PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 269 634
oceny
8,2 10 1 269634
8,0 41
ocen krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną
ocenił(a) film na 9
BRILLANTE

Skąd Ci to przyszło do głowy? Jasne, że nie.

ocenił(a) film na 9
BRILLANTE

Na jakichś faktach na pewno jest oparty.

ocenił(a) film na 10
coccolino

no jasne! Kuba istnieje, Castro też, handel narkotykami również ;] same fakty...

a tak na serio to wątpię w jakieś powiązania z realnymi postaciami, ale kto wie ?

użytkownik usunięty
snowflake

Chyba jest to fikcja. Jedyne powiazanie, ktore mi do glowy przychodzi to, to ze Al Capone mial pseudo "Scarface"

snowflake

Puszczali kiedyś dokument Narkotykowi Kowboje tam się wypowiadali mafiosi z Miami połowa tych apartamentów powstała za pieniądze mafii.Być może scenarzysta brał to pod uwagę ja jestem przekonany że tak

ocenił(a) film na 10
snowflake

Film powstał w takich, a nie innych czasach. Miami w latach 80-tych było centrum handlu kokainą toteż twórcy podchwycili temat :)

ocenił(a) film na 10
BRILLANTE

Tak po części,nie jest to totalna fikcja,przeczytaj sobie moją inną wypowiedć którą skrobnołem gdzieś tu żeby uświadomić jednemu delikwentowi jego niewiedze i totalną ignorancję(zasrani krytycy od Scarfacea).

ocenił(a) film na 10
BRILLANTE

oliver stone dowiedzial sie wiecej od handlarzy narkotyków/ scarface to remake filmu z 1923 r. z takim samym tytule tamta wersja była luźno oparta na zyciu słynnego nawet do dzis gangsty ala capone

ocenił(a) film na 9
Scarface_filmweb

Z 1932 raczej.

ocenił(a) film na 10
PotC_Fan

a pomylilem się

ocenił(a) film na 10
PotC_Fan

dziekuje za poprawe

ocenił(a) film na 9
Scarface_filmweb

Proszę, chociaż, kto wie; może niemy film, w którym gangster z ery prohibicji ocierałby się o bycie protagonistą, byłby ciekawy? :)

ocenił(a) film na 10
PotC_Fan

czemu by nie

ocenił(a) film na 10
BRILLANTE

ta i w dodatku na autentycznych

ocenił(a) film na 10
BRILLANTE

Komentarz może zawierać spoilery.
Tak i nie,
Tony Montana itp. to postacie fikcyjne, chociaż sam schemat i główny bohater zostało "ściągnięte' z historii Al'a Caponego.
1. Al Capone, był to "scarface" tak na niego mówiono, ze względu na bliznę, na prawym policzku.
2. Al również zabił swego szefa, tak jak Tony Franka

nikusek007

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :)

ocenił(a) film na 10
BRILLANTE

nie ma za co

ocenił(a) film na 10
nikusek007

Al zabił niby swojego szefa, Johnny'ego Torrio?

" 24 stycznia 1925 roku [Johnny] został postrzelony przez Earla „Hymie” Weissa (Wojciechowskiego), pochodzącego z Polski. Przez blisko dwa tygodnie walczył o życie w szpitalu, pilnie strzeżony przez ludzi Capone. Uczestniczył w słynnej Konferencji w Atlantic City w 1929 roku. Przestępczy biznes pozostawił swojej prawej ręce, Alowi Capone, i powrócił do Włoch.
Zmarł we własnym domu (zgodnie ze swoim życzeniem) po przebytym wcześniej zawale serca."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones