PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473520}

Czarna śmierć

Black Death
6,3 20 431
ocen
6,3 10 1 20431
6,0 3
oceny krytyków
Czarna śmierć
powrót do forum filmu Czarna śmierć

jak znacie takie filmy o podobnej tematyce , to wypiszcie będę wdzięczny bo bardzo mnie to zaintrygowało :)

ocenił(a) film na 8
kokon303

Specjalnie założyłem konto na filmweb, żeby Ci kolego odpisać. Polecam Solomone Kane, tegoroczny Centurion. Jak sobie przypomnę to dopiszę.

ocenił(a) film na 8
znikajacypunkt

Wykreśl Centurion, bo nie jest filmem, w którym występuje Czarna Śmierć. Jest późno i już sam nie wiem co pisze.

ocenił(a) film na 9
znikajacypunkt

Solomone Kane - świetny film ale jakoś umknął mi wątek czarnej śmierci (fakt w filmie pojawiali się charakterystyczni medycy - celem tych mask jest ochrona przed smordem rozkładających zwłok a tam poległych było mnustwo i wacele nie musiały być to ofiary dżumy - tzn na pewno nie były ale nie bede spoilować czemu ;)

znikajacypunkt

dzięki wielkie , widzę po zdjęciach z filmu że jest podobny klimat z chęcią obejrzę , jeszcze raz dzięki ;)

użytkownik usunięty
kokon303

Klimat średniowiecza dobrze oddaje "Imię Róży", natomiast motyw epidemii jest ciekawie przedstawiony w filmie "Czas Przemian" (mimo, iż nie jest to już średniowiecze a barok). Tam także pojawia się charakterystyczny strój medyka.

kokon303

no a słynny "Frankenstein" ?

ocenił(a) film na 6
kokon303

Polecam The Reckoning - "Rachunek Sumienia" z Wilemem Defoe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones