PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473520}

Czarna śmierć

Black Death
6,3 20 428
ocen
6,3 10 1 20428
Czarna śmierć
powrót do forum filmu Czarna śmierć

Jedna z idei przewodnich alchemii był amalgamat substancji tworzący nowa jakość. I tak zapewne miało być w zamierzeniach reżysera Black Death: 13 wojownik+Imię rózy+ Bunkier SS, szczypta Łowca Jeleni - polane sosem „Kroniki Braciszka Cadfaela” (mozna doszukiwac sie dodatkowych watków - np Wiklinowy Pan). Niestety, wyszło coś co wyjątkowo łatwo zaszufladkować jako dzieło: CHAŁA, pod kategoria GNIOT

Fabuła jest prosta jak to w takich dziełach i bynajmniej nie służy budowaniu napięcia czy atmosfery, raczej zachęca do zwiedzania kuchni, bądź WC w oczekiwaniu na rozwiniecie akcji.

Surowy styl wizualizacji miał zapewnie naśladować „Szeregowca Rayana”, niestety wyszło dzieło do złudzenia przypominające próby wujka Stasia kręcenia filmu z komunii swojej córki – (twierdził później ze był bardzo zmęczony ale audio świadczyło tylko o właściwym doborze określenia „bardzo”).

Zasadniczo w filmie mamy doczynienia z Tajemnica. Mianowicie jak można jednego roku zagrać w 5 produkcjach z których każda jest niewypałem? Jedyne logiczne wytłumaczenie to klątwa rzuconych na Sean Bean’a przez jego menagera ( to nie koniec roku).


ocenił(a) film na 8

Oj jaki mądraliński/ madralińska się trafiła... uwielbiam takich wszystkowiedzących krytyków, wprost uwielbiam. Każdy film który powstaje to skrzyżowanie trzech innych , okraszone jeszcze pomysłem z książki i jakiegośserialu... przejrzyj na oczy, Tinnga. Black Death ma świetna (choć niewyszukaną) fabułę, dobrze oddaje bród i smród wieków średnich, nastrój grozy i tajemniczości oraz daje obraz tego jak inteligenti, wykształceni ludzie manipulowali niepiśmiennym, zabobonnym motłochem.

użytkownik usunięty
hezron

To chyba tylko Ciebie udalo sie zmanipulować tym wykształconym.

Nastroj grozy? Nie czytaj basni braci grimm bo narobisz w gacie.

ocenił(a) film na 8

Żal mi Cię... naprawdę

użytkownik usunięty
hezron

Wpierw uwielbiasz, potem ci zal. Masz rozdwojenie osobowosci?

ocenił(a) film na 8

widzę że pozujesz na wielkiego krytyka filmowego, no cóż, takich na filmwebie na pęczki, szkoda że ten Twój pseudo inteligentny wywód chyba tylko Ciebie przekonał :) jak dla mnie film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
mRGreg

Nie jest to kinowa super produkcja, ale w niczym to nie ujmuje. Historia jest ciekawa, sceny walk dobrze zrealizowane.
Film się wybronił.

użytkownik usunięty
tenszin

taaa... obronil sie.. z 8,1 na 6,6

użytkownik usunięty
mRGreg

Miał cie tylko sprowokować żebyś odpisał :D

Słabiutki. Nie ma znaczenia ze to nie jakas super produkcja bo co mnie obchodzi ile na niego wydano kasy? Mozna sobie darowac ten film. Ogladalem go dla Sean Beana bo jestem jego fanem.
Pozdrawiam wujka Stasia.

ocenił(a) film na 8

Idź oglądać lepiej jakieś hamerykańskie g.wno to pewno Ci się spodoba.
P.S. Film był całkiem dobry, nie rewelacyjny, ale na prawdę dobry a w dzisiejszych czasach ciężko trafić na dobre kino.

Polecam wszystkim mającym coś w głowie.

użytkownik usunięty
dark123

Czym się rożni dla ciebie g.wno „hamerykanskie” od europejskiego?

Wszystkie filmy którym dałeś 10 sa ze stanów :D , a „Imieniu Rozy” dałeś 5...
zenada

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones