PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=280353}

Człowiek na krawędzi

Man on a Ledge
6,8 70 385
ocen
6,8 10 1 70385
5,7 7
ocen krytyków
Człowiek na krawędzi
powrót do forum filmu Człowiek na krawędzi

Wbrew pozorom, historia słaba nie jest. Ma u mnie plusa już za to, że korzysta z retrospekcji (jednej...) oraz jest z gatunku tych, których nie warto zdradzać poza kilka pierwszych minut. Po prostu - człowiek przychodzi do hotelu, wynajmuje pokój, wpieprza obiad, czyści wszystko z odcisków palców po czym wychodzi przez okno i w spokoju czeka, aż jakaś babka 20 pieter niżej nie zauważy go i nie zacznie histerycznie drzeć twarzy.

Sama historia - czyli dlaczego to zrobił i tak dalej - jest wiarygodne i sensowne. Reszta już nie bardzo. Chłop chce konkretnej negocjatorki... i nie wiele z tego wynika. Cały wątek negocjacji to kpina, babka raz na 15 minut filmu coś do niego powie, no dajcie spokój.

Sam Worthington też spisał się nie najlepiej. Jego kwestie nie są złe, ale sposób w jaki je wymawia... Nie daje swojej postaci czasu, by je wymyśliła, po prostu gdy ktoś do niego wyjrzy by pogadać on od razu ma minę "O, to ta scena w której mówię tę kwestię!" i od razu ją rzuca. Efekt jest mało wiarygodny.

Podobnych drobnych błędów jest więcej, układają się w taką maść która zalega na całym filmie. W trakcie oglądania je widać, przeszkadzają ale teraz nawet nie chce mi się ich wymieniać. Za to gdy dojdzie do scen akcji będzie już miodzio, zapewniam. Z wyjątkiem jednego sztucznego wyjątku stworzonego w komputerach, ale trwa tylko 2 sekundy (a robiono go z 2 minuty).

Co jeszcze... Gra tu Ed Harris. Siebie samego. I Jamie Bell. Gra tu gościa z akcentem. I Elizabeth Banks. Gra tu kobietę (na PMS, prawdopodobnie). Z ciekawych twarzy jest tu również pan Tajemniczy z "LOST" oraz Genesis Rodriguez. Może jej twarzy nie zapamiętacie, ale jej cycki już tak. Zapewniam.
Tak, bardzo pragnę być zabawny.

Podsumowując, film zbiera u mnie kilka plusów i jest przyzwoitą rozrywką wartą obejrzenia... Ale za 2 tygodnie nawet nie będę wiedział o jaki film mnie pytacie, wymieniając tytuł "Człowiek na krawędzi". Para która poszła w ciekawą kampanię promocyjną utrzymała się we mnie przez kilka miesięcy, ale już wyszła.


5/10.

ocenił(a) film na 4
_Garret_Reza_

"Cały wątek negocjacji to kpina, babka raz na 15 minut filmu coś do niego powie, no dajcie spokój."

Zawodowi negocjatorzy zapewne turlają się ze śmiechu po podłodze. Zostawić potencjalnego samobójcę i sobie gdzieś wyjść. Boskie :)

”Sam Worthington też spisał się nie najlepiej.”

Kiedyś, po „Terminatorze” i ‘Avatarze” napisałem, że będzie to najlepszy, współczesny aktor charakterystyczny. Jakże strasznie się pomyliłem…

„i jest przyzwoitą rozrywką wartą obejrzenia”

Po przeciętnych recenzjach spodziewałem się, że film mnie rozdrażni. Nie stało się tak. W obliczu zalewu podobnego, nędznego sensacyjnego syfu, to nawet coś…

ocenił(a) film na 5
Grifter

Cieszę się.:)

ocenił(a) film na 4
_Garret_Reza_

Z czego Ty się chłopie cieszysz? Brałeś coś? ;)

ocenił(a) film na 5
Grifter

Trzeba było nic nie mówić, ocena poleciała...

Nie no, fajnie że trafiłeś na fajne kino. Good for you..

ocenił(a) film na 4
_Garret_Reza_

Nope, nope, to nie to. FW dostał zadyszki. Pierwsza ocena była na 30 sekund, od razu zmieniłem i portal się...zaciął. Na 2 godziny nie mogłem się zalogować. To nie ja :) Mocna czwórka. Tyle ode mnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones