PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 531
ocen
6,9 10 1 51531
6,9 45
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Jeszcze nie wszystkich przestępców. Pociągnięcie do odpowiedzialności ludzi, którzy zorganizowali wystawianie ludzi do lasu będzie pewnie kwestią lat, władza się musi zmienić.

Wtedy mordercy nie będą chronieni.

hyrkan

ty, hyrkanie, lajdaszenka wysyła intruzów na granicę z Ukrainą. Będzie powtórka z Polski. Co ty na to?
https://www.tvp.info/64937553/lukaszenka-znow-wysyla-nielegalnych-migrantow-na-g ranice-tym-razem-z-ukraina

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Cóż, myślę, że nacjonalistów powinno się karać. ;)

hyrkan

Karać? A za co? Ciebie nie ukarali za oszczerstwa pod adresem Funkcjonariuszów Polskiej Straży Granicznej.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Bo żadnych nigdy nie wypowiedziałem.

Ja tylko krytykowałem morderstwa, które są faktem. Faktycznego morderstwa nikt nie może uznać za oszczerstwo.

hyrkan

hyrkanie, Paryż płonie
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pary%C5%BC-zap%C5%82on%C4%85%C5%82-g wa%C5%82towne-zamieszki-we-francji-po-awansie-maroka-do-p%C3%B3%C5%82fina%C5%82u -m%C5%9B/ar-AA15937O?ocid=msedgntp&cvid=90a3150a8c6647da928cdc021980b4d2

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Europa chyba nie przepada za naziolami z Polski

hyrkan

europa lubi zadymy po meczach z Francją i Belgią. Poza tym europa lubi lajdaszenkę i putina bo oczerniają Polaków. hyrkanków też lubi.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Taaaaak, pewnie, nikt nie ma nic do roboty tylko oczernianie Polaków, bo....

... hm, Jezus wybrał Polaków? :D

Czy jest jakiś inny powód dlaczego wszyscy potrafią współpracować, ale Polaków muszą oczerniać? :D

hyrkan

hyrkanie, Holandia się pali
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/europa-p%C5%82onie-gdy-maroko-wygryw a-zamieszki-po-sensacyjnym-wyniku-na-pi%C5%82karskim-mundialu-w-katarze/ar-AA158 6Gg?ocid=msedgntp&cvid=a4ddd9e9b8274dde9a605ce59e70abe5

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

naprawdę nie klikam :)

hyrkan

A na Podlasiu kopiesz? Masz łopatę? Odkopałeś już jakieś masowe groby przy granicy z Białorusią?
Cała Europa się pali. Zadymy po meczach z Belgią i Francją. Cały czas rozróby a ty nie nie wiesz o nich? Paryż się pali. Bruksela się pali. W Holandii też zamieszki. A ty nic o tym nie wiesz.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Odnosisz się do jakiegoś swojego snu? :)

Możesz zacytować moje słowa, czy musisz zmyślać, drogi sympatyku Putina?

ocenił(a) film na 9
PoppinTom

Totalnie skurczona masz tolerancje na dobre kino, az mnie ubawil twoj wpis.

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

A mnie bawi, że użyłeś słowa tolerancja. Mówię sprawdzam i pytam co pod nim rozumiesz?

PoppinTom

Nie pytaj go bo to ,,master". Sam sobie takie miano nadał.

PoppinTom

Fakt - bezczelność czarnych bywa zdumiewająca! Najpierw bez pytania pakowali się na statki płynące do Ameryki; potem za darmo pracowali na plantacjach bawełny, byle tylko nie dopuścić do tej roboty białych; wreszcie nie doceniali tego, ze specjalnie dla nich stworzono osobne miejsca w autobusach i kinach, osobne bary i hotele, osobne szkoły i ławki w parkach (uczyniono tak, by nie narażać ich na rasistowskie docinki ze strony NIELICZNYCH białych rasistów). Zero wdzięczności!

mak65

A teraz się bezczelnie dają zagonić białym rasistom na pontony, aby płynąć do Europy. Siłą ich zmuszają do płynięcia na północ. Nigdy nie stawiają oporu, gdy ich biali rasiści gnają na te pontony. W ogóle to spisek białych rasistów, że się do tych rasistów w Europie ci kolorowi tak pchają. Ale dziwne, że wiedzą, że tam rasizm jest. Wszak zawsze na ten rasizm narzekają. Nowa definicja krajów rasistowskich: to te, do których antyrasistowskie inzyniery i lekaże się pchają. A rpa to nie kraj rasistów, więc z niego biali uciekają. Waluś też chciał uciec, ale nie zdążył, bo go antyrasista poczęstował cukierkiem. Niestety trafił na intensywną terapię, po tym antyrasistowskim poczęstunku. Drogi Kolego Maku65 uważaj na antyrasistowskie prezenty.
Cień pozdrawia

Shadow_dawnego_gggggg

Cień - fajna ksywka. By było jeszcze fajniej, dodaj do niej prestiżową koncówkę «As». I gotowe:
*CieńAs*

mak65

Ala ma (cieni)Asa, a (cienia)As ma kut... Kim jest ten As wywiadu? To mak65?

mak65

A tak poważnie, to mało twórczy jesteś. Mogłeś lepiej to napisać. Mogłeś dodać dodatkową literkę ,,s". Mniemam, że znasz angielski. Chyba? A te 2 listery ,,s", jakoś wyróżnić, np. podkreślić, albo napisać wielkim literkami. Byłoby i śmieszniej i bardziej typowo dla lewaka, czyli oskarżanie każdego wroga o nazizm. A tak wyszło mniej inteligentnie, mniej twórczo i mniej oszczerczo.
Zazwyczaj śpiewam (♪♪), teraz jednak wierszyk napiszę.
_
Może cię wyedukuję, zresocjalizuję. No i oświecę.
Na pewno mózgu ci nie zaśmiecę.
_


#
Oda do maka


Chcesz pozdrowienia od Cienia?
Jak potwierdzisz, że chcesz,
zrobi ci się oczu wytrzeszcz.
Szczerą prawdę i mądrą radę,
Cień ci przekaże,
jasność ukaże.
Mogę ci jeszcze jeden więcej wierszyk napisać,
bynajmniej ciemnotę nie wciskać.
Może się zaprzyjaźnimy,
,,hej, paznakomsja" nie opóźnimy
#


Jednemu tutaj takiemu, użytkownikowi Jakowi już napisałem. Chcesz link? Zobaczysz więcej mojej twórczości. Ten Jak, to lewak, jak i ty. Może się zaprzyjaźnicie. Ja próbowałem, ale się nie udało. No cóż, różnice w poglądach politycznych.
Cień jednak pozdrawia

mak65

Dodać do ,,as" jeszcze jedno ,,s" i będzie ,,ass". MakASS. Nic tylko dać mu KIC ASS.

ocenił(a) film na 9
PoppinTom

Serio zawartość kibelka po dwójce ma więcej intelektualnych zasobów niż twoja kopuła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones