PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4891}
6,3 7 772
oceny
6,3 10 1 7772
7,5 4
oceny krytyków
Człowiek ciemności
powrót do forum filmu Człowiek ciemności

Darkman

ocenił(a) film na 8

Dobry film, trzymał w napięciu i co najważniejsze oglądało się go z zaciekawieniem. Całkiem dobre efekty specjalne jak na te lata.Dobre role Liama Nessona i Larry'ego Drake'a.Dobry scenariusz i przede wszystkim bardzo ciekawa postać Darkamana.
Z pewnością zobaczę też kolejne części. Śmiało polecam 8/10.

ocenił(a) film na 7
Wym1atacz

Dobra gra aktorów, podobnie jak scenariusz. Świetna charakteryzacja i efekty dobre jak na początek lat 90'. Jest jednak wiele niedociągnięć i badziewnych chwytów. Kilka scen wyglądało jak prototyp Spider-mana:) Ale Rami się nie popisał, mimo iż był to przełomowy film pod względem realizacji bohaterów.

zamoy222

hm.... czy dobre efekty w darkmanie?.... Pamietajmy ze terminator jest z 1984

użytkownik usunięty
miczeel

według mnie efekty też szału nie robią, nawet jak na tamte czasy. Ogólnie film przyjemnie się oglądało, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz i charakteryzacja. Nawet pomimo kilku niedociągnięć, naprawdę polecam, bardzo fajna adaptacja komiksu :)

ocenił(a) film na 7

"Darkman" jest bardzo kiczowaty,momentami zabawny ale też i ciekawy przede wszystkim postać.Mało jest oszpeconych bohaterów czy nawet antybohaterów jak już co to są oszpeceni wrogowie wiec pod tym względem już sama postać jest interesująco ciekawa i za to 7/10.Jeśli chodzi o efekty to najbardziej na plus jest twarz Darkmana.

ocenił(a) film na 7
Wym1atacz

film jest na prawdę dobry

ocenił(a) film na 7
Wym1atacz

Zgadzam, się dobry film. Chętnie obejrzałbym remake ze współczesnymi efektami specjalnymi;-) jak to kolejne części?sa takie? Mozesz podać tytuly

Wym1atacz

Obejrzałam ze względu na Liama Nessona i przyznam że mi się podobał jednak zachwytu nie było. Może dla tego że nie bardzo rozumiem pewnej kwestii. Skoro główny bohater jest "człowiekiem ciemności" to dlaczego działał głównie dniem ? Nie łatwiej było by mu nocą, twarz by mu się nie topiła i szybciej (oraz finezyjniej) zemścił by się na swoich oprawcach, a tak udawało mu się to czasem fartem. Z góry przyznaje się że komiksu nie czytałam i zapewne dlatego nie umiem tego zrozumieć. Proszę więc o wytłumaczenie ;)

ocenił(a) film na 7
Ulka

Pewnie dlatego bo nie chciało mu się w nocy łazić bo nie był do tego przyzwyczajony albo o tym nie pomyślał dlatego za dnia to robił a w nocy spał ha ha :)
Podobnie jak Dracula który w dzień spał bo jak by to zrobił za dnia to by się usmażył więc w nocy spał w swojej trumnie.

ocenił(a) film na 8
Mela0203

Hm, czasem próbuję odszyfrowywać niektóre posty, ich sens, ale prędzej bym odczytała hieroglify :P (drugie zdanie)

ocenił(a) film na 7
Morenita

Dziękuje za poprawienie mnie.
Rozumiem o co ci chodzi w zdaniu drugim się pomyliłam.
Moje oczy chyba dały mi figla w końcu pisałam go o 0:05.
Oto moja poprawka.
Podobnie jak Dracula który w dzień spał z swojej trumnie bo jak by łaził za dnia to by się usmażył.
Więcej nie napiszę bo już nie pamiętam o co chodziło w tym filmie w końcu post jest z dwóch lat.

użytkownik usunięty
Ulka

Jakiego komiksu? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones