PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=280353}

Człowiek na krawędzi

Man on a Ledge
6,8 70 358
ocen
6,8 10 1 70358
5,7 6
ocen krytyków
Człowiek na krawędzi
powrót do forum filmu Człowiek na krawędzi

SPOILER. Nie oglądałam samego początku, dlatego może nie łapię. Ale nie rozumiem, co bohaterom miało dać wykradzenie brylantu z sejfu? Jak niby chcieli udowodnić, że to teraz ukradli go po raz pierwszy? Równie dobrze mogli mieć go ze sobą i udawać że dopiero go wykradli. Tzn wiem, że tak nie było, ale jak zamierzali udowodnić, że brylant faktycznie był w sejfie Englandera a nie przyniesiony w ich kieszeni?

ocenił(a) film na 5
selena78

Chcieli wykazać że ten stary cap wyłudził odszkodowanie na 40 baniek za rzekomą kradzież kamyka. Wersja oficjalna głosiła że policjant skradł brylant a potem go pociął na mniejsze kawałki. Pokazanie go w całości miało obalić tę wersję i uniewinnić go.

selena78

"Tzn wiem, że tak nie było, ale jak zamierzali udowodnić, że brylant faktycznie był w sejfie Englandera a nie przyniesiony w ich kieszeni?"

Cassidy wyciąga diament z kieszeni Englandera na oczach setek ludzi i do tego przed kamerami. Po tej akcji Englanderowi ciężko byłoby udowodnić, że nie był w posiadaniu tego diamentu, który przecież oficjalnie nie istniał.

ocenił(a) film na 1
Radiw84

To akurat zdarzyło się fuksem. Generalny plan zakładał tak jak autorka posta napisała, kradzież z sejfu. Też nie rozumiem jak by to miało go uniewinnić. To, że diament pocięto było domniemaniem. Przecież nikt nie miał na to dowodów. Brak logiki w scenariuszu obala cały sens filmu.

ocenił(a) film na 5
selena78

Masz rację, ale to jest taki umowny twist w filmach - polega on na tym, że my jako widzowie udajemy, że coś totalnie banalnego jest wielkim wow ;-). Oczywiście, że nie mogli tego udowodnić, a każdy sensowny adwokat czy nawet prokurator - który zapewne byłby z urzędu zmuszony atakować ich za całą tę rozwałkę - spokojnie by podważył fakt, że diament ukradziono teraz a nie kiedyś. Ale tak samo fakt, że nasz główny bohater trafił do więzienia mimo braku dowodów, że faktycznie ukradł diament - ani nie znaleziono diamentu, ani nie było bezwzględnych wskazań, że to on - świadczy o życzeniowym podejściu do fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones