PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107965}
5,7 20 543
oceny
5,7 10 1 20543
3,7 3
oceny krytyków
Cube Zero
powrót do forum filmu Cube Zero

Witam
Przeczytałem wiele postów nt Cube 0 i większość opinii jest negatywna o tym filmie. Właściwie nie wiem skąd się to bierze. Osobiście film uważam jako dobry, niewiele ustępujący jedynce. W filmie mamy dwie równoległe historie które się przeplatają tj 1) ludzi w sześcianie i 2) historia dwóch programistów. Myślę, że dlatego niektórym osobą się nie spodobał, jako że tajemniczość z pierwszych dwóch części została zastąpiona odpowiedziami. Jak np kto jest twórcą owych "Sześcianów" (powtarzam Sześcianów, a nie Sześcianu!!). Chociaż osobiście się nie ujawnił, jednak z rozmowy z Panem Jax'em wynika że to ktoś duuuużo ważniejszy od niego.

Poznajemy tu wreszcie ludzi spoza "sześcianu", zwykłych szeregowych pracowników, którzy muszą ślepo wykonywać polecenia przełożonych. Jeśli nie to lądują razem z innymi w sześcianie, skąd z założenia nikt nie wyjdzie. Przykładem jest Owen (pracownik, musiał czymś zawinić, może miał zbyt dużą wiedzę o tym miejscu, a może chciał wyjść na urlop na powierzchnie?), pomimo dotarcia do wyjścia, ginie. Domyślam się że kto dostał tę rządową fuchę już nigdy do ludzi nie wrócił. Albo musiał pracować do końca swych dni, albo się zbuntować i wylądować w "sześcianie".

Ogólnie oceniam film na 7/10 i wg mnie jest dużo lepszy niż druga część z 4 wymiarem i równoległymi rzeczywistościami. Klimatem jest bardzo zbliżony do jedynki. Jedynie co mnie irytuje, to że zawsze (w każdej części) pojawia się ten sam motyw, czyli jeden chłop który świruje i chce pozabijać resztę ;)

I kilka moich subiektywnych odpowiedzi nt:
1) winda - "góra" i "dół" - prawdopodobnie były 3 piętra. Dół sześcian, góra może jednostka wojskowa i gdzieś po środku aczkolwiek bliżej góry niż dołu (śmiesznie brzmi-wiem) pracownia Dodd'a i Wynn'a. Widać, że Wynn mógł nacisnąć także "górę" w windzie, jednak zgarneliby go tam. Wolał zejść sam do piekła, wyciągnąć Casandrę i odnaleźć trzecie wyjście;)

2) Upośledzony - W jedynce nazywał się Kazan. Nie jest on tę samą postacią. Nie jest to także ten sam "Kwadrat". Stąd wniosek, "zrobiono" więcej niepełnosprawnych z ludzi którzy pracowali nad projektem "Cube", ponieważ byli zbyt inteligentni i mieli zbyt dużą wiedzę, przez co mogli się wydostać na zewnątrz. A jeśli taki ułomny się wydostanie to co zrobi?? Komu powie, a nawet jeśli to kto uwierzy??. Kazan również był genialny jeśli chodzi o liczby. Być może już raz uciekł, jednak miał w głowie chip i został zgarnięty nie daleko wyjście.

3) Casandra i jej córeczka. Widzimy ze ukrywają się, gdzieś po lasach, jednak wg mnie nie mają żadnych szans - prawdopodobnie obie mają chip w głowie (lub tylko Casandra, ale to na jedno wyjdzie) Nie wiem tylko w jaki sposób odzyskała ona córeczkę. Być może wcale jej nie odzyskała, a jest to tylko kontrolowany sen Wynn'a...

tyle ode mnie
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Jaro112

Ad 2 - z tego co pamiętam to ten niepełnosprawny z "0" to ten sam co w "jedynce" - pokazali przecież kawałek jedynki by ten motyw połączyć. To, że nie zagrał ten sam aktor to przecież nic nie znaczy.

ocenił(a) film na 7
Mariusz_760301

Pokazali ten motyw na innych, po to aby widzowie domyślili się jak niepełnosprawny z pierwszej części znalazł się w sześcianie (czy tam sześcianach).

ocenił(a) film na 6
Michal1996

Zgadzam się z tobą. Tak samo myślę w sprawie tych upośledzonych. A ta końcówka? "Chcę wrócić, wrócić, wrócić...." Kazan też to powtarzał, mówił coś o niebieskich czy zielonych pokojach, ale wcale mu o nie nie chodziło. Miał na myśli świat na powierzchni. Bardzo fajna była ta końcówka w Cube Zero.

ocenił(a) film na 5
Jaro112

Sadze jednak że Bohter i Kazan to jedna i ta sama postać - sama koncówka to przeciez dokładne powtorzenie sceny z częsci pierwszej - te same gesty i słowa (charakterystyczne: pani doktor wsuwajaca reke pomiedzy czoło niepełnosprawnego i scianę).

ocenił(a) film na 7
Vampire_Nataliee

Dla mnie to nie ta sama postać. Całkowicie nie zgadza mi się ilość osób w komorze. W dodatku w "zero" osoba która blokowała mu czoło była czarnoskóra, a w jedynce biała. Jeśli by to miało być połączenie to chociaż w aktorów by zainwestowali.

ocenił(a) film na 7
Tenesful

Coś w tym jest.
Niby dlaczego nie zaangażowana tych samych aktorów?
A nawet gdyby się nie zgodzili to dlaczego nie zatrudnili chociaż podobnych?
A tutaj taki kontrast - czarnoskóra.
Chociaż faktycznie gesty i dialogi podobne....

ocenił(a) film na 7
piter12

Dokładnie ;), w końcu budżet sporo większy niż w jedynce, więc trudno cokolwiek określić. Co najwyżej można spekulować.

ocenił(a) film na 6
Tenesful

Wg mnie ten upośledzony to ta sama osoba, co w jedynce. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro to ta sama osoba, wszystko niby zostało wyjaśnione, oprócz jednej rzeczy. Chyba, że coś mi umknęło... Na końcu cz.1 Cube'a ten upośledzony facet został sam, przeszedł przez most... Przeżył. I właściwie co się z nim stało?

ocenił(a) film na 4
Agacior1987

Ja to sobie tłumacze tak
W cube 0 mamy pokazane co się dzieje po wyjściu z Cube łańcuchy i ciąg pytań i na końcu te ostatnie "wierzysz w Boga" odpowiedź Nie to palą nieszczęśnika. Wiemy że Kazan był świadkiem tego wiec na dane pytanie odpowiem zapewne TAK
co może spowodować cofnięcie na początek cube i tak w kółeczko ( niektórzy uważają że Kazan przeszedł przez cue więcej niż raz )
Ale to tylko moje spekulacje
A tak ogólnie film o wiele słabszy od 1 i niezbyt przypadł mi do gustu ( już wolałem 2 :) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones