PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32009}
5,5 14 093
oceny
5,5 10 1 14093
Crossroads Dogonić marzenia
powrót do forum filmu Crossroads - Dogonić marzenia

Aż przykro mi kiedy tak dobre pomysły są tak zaprzepaszczane.
Reżyser nie skupił się na żadnym problemie dogłębnie.
Poruszonyjch jest kilka tematów, a żaden nie omówiony dobrze.
Owszem próby były (np. nocna rozmowa dziewczyn), ale dlaczego nie zostały rozwinięte?
To widać odrazu. Zamiast zagłębić się w nie, reżyser wolał pokazać to że w jego filmie gra Britney i dał jej pośpiewać. Ona potraktowała to koncertowo, w żadnej ze scen nie oddając tła sytuacji (np. scena z pokazaniem melodii do wiersza), tylko swoje zamiłowanie do sceny.
Z filmu o problemach, wielkich, które należy poruszać, zrobiła się reklamówka panny Spears.
A przecierz można było rozwinąć akcje pobocznie i skupić się na problemach (np. przedstawiając drogę do LA, zawsze w skrócony sposób, a rozwinąć temat rozmów nocnych).
W efekcie mamy same pomieszane wątki (np. dziewczyny najpierw się nie lubią, a tej samej nocy się śmieją, nagle decydują się na pojednanie, by po chwili mówić, że się nie lubią..). W filmie nie ma żadnej dramaturgi.
Oglądając go, sam sobie muszę narzucić temat problematyki, bo poprostu inaczej ona nie przychodzi.
Mógł być z tego rewelacyjny kasowy i kinowy hit, a powstał kolejny amerykański "shit".
Da się obejrzeć ale jako taki filmik do kotleta.
Nawet zakończenie można było lepiej zrobić, i nie chodzi mi tu o konkurs. Bo w zasadzie chwila szczerości z ojcem to najjaśniejszy punkt tej produkcji. Aykroyd gra jak zwykle dobrze, i w sposób dojrzały okazuje że tatuś jednak zrozumiał swoje błędy z przeszłości. Chodzi mi natomiast o zakopanie pudła.
Czy nie można by akcji przenieść o 50 lat, kiedy staruszka Brit, siedzi na plaży i trzyma przy piersi pamiętnik, płacząc? Melodramatyczne? To pierwszy lepszy przykład, który podkreśliłby znaczenie tego filmu.
Ale w sumie, nic z niego nie stworzono to i nie było co podkreślać. Szkoda. Chciałbym go oglądać w kółko, a tak, więcej go nie włącze.
Ocena: 4/10

ocenił(a) film na 8
zwichrowaniec

Jak dla mnie film świetny, obejrzałam go kilka razy i nie znudził się. Z pewnością ma swoje momenty, zarówno te zabawne jak i refleksyjne. Ale zgadzam się, można było bardziej rozwinąć problematykę filmu, lecz czy trzeba być realistami, każdy film ma jakieś ramy czasowe... Nie do końca pojmuję dlaczego film jest pojmowany za taka klapę, na pewno trafia do odbiorców, którymi docelowo miała być prawdopodobnie młodzież.. Ja jestem na tak! Moja ocena dla tego filmu jest wysoka

ocenił(a) film na 4
gabis

Ramy czasowe? Raczej chęć zarobienia zwyciężyła nad chęcią zrobienia dobrego filmu. Przedłużyć go jedynie o 30 min, skupić się na jednym problemie i mamy dwugodzinny film który powaliłby społeczeństwo.

ocenił(a) film na 7
zwichrowaniec

Myślisz, że oni naprawdę aż tyle zarobili na tym filmie...? Moze po prostu tak chcieli pokazać tę historię. Jestem pozytywnie zaskoczona filmem. Nastawiłam się na niezłe gówno, a okazało się, że z zainteresowaniem oglądałam rozwój wydarzeń (oczywiście przy zakończeniu westchnęłam: "taaaa, jasne..."). Chciałam przez to powiedzieć, że równiez nie rozumiem tak niskich not.
Ale w jednym muszę się z Tobą zgodzić Zwichrowańcu - film mógłby być trochę dłuższy, by dokładniej rozwinąć niektóre wątki :)
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones