PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107101}
7,4 245 740
ocen
7,4 10 1 245740
5,7 16
ocen krytyków
Constantine
powrót do forum filmu Constantine

Nie ma co film jest niesamowity. Wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Był piekielnie mroczny, widowiskowy, humorystyczny i jednocześnie bardzo poważny, jak na swój gatunek i komiks...tak komiks, na podstawie którego go tworzono. Batman był świetny, ale Christian Bale, zepsuł film swoją sztywnością(dosłownie). Spider - Man troszeczkę zby cukierkowy, ale równie dobry, jak "nolanowe" Batman'y. O reszcie nie ma co wspominać, bo albo nie były jakieś takie rewelacyjne, albo nie były ambitne. Keanu Reeves zagrał świetną rolę boskiego, niekoniecznie z własnej woli żołnierza zarówno słownego, jak i posługującego się każdego rodzaju bronią konwencjonalną z mającymi jak tylko się najbardziej da potężny efekt roz***rdolu, któremu wszystko jedno i niemającego nic do stracenia, bo przecież i tak wie gdzie jego nędzna dusza trafi po śmieci. Praktycznie to wszystkie postacie są zimnokrwistymi skurczybykami, którym tylko zostały wspomnienia z przeszłości(Angela Dodson), nałogi(Constantine) lub granie według dawno ignorowanych i złamanych niebiańsko - szatańskich reguł(Papa Midnite). Z całej obsady mam jakiś taki wielki sentyment do Lucyfera, którego zagrał Peter Stormare, znany z roli w świetnym serialu "Skazany na Śmierć", jako John Abruzzi. Lucyfer był tutaj właściwie postacią epizodyczną, ale jego luźne przedstawienie, jako demona wszystkich demonów i ciekawego żartowniśnia była świetna. Szczególnie kiedy Constantine spytał go czy móże zapalić, a on mu na to "Pewnie, mam udziały w tym biznesie". Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza ekranizacja komiksu. Klimatyczna, wypełniona akcją, ale jednocześnie ambitna i wciągająca fabuła.

ocenił(a) film na 9
sewerynekd

cóż dodać cóż ująć, podbijam. Najlepsza ekranizacja komiksu

sewerynekd

"Batman był świetny, ale Christian Bale, zepsuł film..." Że co proszę??? Bale jest absolutnie, absolutnie najlepszym Batmanem ... Mroczny rycerz i Mroczny rycerz powstaje są tego najlepszym dowodem.

ocenił(a) film na 9
makinetka

Dla mnie jakiś taki sztywny i nad wyraz poważny był we wszystkim co robił :P ale no co kto lubi ;) Faktem jest, że Mroczny Rycerz i Mroczny Rycerz Powstaje są naprawdę dobrymi produkcjami ;)

sewerynekd

no tak, co kto lubi... mnie akurat odpowiada batman jako postać tragiczna, na którego życie cieniem położłą się śmierć rodziców i to, co go spotkało później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones