PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818016}

6,1 28
ocen krytyków
Czarne lustro: Bandersnatch

Recenzje Użytkowników

"Bandersnatch", choć efektownie gra z widzem i jest mocno intertekstualny, a przy okazji idealnie mieści się w ramach ustawionej przez twórców konwencji, to po oddzieleniu od formy pozostaje niestety przeciętną historią o zgubnej ambicji i stopniowym rozpadzie psychiki. więcej
Oglądanie jednym okiem, przysypianie na kanapie, przy możliwości wyboru nie wchodzi w grę jeśli chcemy dotrzeć do satysfakcjonującego nas zakończenia. więcej
"Czarne lustro" to jeden z najciekawszych współczesnych seriali. Antyutopijna antologia sci-fi, ukazująca niebezpieczeństwa płynące z rozwijającej się technologii powstaje nieprzerwanie od 2011 roku, a mimo to wciąż potrafi zaskakiwać i szokować nowymi pomysłami. Najnowszy odcinek (czy też raczej: film pełnometrażowy) to kolejny intrygujący eksperyment twórców – pierwszy w historii serii odcinek interaktywny. więcej
Jest to jeden z tych filmów, który zyskuje przy kolejnych seansach i warto obejrzeć go więcej niż jeden raz. Czy to kierując się chęcią głębszego zrozumienia, wyszukiwania nowych ścieżek (podobno nagrano materiał na 5 godzin oglądania, a śmiem twierdzić, że niewielu uda się tego dokonać za jednym razem), czy choćby dla Easter-eggów z serialu "Black Mirror".  więcej