PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648250}

Czarnobyl. Reaktor strachu

Chernobyl Diaries
4,7 55 027
ocen
4,7 10 1 55027
3,7 3
oceny krytyków
Czarnobyl. Reaktor strachu
powrót do forum filmu Czarnobyl. Reaktor strachu

Oglądałem ten film jakiś czas temu i kompletnie nie rozumiem tak niskiej oceny i tak ostrych komentarzy na jego temat. Film naprawdę trzyma w napięciu. Jak dla mnie historia opowiedziana dość fajnie. Było parę momentów, które przestraszyły mnie dość mocno (nocny seans w kinie). POLECAM !!

Froogo

Ja też uważam, że są filmy znacznie gorsze od tego a z dużo większym budżetem. Co prawda pomysł odgrzewany ale zrobiony bardzo fajnie. Wg. mnie 6/10 to dobra ocena dla tego filmu.

ocenił(a) film na 7
Froogo

popieram również - film faktycznie niesłusznie przeszedł falę krytyki z którą nie można do końca się zgodzić..

ocenił(a) film na 7
Dreamwithmusic

Wg mnie też. Ciekawy odbiegający od standardów horrorek :p

Froogo

Czy film jest kręcony w ZONIE ? Fabuła mnie średnio interesuje, bardziej mnie ciekawi podróż po lokacjach wokół reaktora

ocenił(a) film na 7
mmaakkss

Zdjęcia do tego filmu powstawały w Serbii i na Węgrzech.

ocenił(a) film na 7
Froogo

Mi tez się podobał nie rozumiem tych niskich ocen

KeNy

Mi film też się bardzo podobał ponieważ ma ciekawą fabułę i fajny klimat.

ocenił(a) film na 3
Froogo

powiedziałbym, że ocena i tak jest zaskakująco wysoka na tak (nie bójmy użyć się tego słowa) MIERNYM filmie.
Nie wiem jak mozna uznać za dobre coś co leży pod kazdym względem technicznym od muzyki, przez pracę kamery po efekty (i to nawet jak na standardy found footage!), aktorsko jest żałosne, dialogi wołają o pomste z nieba, a scenariusz nie trzyma się kupy.
Napięcia brak, klimatu brak, sensu brak.

ocenił(a) film na 5
Dealric

O ile mi wiadomo montaż dźwięku a muzyka do filmu to zupełnie dwie inne rzeczy. Muzyka Mansona też zła i okropna? Nie bądźmy już takimi malkontentami. Film przewidywalny, ale dość dobrze udało im się odtworzyć klimat zony. Gra aktorska też nie taka zła...przecież mieli grać rozhiteryzowanych lekko zblazowanych turystów. Wybaczmy majachające ogonami krwiożercze pieseczki czy niedźwiedzia rodem z kreskówki i traktujmy ten film jako rozrywkę na wieczór a nie stalkerowską epopeje, bo do niej nie pretenduje.

ocenił(a) film na 5
MysteryVeil

Przepraszam za literówki, mój krwiożerczy pies domagał się należytej mu uwagi, co rusz kładąc łapy na klawiature.

ocenił(a) film na 3
MysteryVeil

Mieć tak dobry temat i zmarnować. To już znaczy wiele ;)

ocenił(a) film na 5
Dealric

Z tym się zgodze ;D

Dealric

Jezeli znasz lepszy film w tej tematyce prosze zarzuc tytuł :D

ocenił(a) film na 3
Spent23

o czernobylu?

Dealric

Tak.

Froogo

jak wiadomo na filmwebie to tutaj wiecej osób to jest poniżej 18 roku życia gimbazja dlatego takie niskie oceny dobrych filmów są no ale co poradzić ;pp

ocenił(a) film na 1
bladys123

Gimnazjum mam ponad dekadę za sobą, dzisiaj widziałem pierwszy raz i dla mnie jest po prostu żałosny. Kolejna szmira gdzie sztampowa grupa młodych i pięknych postanawia (wstaw dowolne odosobnione miejsce i akcję). Rozumiem, że te mutanty, czy pacjenci, czy czymkolwiek były te humanoidy z tego głodu (do jedzenia najwidoczniej były tylko psy, ryby i ludzie) wywróciły samochód zamiast wyrwać drzwi albo wybić okno (jak praktyka pokazała skutkowało to bardzo dobrze wcześniej, a i okien nie brakowało).

Przestraszyć się też nie ma czego prędzej wynudzić. Ani to "jump scare", ani klimatu nie ma jakiegoś wyjątkowego. Oglądają zrujnowany, opuszczony Prypeć, później okazuje się, że tubylcy pogryźli kable w aucie zamiast koła poprzebijać (no przecież łatwiej kable pogryźć w środku auta!), a na końcu biegną na oślep (i tubylcy zamiast ich jak zwierzęta zagonić w ślepy zaułek to jakieś wyścigi sobie hordą robią). Noc też nie wiadomo jak i skąd nastała skoro przed zmrokiem mieli dotrzeć do posterunku. Skąd ta dziewczyna się w radioaktywnym budynku znalazła? Dlaczego tam leżała? Dlaczego żołnierze zastrzelili ślepego faceta zamiast razem z dziewczyną pojmać? Dlaczego ją wrzucili do tych humanoidów? To nie są pytania, które pogłębiają fabułę, wręcz przeciwnie.

Film jest zwyczajnie niespójny, głupi i jedyne co oferuje do pokaz biegu z latarką po podziemiach gdzie co pewien czas jeden z biegaczy odpada. Tubylcy niby atakowali nawet strażników i zabijali ich, ale wątpię żeby w takim wypadku długo tam żyli (niezależnie od liczby). 2 kule wystarczą żeby położyć człowieka. 1 trafiona sprawia, że przynajmniej przez tydzień dużego pożytku z Ciebie nie ma, a najwidoczniej wygłodniali tubylcy (definitywnie ludzie w jakimś sensie) skoro z głodu wywracają samochody to i mięsem swoich nie pogardzą.

ocenił(a) film na 2
adrian_wozniak_1986

Otóż to.
Ten film to kpina z widza.

ocenił(a) film na 6
Froogo

Mam podobne odczucie. Oczywiście na tle wielu porządnie wyprodukowanych horrorów wypada kiepsko, ale nie jest źle. Zrobili bardzo dobrzy użytek z tej historii, ponaginali fakty gdzie się tylko dało i wyszedł dobry film :) Jeśli uda się widzowi wczuć w akcję, zrozumieć strach bohaterów to film może być fajną zabawą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones