jak wygląda sytuacja w szpitalach dla "chorych psychicznie" i jak społeczeństwo (nie tylko polskie) piętnuje większość tych ludzi (mam na myśli nie koniecznie przestępców seksualnych i psychopatów, bo - coraz więcej jest chorych na depresję czy schizofrenię choćby).

"Sam może jesteś psychopatą skoro żyjesz ze świadomością, że (załóżmy) 50 wypuszczonych pedofili = kilka molestowanych dzieci."

Pisałem wyraźnie pedofilia to zaburzenie, które ciężko korygować / leczyć a więc ciężkie przypadki powinno się zostawiać w izolacji od społeczeństwa na taki okres aż nie będzie 100% poprawy! Pisałem Ci wyraźnie nie pragnę aby krzywdzono kogokolwiek!!
Powtórzę raz jeszcze: "wolność jednej osoby kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiej osoby".
Specjalista psychiatra - w porozumieniu z psychologiem - powinien na tyle ocenić stan wypuszczanego pacjenta, żeby nie stwarzać zagrożenia życia zarówno swego jak i otoczenia! Wiemy niestety że często jest tak jak piszesz, wypuszcza się na wolność jednostki w dalszym ciągu nieprzystosowane społecznie. Ja optuję właśnie w tym problemie. To tutaj wszyscy, którzy pracują zawodowo jaki i charytatywnie w szerokopojętych organizacjach 'resocjalizacyjnych' powinni dopracować deo pefekcji metody selekcji 'chory-zdrowy' i wtedy byłoby duuuużo lepiej.
Ale to już raczej kwestia działań dla fachowców z tej dziedziny. Lekarze, sędziowie itp.
Generalnie zboczyliśmy trochę z głównego tematu bo weszliśmy w dziedziny socjologii... a to nie forum o chorobach ;)

ocenił(a) film na 7
craxman

Manipulujesz porównując mnie do Hitlera. z Pełną świadomością napisałem podludzie i wiedziałem, że wysuniesz ten argument o Hitlerze. A wiec uświadom sobie, że określenia podludzie można używać w różnych kontekstach i nie zostało ono zawłaszczone przez Adolfa.
To, ze ja kogoś nazwe podczłowiekiem to nie znaczy, ze mam coś wspólnego z Hitlerem i że się na nim wzoruję. Tak samo nie zawłaszczył od słowa gaz, dlatego dzisiaj jak idziesz kupić gaz do kuchenki albo samochodu to mam nadzieję, ze nie myślisz os obie jak o Hitlerowcu, nie zawłaszczył on też gestu salutowania (który stosują narodowcy) czy podawania komuś ręki. Także Twoja wzmianka o Hitlerze zbędna. Do tego pisanie o zabijaniu wszystkich chorych psychicznie w tym chorych na depresję to czysta manipulacja i robienie ze mnie debila.
Nie zgadzam się z tym, że pedofil to człowiek chory psychicznie. W ogóle mnie te wszystkie ratunki morderców czy pedofilów, którzy dla łagodniejszej kary kreują się na chorych psychicznie nie przekonują. Równie dobrze można stwierdzić, że każdy kto zabije to ma coś z głową więc zasługuje na psychiatryk a nie więzienie. Z drugiej strony nikt nie jest małym dzieckiem i po ukończeniu kilkunastu lat życia, po jakimś kontakcie w szkole z nauczycielem czy wizytach w ośrodku an jakichś tam badaniach chyba widać czy mamy do czynienia z czubkiem czy normalnym człowiekiem? Dla mnie ktoś kto funkcjonuje samodzielnie w świecie, ma pracę, skończył szkołę itp nie może być usprawiedliwiony chorobą psychiczną jeśli kogoś zgwałci lub zabije. Ja takich bajek nie kupuję. Każdy jest na tyle świadomy, że wie, że to jest czyn zabroniony.
Idąc dalej to zapewne nie ma metody, która by zagwarantowała, że ktoś kto zabił, zgwałcił więcej tego nie zrobi. Ba, nie ma metody, która sprawdzi czy ja lub Ty takiego czynu nie popełnimy. Także mój pomysł z zabijaniem tych podludzi można nazwać prewencyjnym zabiciem kogoś kto być może by dopuścił się tego czynu ponownie. Oczywiście można napisać, że prewencyjnie można zabić mnie czy Ciebie bo też możemy być potencjalnym sprawcami jednak po pierwsze jak już ktoś zrobił coś takiego złego to należy się kara (w moim mniemaniu śmierć) a po drugie ktoś kto zasmakował takiego czegoś prędzej odważy się zrobić to ponownie.
Ja po prostu zwyrodnialcom życzę śmierci bo dla mnie to jest sprawiedliwość i zasłużona kara, dla mnie to jest ochrona moich Rodaków, tyle. Ty wolisz żyć w utopijnym świecie gdzie pedofile to ofiary bo źle ich wychowano, że zwyrodnialcom należy się leczenie, pomoc i druga szansa i mieć nadzieję że się ich wyleczy i będą normalnie żyć. Podałbyś rękę takiej szmacie, puścił ją na wolność niby zdrową a ona by znowu skrzywdziła człowieka.
Dla Ciebie ja mam jakieś zaburzenia psychiczne, dla mnie tacy ludzie jak Ty je mają. Oko za oko, nikt nie jest głupi żeby nie wiedział, że nie krzywdzi się zwierząt dzieci, że nie morduje się ludzi. No chyba, że sa przypadki ludzi na prawdę chorych psychicznie, którzy mają dobre jazdy ale taki człowiek w świecie nie funkcjonuje tylko jest zamykany w szpitalu "od razu".

ocenił(a) film na 8
jarek0991

"Manipulujesz porównując mnie do Hitlera. z Pełną świadomością napisałem podludzie i wiedziałem, że wysuniesz ten argument o Hitlerze. A wiec uświadom sobie, że określenia podludzie można używać w różnych kontekstach i nie zostało ono zawłaszczone przez Adolfa.
To, ze ja kogoś nazwe podczłowiekiem to nie znaczy, ze mam coś wspólnego z Hitlerem i że się na nim wzoruję. Tak samo nie zawłaszczył od słowa gaz, dlatego dzisiaj jak idziesz kupić gaz do kuchenki albo samochodu to mam nadzieję, ze nie myślisz os obie jak o Hitlerowcu"

Nie zgodzę się po raz kolejny! wyrażenie podludzie ma tylko jedno znaczenie: istota gorsza od człowieka lub gorszy człowiek. Nat. słowo gaz jest już używane z różnych okazji i jedną z nich jest gazowanie ludzi. Twój przykład byłby idealny gdybym w sklepie pytał o usługę która nazywa się gazowanie ludzi i wtedy można dać takie porównanie z JEDNOZNACZNYM słowem podludzie ;)

"nie zawłaszczył on też gestu salutowania (który stosują narodowcy)"

On wzorował się na legionach rzymskich. Narodowcy naśladują nazistów. Jak dla mnie to prowokacyjna zagrywka. Z resztą dla mnie narodowcy to tak naprawdę naziści.
Definicja nazisty jakbyśmy zgłębiali definicje to fundamentalista narodowy, ktoś kto wynosi swoją nację ponad inne rasy i narody ;)
Proponuję się najpierw trochę dokształcić przed poważną dyskusją ;)

"Do tego pisanie o zabijaniu wszystkich chorych psychicznie w tym chorych na depresję to czysta manipulacja i robienie ze mnie debila."

No cóż aby ze mną podyskutować na przyzwoitym poziomie musiałbyś się trochę dokształcić ;)
A tak (niestety) czuję się jakbym gadał z małym niedoświadczonym chłopcem :(

"Nie zgadzam się z tym, że pedofil to człowiek chory psychicznie. W ogóle mnie te wszystkie ratunki morderców czy pedofilów, którzy dla łagodniejszej kary kreują się na chorych psychicznie nie przekonują. "

No widzisz, już wcześniej pisałem, że uważasz się za mądrzejszego od psychiatrów i psychologów.
W cytowanym powyżej Twoim tekście jasno wynika, że kwestionujesz opinie fachowców w dziedzinie przestępstw na tle seksualnym i nie tylko. Ja prezentuje pogląd dobrych 90% lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów / psychoanalityków także amerykańskich (żebyś mi czasem nie wmówił, że jestem komunistą :) )

"Równie dobrze można stwierdzić, że każdy kto zabije to ma coś z głową więc zasługuje na psychiatryk a nie więzienie."

Jedna kwestia: poczytalność i kontrola stanu psychicznego (napastnika) przez specjalistów.

" Z drugiej strony nikt nie jest małym dzieckiem i po ukończeniu kilkunastu lat życia, po jakimś kontakcie w szkole z nauczycielem czy wizytach w ośrodku an jakichś tam badaniach chyba widać czy mamy do czynienia z czubkiem czy normalnym człowiekiem? "

Są różne formy psychopatii i zaburzeń seksualnych. Czasem coś się rzuca na pierwszy rzut oka a czasem nie.
Nie będę tutaj pisał elaboratów bo to nie miejsce ani temat na to.

"Dla mnie ktoś kto funkcjonuje samodzielnie w świecie, ma pracę, skończył szkołę itp nie może być usprawiedliwiony chorobą psychiczną jeśli kogoś zgwałci lub zabije. Ja takich bajek nie kupuję. Każdy jest na tyle świadomy, że wie, że to jest czyn zabroniony."

Podstawową cechą wskazującą na psychopatię JEST BRAK WYRZUTÓW SUMIENIA (problem w rozróżnieniu czynu pozytywnego z negatywnym).
Możesz szkalować i pisać, że to bajki ale tym samym kwestionujesz i podważasz ocenę fachowców, bo chyba nie jesteś psychiatrą czy psychologiem??

Z mojej strony to wszystko w tym temacie. Jak naprawdę chcesz zmieniać świat na lepsze to MUSISZ mieć jako takie FACHOWE pojęcie o opluwanych przez Ciebie 'ścierwach'.
Bo to co teraz sobą reprezentujesz to wiedza z 'blokowiska' ;)

ocenił(a) film na 7
craxman

"Nie zgodzę się po raz kolejny! wyrażenie podludzie ma tylko jedno znaczenie"
Znaczenie jest jedno ale to słowo nie jest przypisane do Hitlera, nazistów i Żydów.

"Narodowcy naśladują nazistów. Jak dla mnie to prowokacyjna zagrywka. Z resztą dla mnie narodowcy to tak naprawdę naziści.
Definicja nazisty jakbyśmy zgłębiali definicje to fundamentalista narodowy, ktoś kto wynosi swoją nację ponad inne rasy i narody ;)
Proponuję się najpierw trochę dokształcić przed poważną dyskusją ;)"
Znowu kłamiesz. Po pierwsze narodowcy nie naśladują nazistów ponieważ narodowcy salutowali już na długo przez "erą" Hitlera. Także nikt ut nie naśladuje nazistów. Po drugie piszesz żebym się dokształciła sam się ośmieszasz. Nacjonalizm to jest uznawanie dobra narodu jako coś najważniejszego, ponad dobrem jednostki, jest to też uznawanie interesów swojego kraju ponad inne kraje. Ty natomiast piszesz o szowinizmie czyli wywyższaniu swojego kraju i po chamsku określasz tym mianem narodowców, jeszcze oddając, że to naziści.

"Ja prezentuje pogląd dobrych 90% lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów / psychoanalityków także amerykańskich (żebyś mi czasem nie wmówił, że jestem komunistą :) )"
Czyli pozostaje jeszcze 10% psychiatrów, którzy twierdzą inaczej. A Ty jesteś jak mucha, która je gówno bo wszystkie muchy to robią? A, że wszystkie tak robią to znaczy, że mają rację?

"Podstawową cechą wskazującą na psychopatię JEST BRAK WYRZUTÓW SUMIENIA (problem w rozróżnieniu czynu pozytywnego z negatywnym).
Możesz szkalować i pisać, że to bajki ale tym samym kwestionujesz i podważasz ocenę fachowców, bo chyba nie jesteś psychiatrą czy psychologiem??"
Zgadłeś, nie jestem psychologiem ani psychiatrą. Brak wyrzutów sumienia jest tutaj nieważny z jednego podstawowego względu. Każdy człowiek zna prawo i wie co wolno a co nie. Nawet ktoś z zaburzeniami psychicznymi wie, że nie wolno gwałcić, molestować dzieci i zabijać ludzi. Jego choroba nie ma tutaj znaczenia. Może jak ma 5 czy 10 lat i nie rozumie świat to będzie zabijał pieski lub kotki dla zabawy ale jak został wychowany przez rodziców, szkołę, ogólnie przez otoczenie to wie czego nie wolno i pomimo tego, że nie potrafi ocenić co to dobro a co zło, to wie, że nie wolno zabijać itp bo za to grozi kara. Tłumacz zwyrodnialców dalej.

Moja wiedza może być z blokowiska. Nieważne. Ważne jest to, że ja myślę logicznie, że zawsze stoję po stronie słabszego. Nie kłamię tak jak Ty, że narodowcy to naziści, nie kłamię, że nacjonalizm to szowinizm i nie pisze do tego bezczelnie żeby się dokształcić skoro samemu sie nie ma wiedzy. Ty reprezentujesz lewacki nurt czyli m.in. postrzeganie sprawcy jako kogoś normalnego, ze sprawcy robisz ofiarę. To jest lewackie chore myślenie, które prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, do wielu problemów społecznych i niesprawiedliwości.
Lewactwo cały porządek świat wywraca do góry nogami i niestety dziś przez takich mędrców jak Ty mamy w Europie to co mamy. Czyli zalew imigrantami, zamachy, gwałty na europejkach, Breivika, który zabił 70 kilka osób i sobie żyje jak król, mafie, które żyją z gnębienia ludzi itp itd.
Gdyby tylko całe to ścierwo usuwać po przyłapaniu na pierwszym dużym przestępstwie to szybko by się świat oczyścił i wynormalniał. Niestety tacy obrońcy praw człowieka, czy raczej praw pedofila jak Ty, najpierw bronią tychże praw człowieka-pedofila a na drugi dzień idą na manifestację odbierającą prawo do życia niewinnemu dziecku, czyli manifestację proaborcyjną.
Jeśli z tymi przykładami nie trafiłem w Twój światopogląd to wybacz, jednak jest masa ludzi, którzy myślą i czynią własnie tak jak to opisałem.

jarek0991

Znam kilkoro komunistów i socjalistów i ŻADEN nie ma w sobie tyle nienawiści i agresji co Ty, sądząc po komentarzach. Klasyczny przykład człowieka który tak bardzo jest przeciwko „mordercom” że sam chętnie by się nim stał. Mam nadzieję że przez te 8 lat trochę spuściłeś z tonu.

craxman

Kiedyś ,późno w nocy na jakimś kanale tv (nie pamiętam jakim) oglądałem program dokumentalny w którym były wywiady z pedofilami.Mieli zasłonięte twarze i opowiadali na czym polega tzw terapia w szpitalach.W większość mówili,że zamiast dowiedzieć się jak unikać bodźców,pokus czy skutecznie zrazić się do takich zachowań ,tak naprawdę omawiali wszystko krok po kroku i uczyli się co zrobili źle ,że zostali złapani.Uczyli się jak uniknąć złapania a nie jak uniknąć popełniania takich czynów.I to mówili sami pedofile nie osoby postronne więc chyba z tym leczeniem ,też coś nie tak jest

craxman

manipulacje połączone z bełkotem i to samo ten drugi aleklot czy alekloc, płacą wam za tą "postępową" i "jedynie słuszną" propagandę?

jarek0991

Hitler mordował tych, których uważał za podludzi. Tak jak Ty uważasz komunistów za podludzi (wkładając ich wszystkich do jednego wora) których również chcesz zabijać...i napisałeś wyżej ze komunistów trzeba zabijać zawsze i wszędzie. Więc zasadniczej różnicy w motywacji nie ma. Hitlera/pinocheta czy Twojej. Jest różnica w efektach. Są to skrajne poglądy. Hitler zrealizował swój cel (Czy tez może zaczął realizować) Ty pewnie nikogo nie zabiłeś...jeszcze.

ocenił(a) film na 7
RealKalps

Komuniści to odpowiednik nazistów więc ich trzeba mordować bo inaczej zrobią to co Hitler czy Stalin. Wymordują elity a kraj doprowadzą do ruiny finansowej i nędzy. Także mi tu nie pitol i nie odwracaj kota ogonem bo nazizm i komunizm to dwie najgorsze zbrodnie (komunizm jest jeszcze gorszy od nazizmu) XX wieku. Jeśli podnieca cię wizja komunistycznego państwa to twój problem. Takich oszołomów jak komuniści trzeba odsunąć od władzy, w wielu przypadkach wymordować aby po prostu ten wrzód nie doprowadził do śmierci i biedy.
A Hitler nie mordował tylko tych, których uważał za podludzi tylko mordował wrogów. Kto nie trzymał z nazistami to po prostu miał wojnę z Niemcami. Czy to od razu oznacza, że każdy Polak czy Anglik był dla Hitlera podczłowiekiem? Nie. Był wrogiem dlatego też był gazowany i utylizowany.
Może napisałem, że komunistów trzeba zabijać zawsze i wszędzie. Źle napisałem. Nie uważam, że trzeba zabić każdego kto ma poglądy komunistyczne. Uważam, że każdego takiego człowieka trzeba odsuwać od możliwości sprawowania władzy a najgorsze przypadki zabijać. Wszystko też zależy od sytuacji w kraju oczywiście. W Polsce bym wielu komuchów nie pozabijał - tylko te najgorsze przypadki, które wychylają swoje mordy, np partia zmiana - ale w takiej Korei Płn. bym tych czubów rozwalał jak psy bo to co zgotowali Koreańczykom to koszmar więc tu bym się nie cackał czy jakiś komunista w Korei ma dobre serduszko i chce dobrze tylko bym śmieci usuwał i budował na nowo kraj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones