PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808}

Człowiek ze złotym pistoletem

The Man with the Golden Gun
7,2 37 826
ocen
7,2 10 1 37826
6,0 9
ocen krytyków
Człowiek ze złotym pistoletem
powrót do forum filmu Człowiek ze złotym pistoletem

Zacznę od czarnego charakteru, Christopher Lee stworzony do tego rodzaju ról,
zdecydowanie najlepszy dotychczasowy(chronologicznie) przeciwnik Bonda.
Britt Ekland, zjawiskowa szwedka , przez wielu uważana za najpiękniejszą dziewczynę
Bonda. Przy ocenie jej aktorstwa należy zwrócić uwagę, że kobiety w cyklu były pewnym
dopełnieniem, nie mogło ich zabraknąć a jednocześnie pierwsze skrzypce
niepodzielnie należały do 007. Ekland zrobiła to idealnie.
Roger Moore w najlepszej formie, świetnie się prezentuje, jego poczucie humoru bawi
przez cały film.
Oceniając chronologicznie to najciekawszy Bond, w końcu nikt nie narzeka na nudę,
długie pojedynki. Do nierealnych sytuacji zdążyliśmy się przyzwyczaić jednak tutaj jest
utrzymany pewien poziom, którego przekroczenie następuje dopiero podczas wątku z
gliniarzem o którym szerzej poniżej.
Jest to jeden z tych filmów z serii agenta 007, do których się wraca z największą
przyjemnością.

Minus za nie potrzebne zakończenie z karłem. Motyw samochodu przekształcającego
się w samolot razi w oczy, za to brakuje typowych gadżetów od Q.
Ponadto film przekroczył granicę dobrego smaku ponownie wprowadzając tego
grubego gliniarza. Bez tego byłby znacznie lepszy ponieważ w tym całym wątku zbyt
wiele niedorzeczności przez co film stacza się trochę w stronę komedii.

Miało być 7 ale jest 8/10 ode mnie za bezapelacyjnie najpiękniejszą kobietę Bonda ;)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Suggesix

jeden z z moich ulubionych Bondów a co do tego ze grała w nim najładniejsza dziewczyna Bonda to sie pod to nie podpisóje nie jest znowu z niej taki cud 32 lata juz było widac ze nie za młoda w popdrzednim Bondziee Zyj i pozwól umrzeć była ładniejsza dziewczyna / ale na tą tez nie ma co narzekac w koncu w kazdym bondize są ładne kobiety starannie wybierane były ze setek kandydatek az w koncu wybrali najlpesze z najlepszych
a co do tego ze Christopher Lee to był najlepszych przeciwnik bonda to sie z tym nie zgodze ,w koncu nie byli przeciwnikami to był przypadek i konflikt interesów ze na siebie w adli ani nic do niego nie miał wywiad brytyjski do czasu jak tak kobieta podstawiła złoty nabój a nie te człowiek ze złotym pistoletem potem mowił Bondowi ze nie miał na niego zlecienia/
najlepszy przeciwnik bonda to był Goldfinger typowa wojna miedzy wywiadem Brytyjski a szalencem którzy chce zrobic nowy porzadek w swiecie

konrii_2

Oglądając wszystkie Bondy i czytając dyskusje na ich temat zdążyłem zauważyć, że jest ogromna rozbieżność w wyborze najładniejszej dziewczyny :D
Najlepszy przeciwnik, nie miałem na myśli fabuły i stworzenia czarnego charakteru lecz przede wszystkim zrealizowanie go przez Christophera Lee.
PS podpisuję*. Nie mogłem się powstrzymac :p

Suggesix

Wg najładniejsze GŁÓWNE dziewczyny są w Bondach: ''Golfinger'', ''Operacja Piorun'', ''Żyj i pozwól umrzeć''. Z kolei kolejne dwie: ''Pozdrowienia z Rosji'' i ''Człowiek ze złotym pistoletem" mają wg mnie coś, że nie są najpiękniejsze od razu, ale stają się bardzo pociągajace w trakcie oglądania tych filmów. Nie podobały mi się główne dziewczyny z "Dr No" i "Diamenty są wieczne". Mam na myśli dziewczyny główne, ponieważ w filmie pojawia się ich zawsze kilka - jedna zazwyczaj epizodycznie na początku, jakaś epizodyczna pomocnica, główna dobra dziewczyna i czarny charakter. W "Diamentach..." była dziewczyna, która mi się podobała - epizodyczna rola w kasynie. Pozostałych nie pamiętam, oglądałem co najmniej kilka lat temu. Teraz odświeżam sobie kolekcję od nowa i jestem właśnie po obejrzeniu "Człowieka ze..."

KLAssurbanipal

Mnie nie przypadła do gustu z kolej Panna Bianshi z From Russia ..słabo zagrała a uroda też taka sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones