PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250398}
6,6 87
ocen
6,6 10 1 87
Cud nad Wisłą
powrót do forum filmu Cud nad Wisłą

kapitalny montaż

ocenił(a) film na 9

i wspaniała, niezwykle nośna muzyka

ocenił(a) film na 7
Orinow

Bardzo unikatowe materiały ciekawie zmontowane, ale raczej na zasadzie: "znacie, to posłuchajcie". Nie ma mowy o wnikliwszym naświetleniu prze­biegu wojny polsko-​bolszewickiej (jak to anonsowano w notce) i przyczyn sukcesu Polski.

ocenił(a) film na 8
kosarz 666 neg

To akurat prawda

Orinow

Brak jakiekolwiek komentarza historycznego uczynił z tego filmu jedynie zbiór (jakkolwiek ciekawych) zdjęć i faktów na poziomie podręcznika do gimnazjum czy liceum.
Średnio...

ocenił(a) film na 9
DCiebiera

to jest film dla osób mających znajomość szerokiego kontekstu historycznego tamtych czasów - to swego rodzaju impresja, gimnazjalistów (zwłaszcza wyhodowanych na pełnym "miłości" programie nauczania) nie interesuje taki "rozdrapywanie ran", dla nich to są "inne czasy"... })

Orinow

Rozpatrujesz ten film w kontekście artystycznym - ja faktograficznym. Dla mnie nie wniósł on do mojej wiedzy historycznej niczego nowego, pisząc o poziomie gimnazjum mam na myśli poziom faktów: wrzucone pomiędzy zdjęcia pojedyncze zdania to jedyny element wiedzy jaki ten film dostarcza. W sam raz żeby puścić na lekcji w gimnazjum: podstawowe daty, postaci, łatwe do zanotowania (nawet czasowo też pasuje - 40 min:)) - takie miałem wrażenie podczas oglądania go.
Filmy, owszem może i ciekawe, ładne i "kapitalnie zmontowane" (cytując Twoją opinię), ale dla mnie to trochę za mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones