PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4772}

Czarna niedziela

Black Sunday
6,8 440
ocen
6,8 10 1 440
Czarna niedziela
powrót do forum filmu Czarna niedziela

Wyścig z czasem

ocenił(a) film na 6

Ekranizacja powieści szpiegowskiej Thomasa Harrisa - planowana jako murowany hit, skończyło się jednak na dotkliwej klapie. Scenariusz, opowiadający o polowaniu na członków terrorystycznej organizacji "Czarny Wrzesień" przygotowujących zamach na terenie Stanów Zjednoczonych, stara się ukazać racje obu stron, tj. Palestyńczyków i Izraela (reprezentowanego tutaj przez agenta Mossadu granego przez Roberta Shawa), co niestety nie wychodzi na dobre filmowi. Osobiście nie byłem w stanie kibicować ani jednym, ani drugim, przez co napięcie w trakcie seansu było znikome. Najbardziej emocjonująco wypada finał rozgrywający się podczas rozgrywek Super Bowl w Miami (sfilmowany zresztą w trakcie prawdziwego meczu, z udziałem kibicującej publiki w roli "statystów") - powietrzne starcie ze sterowcem Goodyeara również dzisiaj prezentuje się efektownie. Całość jednak nieco rozczarowuje - ot, jeszcze jeden thriller szpiegowski, nie odbiegający poziomem od innych przedstawicieli gatunku z lat 70.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Ja tam kibicowalem Robertowi to dla niego zabralem sie za film i nie zawiodlem sie. Choc z drugiej strony Dern i Keller rowniez prezentowali sie interesujaco. Jak dla mnie dobre aktorstwo zawyza ocene plus dobre tempo i zwroty akcji no i oczywiscie finalowe sceny na stadionie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones