PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854517}

Cząstki kobiety

Pieces of a Woman
7,1 28 484
oceny
7,1 10 1 28484
6,2 33
oceny krytyków
Cząstki kobiety
powrót do forum filmu Cząstki kobiety

Piękny film ukazujący żałobę po stracie dziecka. Odczułam to na równi z bohaterką. Po sensie płakałam kolejne kilka godzin. Na codzien nie zdajemy sobie sprawy z tego jaką ogromną traumę kobiety które straciły dziecko przeżywają.
Najpiękniejsza koncowa scena, gdy Marta odebrała zdjęcia i zobaczyła na nich swoją córeczkę... Ta scena wzbudziła we mnie takie emocje że ciężko sobie to wyobrazić. W sumie ta z jabłonią również. Dlatego wybierała tak długo jabłko, wąchała je... Czuła swoją córeczkę.
Film naprawdę piękny. Polecam serdecznie

ocenił(a) film na 9
emoLaskaFun

Podpisuję się!! Niektórzy właśnie narzekają na tą podaną jak na tacy symbolikę jabłka, ale dla mnie był to piękny symbol tej utraconej bliskości z córką. Jak powiedziała w sądzie, że "pachniała jak jabłko" to już emocjonalnie zupełnie przepadłam...

ocenił(a) film na 9
Kornelia_Kukawska

Oj ja to samo, płakałam i płakałam...

ocenił(a) film na 8
emoLaskaFun

Ja właśnie skończyłam. Dosyć mocne emocje mną targają po obejrzeniu filmu, w trakcie z resztą też. Ciężki, przygnębiający. Podczas sceny z wywołaniem zdjęcia rozpłakałam się na dobre, a wspominając film łzy mi same idą do oczu. Ta ostatnia scena jak dla mnie również była dobra, jeśli chodzi o tę symbolikę. Dawno mnie tak film nie poruszył. Myślę że od kiedy sama mam dziecko, to takie filmy zdecydowanie bardziej mnie ruszają.

ocenił(a) film na 7
kml250995

Czy ona wrocila do niego?Bo przeciez scena na moscie gdy wysypuje prochy z urny i zaklada jego czapke na glowe,z takim uwielbieniem,by na to wskazywala...

aronn

To była jego czapka?

ocenił(a) film na 7
dayen

Tak,zostawil w samochodzie specjalnie.

aronn

po kolei - czapki nie zostawił specjalnie wg mnie było to jego swego rodzaju pożegnanie bo nie by się w stanie pożegnać a może było to potrzebne reżyserowi do ceny na moście kiedy Ona uszanowując to że On był jej ojcem zakłada jego czapkę wysypuje prochy..... co do sceny na drzewie z jabłkami , czy jest to ciąg dalszy chodowania ziarenek z któryś coś wykiełkowało, tzn Ona znów zaszła w ciążę z kimś innym ????

ocenił(a) film na 7
jandwao

Czapke zostawil rzeczywiscie by ostatecznie sie z nia pozegnac,ale w scene na moscie,gdy ja zaklada na glowe, wygladalo to nie tylko na uszanowanie jego,ona zrobila to wrecz z "luboscia"i cieplem na ustach,dlatego dziwie sie,ze rezyser tego dalej nie pociagnal,tylko zostawil nas z roznymi domyslami.

emoLaskaFun

ja nie widziałam by bohaterka szczególnie rozpaczała po utracie córki

ocenił(a) film na 9
Weronka90

żałoba nie zawsze musi być okazywana zewnętrznie. ja tam widziałam i czułam doskonale wszystkie wewnętrzne zmagania bohaterki, by stawić czoła tej niesamowicie trudnej sytuacji, szczególnie gdy wszyscy wokół niej "wiedzieli lepiej" jak ona tą żałobę ma przeżywać.

Kornelia_Kukawska

No cóż wypadki chodzą po ludziach i musimy stawiać czoła z przeciwnościami losu i najlepiej mieć oparcie w tej drugiej osobie :-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones