PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109908}

Czarna Dalia

The Black Dahlia
5,9 22 751
ocen
5,9 10 1 22751
4,2 12
ocen krytyków
Czarna Dalia
powrót do forum filmu Czarna Dalia

The Black Dahlia

użytkownik usunięty

Naprawde czekałam na ten film :( a tu takie rozczarowanie! Dwugodzinny film o przyjaźni dwóch policjantów i sprawach niedokońca wyjaśnionych. Miał być to film o tajemniczym morderstwie Elizabeth Short,a o zabójstwo aktorki przedstawione jest w 1/4 długości filmu. Jak dla mnie aktorstwo też kiepskie mimo całkiem niezłej rolki Hilary Swank. Naprawde klęska, do tego film jest nudny i nieciekawy. Wielka szkoda bo zapowiadała się całkiem dobra produkcja.

Też długo czekałam na ten film. W pewnym momencie miałam ochotę wyjść z kina, ale postawiłam, że zostanę do końca. Pieniądzę wyrzucone w błoto. A można było naprawdę ciekawie zrobić ten film.

ocenił(a) film na 10

I znowu... za mało Dalii w "Czarnej Dalii".
Ludzie, czy Wy nie możecie zrozumieć, że ten film (i książka) nie opowiada o życiu i śmierci Betty Short?!
To tak jakby skarżyć się, że w filmie "Wściekłe psy" nie ma żadnego psa!

użytkownik usunięty
JackieEs

Ja rozumiem o co Ci chodzi, ale film miał być o czymś innym. Zwiastun jest ciekawy i idac do kina normalny widz oczekuje ze bedzie o tym o czym mowiono ze bedzie. A w tym wypadku to rozczarowanie!

ocenił(a) film na 9

Myślę, że Czarna Dalia powinna być reklamowana jako dramat, albo coś w tym stylu. Przeczytałem połowę książki i wiedziałem, że zbyt wiele o Short nie ma, obejrzyj sobie za kilka lat ;) Może wtedy Ci się spodoba. Dla mnie film rewelacyjny. Pozdrawiam

Tak całkowicie to bym sie z Toba nie zgodziła ponieważ, każdy aktor zagrał swietnie w tym filmie.Masz racje co do długości filmu

użytkownik usunięty

No jeśli chodzi o aktorstwo to kwestia gustu, jak się komus podoba Josh Hartnett albo Scarlett Johanson... Ja nie mieszam filmu z książka bo to zazwyczaj są inne "bajki". Tak czy siak, film uwazam za nudny, taka typowa hollywoodzka proukcja.

ocenił(a) film na 8

Dlatego nie należy się za bardzo nastawiać na konkretny schemat (pewnie liczyłaś na film typowo detektywistyczny, o sprawie, dowodach, poszlakach itp. a policjanci mieli być tłem dla retrospekcji związanych z Dalią) sądzę, że to rozczarowało Cię bardziej niż rzekomo złe kreacje aktorskie czy nudna fabuła...

wg mnie aktorstwo było świetne (w zasadzie nie ma się do kogo przyczepić), a fabuła wielowątkowa, zagmatwana (nie zawsze nadążałam), ale ciekawa i nieźle przedstawiona (czuć klimat lat 40-tych), nie wiem jak można było się nudzić, no chyba, że jesteś jasnowidzem i od razu odkryłaś zakończenie...

użytkownik usunięty
AnnAntonina

Tak, liczyłam na inny zupełnie film... Takie zestawienie aktorów akurat mnie osobiscie podkreslam osobiscie sie nie podobalo. Zgodze sie ze fabuła byla wielowatkowa i mozna bylo sie pogubic. Ale nie w tym rzecz, film dla mnie jest nudny i chaotyczny. Nie jestem jasnowidzem, rzeczywiscie zakończenie filmu bylo dosc ciekawe, wrecz zaskakujace. Ale ja mialam wrazenie ze caly film rozegral sie w ciagu ostatnich 30 minut, a reszta to jakis wypelniacz czasu. Oczywiscie nie czytalam ksiazki, wiec nie mam porownania, ja mowie tylko o filmie, i jako widza nie spelnil on moich oczekiwań.

ocenił(a) film na 6

Martyna, ten film nie mial byc o morderstwie panienki. To tylko punkt wyjscia. De Palma chcial pokazać zepsucie ludzi bogatych, mroczny swiat LA, przedstawic jak bardzo skomplikowane są zwiazki miedzyludzkie. Wreszcie chcial pokazać rolę prawdy i jej bolesny wymiar, gdy się ją odgrzebuje. To film o mrocznych tajemnicach.
Wlasnie dlatego De Palmę nie interesuję za bardzo samo sledztwo.

użytkownik usunięty
fidelio

Zapewne masz racje. Jakikolwiek trailer "Czarnej Dalii" mowi ze film bedzie o czyms innym niz jest w zupelnosci (moze to taki chwyt). Dla mnie to typowa hollywoodzka produkcja i Brian De Palma skiepścil sprawe. Jako iż jest dobrym reżyserem spodziewałam się dzieła :( Może masz racje ze przeslanie bylo inne, ale ja jako widz nastawilam sie na cos innego i pewnie nie ja jedna... Chodzi mi o prosty fakt, jak czytasz recenzje filmu i czujesz ze moze byc ciekawy, nastawiasz sie na cos a pozniej sie okazuje ze film jest o "zwiazkach miedzyludzkich" jak to ująłes. Wszystko fajnie, ale co innego czytałeś a to powoduje rozczarowanie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones