PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 077
ocen
6,7 10 1 64077
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Kim jest czlowiek na okladce filmu? Kim jest Janek Wiśniewski, film był raczej o Brunonie. Może ja inny film ogladalem?

FrankyRabbit

no okladka jakos od rzeczy, ale tytul to tez jest chyba kawalek piosenki

ocenił(a) film na 7
univer

No wlasnie... piosenki z koncowych napisow. O co chodzi? :/

FrankyRabbit

jak dla mnie to jest tekst wziety jako metafora, w dodatku fakt, ze jest to kawalek piosenki to dla mnie potwierdza, po prostu mowi o tamtych czasach i takich Jankow bylo kilkadziesiat(set?)

ocenił(a) film na 9
FrankyRabbit

na okładce jest Maciej Półtorak ( w filmie gra jednego z uczestników pochodu, niosący flagę, ginie od kuli , na okładce ma trochę ciemniejsze włosy, prywatnie mąż głównej aktorki ) tu link do wywiadu http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9155304,Macieja_Poltoraka_droga _na_plakat.html , kim jest Janek Wiśniewski ? no kłania się znajomość historii, to ten chłopak którego zabito na moście, którego potem nieśli ulicą Świętojańską, imię i nazwisko jest fikcyjne, użyto go w piosence, prawdziwe dane tego chłopaka to Zbyszek Godlewski , stał się symbolem wydarzeń z grudnia 1970 roku.. stąd i tytuł filmu i nawiązania.. a co do Brunona, to film nie jest o nim a o wydarzeniach grudnia'70, na przykładzie jego postaci i jego rodziny oddano, całokształt wydarzeń tamtych dni...

ocenił(a) film na 9
Al_cja

Brunon to także postać autentyczna.

ocenił(a) film na 9
maciekd_filmweb

tak wiem, ale film nie jest tak do końca konkretnie o nim, tylko na przykładzie jego osoby i jego rodziny ukazano wydarzenia z grudnia'70.

ocenił(a) film na 8
FrankyRabbit

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem plakat, myślałem że to Bartosz Opania ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones