PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=155437}
7,4 197
ocen
7,4 10 1 197

Conflict
powrót do forum filmu Conflict

Film o przemianach i dostosowywaniu się Kościoła Katolickiego do nowych czasów.
Mamy tu objaśnienie, dlaczego potrzebna jest zmiana interpretacji podstaw wiary i Biblii.
Szczegółów nie podam, a film jest na tyle krótki, że każdy może sobie obejrzeć i nie jest nudny.

ocenił(a) film na 7
maz9

To nie dostosowywanie się a zaplanowany rozpad od środka określany jako marsz przez instytucje dlatego ten film jest taki cenny.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Raczej rozpad starego porządku. Religia musi się zmieniać z duchem czasu. Ludzie potrzebują religii, a nie mitów. Tak było też kiedyś, gdy Cesarz Rzymu ogłosił chrześcijaństwo, jako główną religię, a wcześniejsze, które już wtedy były umarłe i znudzone (Jowisz, Apollo, Wenus, itd) zostały zakazane.

ocenił(a) film na 7
maz9

Częściowo prawda tylko to powierzchowna interpretacja tej produkcji. Nie przypadkiem powstała w '73, czasach rewolucji kontrkulturowej. Naprawdę rzetelnie ukazuje co się wtedy stało.

W drugim zdaniu mamy typowe nawiązanie do aggiornamento czy pobożnego antyklerykalizm, więc odsyłam do:
a)odcinków magazynu "Pressje" Klubu Jagiellońskiego,
b)książki "Reforma liturgii rzymskiej - organiczny rozwój czy destrukcja?" Klausa Gambera,
c)treści II soboru watykańskiego i jego reperkusji.

Co do trzeciego...ideowa wolność musi być oderwana od "lewej" czy "prawej" strony, a zatem w jakimś stopniu od religii.

To co stało się za panowania Konstantyna I miało zupełnie inny kształt niż współczesne przemiany, to nie są analogiczne sytuacje.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Dziękuję. Aż tak głęboko nie chcę wchodzić w ten temat. Miałem na myśli tylko ogólne moje odczucie. Nie jestem związany z chrześcijaństwem (tylko chrzest), więc patrzę na sprawy bardziej z boku.

ocenił(a) film na 8
maz9

Ale ty głupoty gadasz. Jak komunista.

ocenił(a) film na 8
pawel21_13

Żadnej treści nie napisałeś poza zwykłym atakiem. Napisz coś od siebie i nawet nie musi to być jakaś wielka mądrość, tylko żeby było szczere. Czasy bezwzględnego panowania KK i inkwizycji już dawno minęły, a;e próbujesz tego bronić. Cywilizacja poszła naprzód, choć jeszcze nie tak daleko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones