PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=999}
7,0 82 215
ocen
7,0 10 1 82215
6,1 13
ocen krytyków
Con Air lot skazańców
powrót do forum filmu Con Air - lot skazańców

Witam. Chodzi mi o nazwę zespołu którego piosenka leci w samolocie, i jeden z bohaterów mówi wtedy że jest to ironia:''lecąc samolotem słuchają piosenki zespołu, który zginął w katastrofie lotniczej''. Czy ktoś może wie o jaki zespół chodzi?? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Dziadunio

Jest to Lynard Skynard (wykonawca) - "Sweet Home Alabama" (tytuł).
Utwór jest wykorzystany między innymi również w "Saharze".

Dziadunio

Lynyrd Skynyrd to bez wątpienia legenda amerykańskiego rocka. Zespół powstał w połowie lat 60-tych w Jacksonville, a jego założycielami była paczka szkolnych przyjaciół: Ronnie Van Zant (wokal), Bob Burns (perkusja), Gary Rossington (gitara), Allen Collins (gitara) i Larry Junstrom (bas). Jak to zwykle bywa na początku było pod górkę, tym bardziej, że chłopakom we znaki dawali się także nauczyciele, wśród których prym wiódł pan od WF - niejaki... Leonard Skinner. Co do nazwy kapeli, chyba wszystko już jasne?...

Dziadunio

Na ile znam się na tej tematyce :) to temat jest źle, a przynajmniej nie do końca dobrze skonstuowany [chyba, że mowa o całym zespole, gdyż taki przedstawiony został w filmie - nie wiem, nie widziałem]. W katastrofie lotniczej, o której mowa zginął nie cały zespół, a pierwszy wokalista zespołu Ronnie Van Zant (nota bene brat obecnego wokalisty Lynurd Skynyrd Johnego Van Zanta), oraz gitarzysta Steve Gaines, jak również 'background-wokalistka' :D zespołu Cassie Gaines [siostra Steviego]. Tak więc choć może 3 osoby to nie mało, ale nie był to (na szczęście) cały zespół :).

Dziadunio

Polecam artykuł:
http://muzyka.wp.pl/gid,362556,title,Zgineli-w-katastrofie-lotniczej,galeria.htm l

ocenił(a) film na 7
Dziadunio

Najlepszy ich utwór to Simple Man... zobacz tłumaczenie :)... POEZJA!

Dziadunio

"Con Air" czyli "Lot Skazańców"
piosenka "Sweet Home Alabama"

despotic

grał tam Nicolas Cage

ocenił(a) film na 8
Dziadunio

https://www.google.pl/amp/s/www.fakt.pl/kobieta/plotki/lynyrd-skynyrd-katastrofa -samolotu-muzycy-zgineli-bo-zabraklo-paliwa/frv0wgl.amp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones