PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94459}
6,9 11
ocen
6,9 10 1 11
Człowiek o błękitnej duszy
powrót do forum filmu Człowiek o błękitnej duszy

Jan, utalentowany młody malarz, opętany zostaje przez piękną tancerkę, Elwirę, kobietę ponętną i przewrotną. Drażni ją szczególnie zakryty płachtą obraz, który Jan maluje. Przedstawia on portret sąsiadki, której on nie zna, a która często gra "Sonatę księżycową" Beethovena. Pewnego dnia milkną dźwięki sonaty. Fortepian Haliny zostaje sprzedany za długi. Dziewczyna nie uległa umizgom dyrektora kabaretu, wolała nędzę niż upodlenie. Rozpacz zaczęła ogarniać biedne dziewczę, zwłaszcza wobec choroby matki - gdy oto pewnego dnia Jan i Halina spotykają się na schodach. Spotkanie to było dla Jana objawieniem. Kobieta, której portret malował pod wpływem muzyki, ta wymarzona kobieta stanęła oto przed nim. I odtąd niezmącone szczęście panowało na poddaszu.

Źródło: filmpolski.pl
Ktoś coś wie na temat jakiejkolwiek kopi ?

Neuromer

Film się zachował, jest w zbiorach Filmoteki.

MrDeszczowy

Jak Narodowa w końcu wyda elektroniczny katalog filmów, to chyba pójdę na jakąś wódkę z tej okazji ;)

Neuromer

tutaj bardzo krótki fragment filmu :

http://www.youtube.com/watch?v=l8gHngrjQSU

Neuromer

Ja też chyba z tej okazji pójdę się upić ;)

MrDeszczowy

no to jak rozumiem jesteśmy umówieni na małą 3 dniową libacyjkę ;)

Neuromer

Mi też zależy na tym, by było jak najwięcej filmów z okresu międzywojennego dostępnych online. Napisałem do filmoteki czemu nie udostępniają pełnych metraży, jeśli otrzymam odpowiedź mogę się podzielić :) Chyba że powód jest znany i państwo go znają?

Neuromer

Dobrze,że chociaż kopia jest, ale mogli by ją udostępnić na jakimś pokazie.

Sarah_7

Większość filmów z okresu przed II wojną światową, nie ma ustalonych praw autorskich i niestety prawo polskie w takim wypadku jest nieubłagane, z takim filmem właściwie nic nie można zrobić :(
Więc kopie są,. ale co z tego, skoro tkwią jak w zamrażarce, czekając aż odnajdzie się spadkobierca praw do filmu, albo aż zmieni się nasze prawo.

THIS IS POLAND

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones