PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107101}
7,4 245 819
ocen
7,4 10 1 245819
5,6 17
ocen krytyków
Constantine
powrót do forum filmu Constantine

Jak w tytule. Ostatnio mam ochotę obejrzeć coś fajnego z aniołami w roli głównej. Nie jakieś komedie romantyczne, tylko coś na kształt Constantine. Proszę o propozycje filmowe.

grimmjow1990

Może Armia Boga?

TRROL

Jakby co to daj znać, poszukam czegoś innego.

użytkownik usunięty
TRROL

Nostalgia Anioła ;D

ocenił(a) film na 8

lol ;p

TRROL

Dzięki. Postaram się dzisiaj obejrzeć, jest tego 3 części, więc jest co oglądać:) Jeśli znasz coś jeszcze, to pisz.

ocenił(a) film na 9
grimmjow1990

Legion z 2009 roku , mimo nieprzychylnych komentarzy i recenzji całkiem dobry film ;)

ocenił(a) film na 9
moccia

O tym samym pomyślałem - na fw dostał średnią ocenę, mimo to mnie oglądało się go całkiem przyjemnie. Chociaż fabuła przewidywalna, to jednak klimat filmu mimo wszystko mi się podobał.

grimmjow1990

Nie pamiętam dokładnie ale chyba był motyw aniołów w filmie "I stanie się koniec"

grimmjow1990

Dylan Dog: Dead of Night (2010)- nie wiem czy cię zaciekawi
Te zamierzam obejrzeć:
Wspomnienia upadłego anioła
Angelus
Gabriel 2007

ocenił(a) film na 8
TRROL

Heh, 'Angelus' to raczej 'nieco' inne klimaty :)))))))))) Acz film doskonały ;)

ocenił(a) film na 9
grimmjow1990

Jeszcze nie widziałam "Constantine", ale polecam "Miasto aniołów", bo choć to romantyczne, to komedią w żadnym razie nie jest :) z Nicolasem Cage'em, dodam :PP

ocenił(a) film na 7
grimmjow1990

"Gabriel" z 2007. Nie jest to jakies arcydzielo, ale ma dobry klimat i w miare przyjemnie sie oglada.

grimmjow1990

Prosiłeś co prawda o film, ale mogę ci polecić świetną książkę w bardzo podobnym klimacie Angel Fantasy, a mianowicie "Siewcę wiatru". Opowiada o aniołach, którym daleko do grzecznych chórzystów Pana, które walą się po mordach z mieszkańcami Piekieł (kiedy akurat nie robią z nimi interesów), piją, palą i w ogóle są ciekawym towarzystwem. Kiedy znika Bóg, a ci najwyżej postawieni muszą zapobiec końcowi świata, nieba i piekła, jednocześnie ukrywając zniknięcie Pana, robi się całkiem ciekawie. ;)

Książka jest świetna, postacie ciekawie zarysowane i wciąga niemożebnie :) Z tego co wiem ma kontynuację, ale jeszcze się za nią nie zabrałam. Polecam! Powinna ci się spodobać.

czarna_anka

Dzięki wielkie, jutro lecę wypożyczyć, mam nadzieję, że gdzieś w bibliotece się uchowa:)

grimmjow1990

Jak skończysz napisz jak ci się podobało. :) Może jeszcze ktoś się skusi, czytelnictwo promować trzeba wśród narodu. ;P

ocenił(a) film na 9
czarna_anka

A mogę podpiąć się pod książkę? Ze swojej strony mogę polecić "Tam gdzie spadają anioły" Doroty Terakowskiej. Książka niby spokojna, ale wciąga i trzyma w napięciu do końca. :)

ocenił(a) film na 7
grimmjow1990

Doctor Who, odcinek "Blink" ;) Aniołków tyle, że aż strach...

ocenił(a) film na 6
grimmjow1990

Te filmy, które Ci podam, nie są stricte filmami o aniołach, ale horrorami o tematyce religijnej (zwłaszcza egzorcyzmu):

* Egzorcysta(1973)
* Egzorcyzmy Emily Rose (2005)
* Rytuał (2011)
* Stygmaty (1999)

ash_williams85

Rytułał mega <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones