PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468252}

Człowiek na linie

Man on Wire
7,4 13 784
oceny
7,4 10 1 13784
7,6 18
ocen krytyków
Człowiek na linie
powrót do forum filmu Człowiek na linie

Muzyka

ocenił(a) film na 9

Wczoraj oglądałam ten dokument na planete.
Autorem muzyki wg tyłowki, a więc najwiarygodniejszego źródła, jest Michael Nyman. a nie
osoba wpisana n filmwebie!!
(wg IMDB J. Raplh równiez jest autorem, ja akurat tego nazwiska z tyłówki nie pamiętam, ale głównym - co słychać(!!!) jest Nyman)

ps. film genialny!

ocenił(a) film na 10
nika_custodio

Dziwne bo w decydującym momencie na pewno leci ten utwór
http://www.youtube.com/watch?v=S-Xm7s9eGxU&feature=related
a szukałem o nim wzmianki w napisach końcowych i się nie udało, czyżby po wygaśnięciu praw autorskich ( jakieś 100 lat ;) ) można było w ogóle pominąć autora w czołówce ?

ocenił(a) film na 9
butcher_3

Zgadza sie, wykorzystali utwór E. Satie(zresztą, bardzoc hetnie wielu twórców po niego siega ostatnio). Wydaje mi sie, e był w koncowych wymieniony ten utwór, ale nie ejstem pewna, tylko mi sie wydaje... :)

ocenił(a) film na 9
nika_custodio

najlepiej bedzie uznać, że autorów muzyki było wielu, Nyman, Ralph, Satie i inni - i to niniejszym postem czynię, i nie upieram sie juz przy niczym;)

ocenił(a) film na 8
nika_custodio

Jest również aranżacja uwertury "Egmont" (?) Beethovena :)

ocenił(a) film na 8
butcher_3

Może po dwóch latach już nie odczytasz tej wiadomości, ale Satie na 100% jest wpisany na końcu, bo specjalnie czekałam, żeby przypomnieć sobie, kto jest autorem tej pięknej muzyki - poznałam ją notabene po raz pierwszy w "Malowanym welonie"

butcher_3

swiete slowa a ten utwor to miod na serce, dziekuje za zlokalizowanie zrodla :)

nika_custodio

to jest link to soundtracku filmu, może się przyda ;)
http://www.imdb.com/title/tt1155592/soundtrack

ocenił(a) film na 9
nika_custodio

haha,
Przez połowę filmu zastanawiałem się, czy oglądać do końca, czy biec do komputera sprawdzać co to za muzyka :) Widzę, że nie tylko mi się podobała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones