PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788097}

Cukiernik

HaOfe MeBerlin
6,5 1 011
ocen
6,5 10 1 1011
Cukiernik
powrót do forum filmu Cukiernik

Film bardzo klimatyczny, wciągający. Podobał mi się, choć trochę męczyło mnie od połowy filmu poczucie, że zachowanie głównego bohatera nie jest za bardzo uzasadnione psychologicznie, przypuszczam że praca i stykanie się ciągłe z rodziną zmarłego, mogłoby być jak sól na ranę, stale jątrzącą się ranę. Mało kto, by się podobnie zachowywał, brnął w taki kanał. ale może to dla niego było jakieś oczyszczenie, ale nie widać tego w filmie... Tego mi brakuje: co się z bohaterem dzieje w środku , o czym on myśli, co to spotkanie w nim "robi"? Bohater nie mówi o uczuciach, trochę je pokazuje poprzez sprawianie radości innym, ale myślę kłebią się tam przeróżne uczucia, nie tylko te nastrojowe ale może złość, strach że się zdradzi, niepokój, poczucie winy ...

ocenił(a) film na 6
KandoStrzelisty

Może o to chodzi, że gdy cierpimy zachowujemy się irracjonalnie? Nie do końca jestem pewna czy dla niego to było rozdrapywanie ran. Po pierwsze on lubił słuchać o rodzinie ukochanego. Poza tym sam zaznaczył, że umie cieszyć się tym co ma. Mogli by dorzucić na filmwebie dział z materiałami na temat danego filmu. Być może reżyser mówił jaki był jego zamysł. Z drugiej strony niepewność bywa też atrakcyjna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones