PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1126}
7,5 29 200
ocen
7,5 10 1 29200
7,1 15
ocen krytyków
Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Człowiek z żelaza

To ważny film.

ocenił(a) film na 7

Istotą jest jego treść oraz przekaz jak ze sobą niesie. Od strony technicznej masa niedoróbek. Gra reaktora "naczelnego" w scenie emocjonalnej rozmowy z Agnieszką, jest mocno wątpliwa w ujęciu sztuki aktorskiej. Takie przypadki można mnożyć. Do tego słaby montaż, zdjęcia oraz dźwięk.

Aczkolwiek w tym kontekście, są to rzeczy marginalne, gdyż waga i znaczenie znajdują się zupełnie gdzie indziej.

ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

Zgadzam się, widać że film kręcony "naprędce" żeby jak najbardziej aktualnie pokazać ówczesne wydarzenia. Jeśli chodzi o montaż, a szczególnie dźwięk to jest nieodłączna bolączka polskiego kina tamtych lat, a nawet lat 90-tych. Nigdy nie rozumiałem po jaką cholerę w polskich filmach słychać np. tupot butów gdy ktoś idzie. W zachodnim kinie słychać go tylko wtedy gdy ma on jakieś znaczenie w fabule (ktoś się zbliża w ciemności itd). Sam film generalnie dobry, ale na mnie dużo większe wrażenie robi "Człowiek z marmuru". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Rob_Rock

wyjaśnij proszę co masz na mysli pisząc o wątpliwej grze aktorskiej M. Opanii oraz jakie inne niedorobki masz na myśli?

Koreanka

Przecież on nie skrytykował gry Opanii, tylko redaktora naczelnego. Dla mnie dźwięk wcale nie był taki zły, chyba niewiele było postsynchronów, a to już coś w kontekście filmu z 1981 roku. Największa niedoróbka, to niesienie poległego na drzwiach w Gdańsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones