PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754287}
8,0 144 610
ocen
8,0 10 1 144610
6,4 13
ocen krytyków
Contratiempo. Niewidzialny gość
powrót do forum filmu Contratiempo. Niewidzialny gość

Film świetny ale do rzeczy według mnie po tym wypadku główni bohaterowie mogli się zachować inaczej przecież nic nie ryzykowali wybiegł jeleń czy tam dzik a nawet jak mu lekko zajechał drogę to na takich małych pokrętnych drużkach leśnych to się zdarza wiec co ryzykowali że oboje jechali i ludzie się dowiedzą o tym romansie wystarczyło żeby ta laura uciekła z tamtąd a on by zadzwonił po policje i po sprawie to mnie nurtuje ona ucieka z tamtąd i tyle a ten gość co potem przejeżdzał by jej nie widział bo by się schowała lub jej już by nie było co wy na to jak do tego się odniesiecie trochę bez potrzeby ta cała akcja w filmie wystarczyłoby żeby pomyśleli ale oczywiście to film ale mogli wymyśleć inny początek historii bo to lekko bez sensu taka intryga wszystko po co przypomniało mi się że miał być w praży do lekki problem ale wydaje mi się że tak czy siak lepiej by to rozwiązali robiąc tak jak pisałem bo jak ma sie pieniądze i pozycje można wszystko

lukasz222_filmweb

Błagam, następnym razem pisze ze słownikiem. :)
Co do filmu... świetny!

ocenił(a) film na 9
martinos1985

nie rozumiem

ocenił(a) film na 9
martinos1985

Współczuje tobie i tobie podobnym pozdrawiam

lukasz222_filmweb

Pozdrów słownik. Bez obioru. ;)

ocenił(a) film na 9
martinos1985

mama napewno jest dumnna z ciebie że masz 6 z języka polskiego ciekawe czy utrzymasz taki poziom w następnym roku gimnazjalnym powodzenia pozdrawiam bez odbioru

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Zgadzam się, zważywszy na to, że w całym tekście były 2 błedy ort. to ja również uważam, że to co robi martinos1985 to szukanie ch*ja do dupy. Zważywszy na to, że Ty również popelniłeś kilka błędów w swoich wypowiedziach a użyłeś tylko 15 wyrazów. Myślę że jesteś nawet lepszy od gościa do którego się czepiasz.
Nie masz nic lepszego do roboty?

BartasBartas

No ciekawe gdzie? ;) Nice try. :D

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Znalazłem 3 błędy. Szukaj dalej.

BartasBartas

Tak, tak... z pewnością. ;)

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Jesteś jakiś ułomny czy o co chodzi?
Znalazłem w Twoich wypowiedziach 5 błędów jednak 2 powielone więc potraktowałem je jako jeden. W twoich 3 wypowiedziach są 3 błędy inteligencie. Pisanie poprawną polszczyzną to nie tylko ortografia. Nie pouczaj innych jak sam jesteś matołem.,

BartasBartas

Skoncz juz, dzieciaku, bo cos ci nie wychodzi. ;)

BartasBartas

Tobie rowniez, tak jak koledze powyzej, polecam zapoznanie sie z nadzym jezykiem. ;)

ocenił(a) film na 7
martinos1985

Ale nie wiem po co przyczepiasz się do pisowni zamiast skupić się na merytorycznej wymianie zdań odnośnie filmu a tak to przepychanki słowne niepotrzebnie....

ocenił(a) film na 8
lukasz222_filmweb

Lukasz222 Chodzi o interpunkcję. Przez jej brak Twoja wypowiedź jest jak niekończący się bełkot. Ciężko zrozumieć takie wpisy, kiedy nie ma nawet kropki i człowiek nie wie, gdzie się kończy zdanie.

ocenił(a) film na 9
N00NA

Dokładnie wiem o co chodzi i poprostu z lenistwa nie daje ani kropki ani przecinków ale zapewne każda osoba która ma choćby przeciętne iq zrozumie mój wpis a ten kto nierozumie to widocznie robi to po złości lub tak jak pisałem IQ

lukasz222_filmweb

" poprostu z lenistwa nie daje ani kropki ani przecinków"

Każdy człowiek mający choć minimum inteligencji naciska klawisze z kropką i przecinkiem niemal bezwiednie. Za to przedzieranie się przez ten strumień świadomości w poście założycielskim jest naprawdę męczące.

ocenił(a) film na 9
Melomanka

Dokładnie masz racje ale jeżeli kropkę lub przecinek trzeba dociskać dużo mocniej bo laptop już wysłużony i niektóre klawisze lecą w kulki to już gorzej

ocenił(a) film na 9
lukasz222_filmweb

przecież to zrozumiałe. udział w stłuczce? przecież to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. gość ma przechlapane - oskarżenie, proces (nawet jak go uniewinnią) a jest w środku zamykania interesu życia, w dodatku nawet jakby Laura się schowała to jak wytłumaczy żonie, że okłamywał ją, że jest w Paryżu a był gdzieś na jakimś zadupiu? myślisz, że jak powie, że był sam to mu żona uwierzy? akurat facet miał motywy, żeby chować ciało (mógł stracić i firmę i rodzinę) - zresztą obejrzyj do końca to będzie bardziej zrozumiałe. co do akcji z telefonem to rzeczywiście kicha, ale końcówka filmu trochę usprawiedliwia i wyjaśnia takie zachowanie. w mojej opinii film naprawdę bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
rodmans

napisałeś to samo w innym poście. Tu napisze jeszcze raz - gadasz głupoty. Nie wiem ile masz lat i jak dużo doświadczyłeś w życiu ale spowodowanie kolizji/wypadku ze skutkiem śmiertelnym ( tu nie było z jego winy bo był jeleń, nie było świadków i mógł powiedzieć że nie jego wina i takie tam) ale nawet gdyby było spowodowanie kolizji ze skutkiem śmiertelnym z twojej winy to nic poza mandatem cie nie czeka. Jak zabijesz człowieka na pasach to dostaniesz co najwyżej zawiasy a za śmierć w kolizji NIE MA NIC POZA MANDATEM, absolutnie żadnych konsekwencji prawnych więc nie wiem o co ci chodzi że proces i przechalapane

BartasBartas

nie ma co tłumaczyć - skoro nie zrozumiałeś to nie zrozumiesz, a widzę, że pisząc "gadasz głupoty" i odnosząc się do mojego wieku, stawiasz się w pozycji najmądrzejszego, więc i tak nie przyjmiesz nic do wiadomości. zawiązanie akcji w filmie jest dobre i tego nie zmienisz. postąpił jak postąpił ponieważ Z JEGO punktu widzenia (taki miał charakter dany przez scenarzystów) była to droga, żeby za wszelką cenę "chronić" swoją pozycję (ludzie postępują w życiu jeszcze głupiej). czy nad motywami postępowania lectera będziesz też się zastawiał czy są logiczne czy nie? przecież on z pełną premedytacją utopił tego chłopaka a przecież w tym momencie mógł spokojnie wywinąć się z tej sytuacji, zwłaszcza, że nie zabili go w wypadku - chłopaka przerzucić na tylne siedzenie i zawieźć do szpitala. ale to też nie jest błąd fabuły, tylko wynik jego prawdziwego charakteru, który pokazał dopiero w ostatnich scenach filmu

ocenił(a) film na 9
rodmans

Dokładnie masz racje taki miał charakter w filmie i to jest film ale gdyby laura się schowała a on wezwał policje i powiedział dokładnie jak było że jeleń wybiegł policja by wszystko zrobiła karę by poniósł albo i nie dlatego że ma wysoką pozycje a jak wiadomo pieniądze mogą zdziałać wszystko ale nie ma co gdybać to nie życie tylko film ale dzięki za swoje interpretacje pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

Skąd Ty czerpiesz wiedzę człowieku, bo chyba nie z ogólnie obowiązującego kodeksu karnego. Straszne herezje wypisujesz, a pewność z jaką to czynisz, jest wręcz zastraszająca.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

wszystko poparte obowiązującym w Polsce prawem więc nie pisz głupot kolego. Robisz z siebie głupka nie wiem po co

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

Nie, głupka robisz z siebie wstawiając ludziom bzdury. W dobie powszechnie dostępnego internetu, oraz dostępnych w nim wyczerpujących informacji, proponuję poczytać jakie grożą sankcje za wymienione przez Ciebie czyny. Nie chce mi się zaśmiecać linkami posta, bo musiałbym zamieścić ich tutaj przynajmniej kilkanaście.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

głupoty piszesz aż ciężko się czyta. Masz kodeks ogólnodostępny w internecie. doucz się

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

I vice versa...

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Weź się doucz trochę, bo mylisz słowa i pojęcia mające duże znaczenie!
Kolizja jak sama nazwa wskazuje, to gdy dwa lub więcej pojazdów się zderzy, są siniaki i obicia i tyle, natomiast wypadek jest wtedy, gdy są ofiary w ludziach lub biorący udział odnieśli obrażenia z tzw. "rozstrojem zdrowia" trwającym powyżej siedmiu dni.
A pisaniem, że za spowodowanie "śmierci w kolizji" (cokolwiek to znaczy) nie grozi nic poza mandatem dajesz świadectwo całkowitej nieznajomości przepisów ani prawa, jako takiego. Założę się, że nie masz nawet karty rowerowej, bo wtedy już coś byś wiedział więcej, ani tyle.

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

głupoty piszesz aż ciężko się czyta. Masz kodeks ogólnodostępny w internecie. doucz się

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

Przepisy to jedno, a życie i wyroki w sądach to drugie.

dokładnie tak jak piszesz więc przestań pier*olić głupoty.
Zabiłem dwa razy osobe w kolizji drogowej(nie wypadku tylko kolizi) - dwukrotnie skończyło się na mandacie za 500zł

więc nie mędrkuj tutaj i zgrywaj inteligenta bo jesteś debilem i nie wiesz jak funkcjonuje system na świecie.

WIĘC PODKREŚLE JESZCZE RAZ - ZA SPOWODOWANIE KOLIZJI ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM NIE DOSTANIESZ NIC POZA MANDATEM.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

" Zabiłem dwa razy osobe w kolizji drogowej(nie wypadku tylko kolizi) - dwukrotnie skończyło się na mandacie za 500zł " - świetny z ciebie troll, ubawiłeś mnie serdecznie!

P.S.
Ja strzelałem do Kennedy'ego i się z tym tak nie pucuję.


Bywaj zdrów, nie tak jak twoje "ofiary" :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
BartasBartas

" nie każdy siedzi całe życie przed komputerem, także dalej sobie szydź przed monitorkiem a ja będe dalej zabijal osoby za kierownicą "
- Brawo!
( nic dodać, nic ująć, brak słów )

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

Usuń konto

ocenił(a) film na 7
feedyahead

powieś się

rodmans

Co za bzdury piszesz że przechlapane. Adrian nie miał by przechlapane bo tamten chłopak wyszłoby że esemesował podczas jazdy i było by na tego chłopaka, już pomiając jelenia. Poza tym nie było wypadku ze skutkiem śmiertelnym bo on żył.

ocenił(a) film na 8
lukasz222_filmweb

Myślę, że nie ma tego po co w ten sposób w ogóle roztrząsać. Film był fajny, w miarę oglądania potęgował napięcie a pod koniec jak to bywa w kinie hiszpańskim nastąpił "niespodziewany" zwrot w akcji - znakomicie się oglądało - prawda? ;)
Co do nurtujących Cię pytań - oczywiście, że cała "akcja niepotrzebna" - nie mniej bez tej akcji nie byłoby filmu. Myślę, że należy przyjąć, że byli zestresowani i działali irracjonalnie, bo nie byli w stanie racjonalnie ocenić sytuacji ;) - zresztą w życiu często tak się dzieje.
Pozdrowienia :)

ocenił(a) film na 9
lukasz222_filmweb

Istnieje coś takiego jak początek zdania i koniec. Duża litera, przecinek i kropka. Stosując te zasady, można zrozumieć przekaz...W innym wypadku, robi się z tego nieznośny bełkot.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Masz rację ale pisząc komentarz lub zapytanie nie chce mi się bawić w pisanie wypracowania bo to już mam dawno za sobą a każdy inteligetny użytkownik bez problemu to zrozumie jak widać inteligętnych jest wielu niewiem po co ci odpisuję bo jak ktoś może mnie uczyć dawać wskazówki co do pisowni jężeli twierdzi że w języku polskim jest duża litera chyba coś ci się pomyliło wielka litera pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
lukasz222_filmweb

http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;443

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/704179,jan-miodek-nonsensowne-wielkie-lit ery,id,t.html

Ty masz jeszcze czelność pisać o inteligencji i zrozumieniu, skoro sam nie znasz zasad polskiej pisowni. Teraz już nie dziwi fakt, że nie używasz znaków interpunkcyjnych, gdyż nie wiesz w którym miejscu je stosować. Doucz się proszę, zanim zaczniesz pouczać innych. Poczytaj o "dużej" i "wielkiej" literze, a z pewnością wyjdzie Ci to na dobre.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Bokciu jeżeli tego zapytania nie zrozumiałeś i według ciebie to jest bełkot to ci muszę współczuć po co ty wchodzisz na takie fora lepiej poczytaj literature idz do teatru a nie czytasz internetowy bełkot chodz jakby tak zebrać wszystkie fora w necie to mało kto używa znaków interpunkcyjnych wiec to wszystko jest bełkot idz do teatru poczytaj a nie baw się w pisanie na forach bo jeszcze przed tobą nie jedno czytanie i pisanie z bełkoczącymi trochę dystansu życzę

ocenił(a) film na 9
telemaniakkk

Dziwne to co piszesz, gdyż od wielu lat czytam fora o różnej tematyce i nie spotkałem się jeszcze z taką ignorancją językową oraz dyletanctwem. Każdy średnio rozwinięty neandertal, używa znaków interpunkcyjnych - lepiej bądź gorzej. Jeśli miałbyś ochotę nadal wypisywać takie bzdury - nie pisz, bo robisz z siebie tylko idiotę.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Wiem ty jesteś najważniejszy i najlepszy wszystko robisz najlepiej życzę dalszych sukcesów w życiu hej pozdro

ocenił(a) film na 9
telemaniakkk

Wiesz on może wchodzi na fora kulturalne religijne albo nowatorskie dla szlachty bo raczej fora typu filmweb jak i inne na topie strony polskiego neta to raczej nie dostanie przecinku kropki i jak on to mówi dużej litery niech sobie zobaczy co się na onecie dzieje pod każdym artykułem na topie taki delikutaśny gość od przecinków i kropek to chyba zwymiotuje na kompa

ocenił(a) film na 9
lukasz222_filmweb

Lubisz ze sobą rozmawiać, tak więc proponuję trzeciego do rozmowy, o mniej charakterystycznym nicku.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

o kurrr.. rozwaliłeś system proponuje ci tak samo z kimś porozmawiać chyba możesz się domyśleć o kogo chodzi

ocenił(a) film na 9
lukasz222_filmweb

Taaaa..."domyśleć"...

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Jesteś jak taki stary helmut wszędzie widzi agentów ubeków zdrajców sprzedawczyków intrygi łapie za język itp lepiej zakończyć taką rozmowę bo ona to niczego nas nie zaprowadzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones