PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555037}

Cristiada

For Greater Glory: The True Story of Cristiada
7,2 15 574
oceny
7,2 10 1 15574
Cristiada
powrót do forum filmu Cristiada

Totalny gniot

ocenił(a) film na 1

Od filmu ciekawsza jest dyskusja tu na forum. W filmie bardzo słaba gra aktorska. Beznadziejny scenariusz - nie dość, że naiwny do bólu, niespójny, to w dodatku roi się w nim od obrzydliwych kłamstw, łącznie z przekłamaniem odrażających zbrodni (spalenie pociągu), czy kreowanie na bohaterów zwykłych bandytów i zbrodniarzy. Choćby ten ksiądz - to był dziwkarz i morderca. Stawia to twórców tego filmu w jednym szeregu z Goebbelsem i propagandystami komunistycznymi.
Mimo to dla wielu ten stolec filmowy jest arcydziełem! Przerażające jest, w jakim stopniu zaślepienie religijne upośledza zdolność postrzegania i dokonywania ocen.

pazurrr1501

Filmu nie widziałem, trafiłem na tę stronę trochę przypadkiem, ale... no właśnie "ciekawa" dyskusja. Takiego wylewu złości i nienawiści dawno nie widziałem/czytałem. W jednej wypowiedzi: dziwkarz, morderca, Goebbels, stolec, zaślepienie religijne! Pomyśleć, że tak mocne emocje budzi film opisujący wydarzenia sprzed stulecia i z drugiej strony globu.
Najzabawniejsza jest końcówka: "Przerażające jest, w jakim stopniu zaślepienie religijne upośledza zdolność postrzegania i dokonywania ocen." Napisał ktoś, kto wystawił "1", jednocześnie obrażając twórców, bohaterów historii i ludzi wierzących. Chapeau bas!

ocenił(a) film na 1
DramasticallyDifferent

Ojej, jaki jestem wspaniały! I ponad to wszystko. No niech Ci będzie. Nie widziałem, nie wiem o co chodzi, ale se podyskutuję. Żebyś tak jeszcze potrafił czytać ze zrozumieniem...
No więc jak nazwiesz gościa, który pali żywcem kilkadziesiąt niewinnych osób? To nie jest morderca, mądralo? Czy dziwkarz i rozpustnik, to nie słowa bliskoznaczne? Jeśli natomiast taką kreaturę kreuje ten film niemal na świętego, to nie jest to propaganda?

ocenił(a) film na 1
DramasticallyDifferent

I podaj mi dokładnie, w którym momencie, którym słowem czy stwierdzeniem kogokolwiek obraziłem. Aha! pewnie pisząc, że "ciekawa dyskusja na forum" :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones