PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36214}

Cudotwórczyni

The Miracle Worker
7,5 1 179
ocen
7,5 10 1 1179
Cudotwórczyni
powrót do forum filmu Cudotwórczyni

Rola Hellen

użytkownik usunięty

Hallie Kate Eisenberg zagrała tu genialnie! Od dziecka taka rola wymagała wielkiej samoświadomości.

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się w całej rozciągłości; Hallie pokazała tu klasę :)

ocenił(a) film na 9
Tigercub

Zdumiewające, że takie małe dziecko może tak zagrać tego rodzaju rolę.
Podobnie, zdumiewające, jakiej trzeba inteligencji, żeby opanować świat pojęć przy braku wzroku i słuchu. ((I jakiej inteligencji i cierpliwości - żeby umieć przekazać ideę słowa człowiekowi, będącemu w takiej sytuacji.)

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się. To jest sposób pojmowania rzeczywistości odległy od codziennych przyzwyczajeń przeciętnego człowieka i wymaga bardzo dużej wrażliwości i wyobraźni u kogoś, kto ma w niego wejść z własnej woli. Trzeba nauczyć się wychwytywać sygnały zwykle pomijane i zapomnieć o rzeczach oczywistych.

TangoAndWaltz

Zgadzam się także, że Hallie Kate Eisenberg zagrała doskonale. Póki nie znalazłem informacji o niej, myślałem, że do filmu zaangażowano niewidomą dziewczynkę - tak sugestywnie grała :)
Jedno mnie zastanawia: dlaczego na stronie filmwebu jej nazwisko podano dopiero w pełnej obsadzie? Na 9 pozycji. Jej filmowy ojciec wylądował zresztą jeszcze niżej :) Nie jestem purystą w sprawach hierarchii, ale tu po prostu panuje kompletny bałagan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones