PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=983}

Czarny deszcz

Black Rain
7,0 12 312
ocen
7,0 10 1 12312
6,1 7
ocen krytyków
Czarny deszcz
powrót do forum filmu Czarny deszcz

"Black Rain" był jednym z filmów które analizowałam w swojej pracy magisterskiej i w związku z tym widziałam go wiele razy. Co mnie najbardziej urzekło to niesamowity klimat- tak charakterystyczna dla Scotta gra światła i cienia, zabawa konwencjami Film Noir i na dodatek świetnie dobrana muzyka. Soundtrack jest jednym z moich ulubionych, muzyka dobrze odzwierciedla zderzenie kultur wschodu i zachodu oraz raczej depresyjną atmosferę filmu. Film łączy w sobie elementy kina sensacyjnego, dramatu oraz tzw. cop movie, które w tamtym okresie był bardzo popularne. Uważam, że to jeden z lepszych filmów Scotta chociaż nie zrobiony z tak wielkim rozmachem jak późniejsze produkcje i może w tym tkwi cały jego urok. Nie sposób też nei zauważyć ewidentnych nawiązań do "Blade Runnera"- oba filmy wyglądają dość podobnie i nawet tematykę mają nieco zbliżoną. Jak dla mnie całość na duży plus!

ocenił(a) film na 9
JennyGump

Zapomniałaś chyba o dacie powstania filmu - rok 1989, czyli tuż przed wielkim kryzysem w jp. Wtedy (koniec lat 90-tych) wydawało się, że Japonia zdominuje (czyt. wykupi) Amerykę czy wręcz cały świat. Wiele filmów amerykańskich z tamtego okresu miało podobne nawiązania. Przypomnij sobie choćby "Szklaną Pułapkę"... A to co piszesz to jeden wielki bełkot. Jeśli to fragmenty twojej pracy mgr to ... zmarnowany papier. :)

dimarzio

Możesz się z kimś nie zgadzać ale nie musisz nikogo obrażać. Wystarczy, że będziesz pisać merytorycznie jeśli wiesz co to słowo znaczy?

ocenił(a) film na 9
artekwajcha

nie wiem. Wytłumacz mi proszę.

ocenił(a) film na 10
dimarzio

Nie wiem co w mojej wypowiedzi dla szanownego rozmówcy jest bełkotliwe, a o dacie powstania jak najbardziej nie zapomniałam. Uważam, że atmosfera filmu wynika m.in. z tego o jakich czasach opowiada i idealnie wpisuje się w ten kontekst historia głównego bohatera.

JennyGump

Zainteresowałaś mnie tym opisem. Dzisiaj obejrzę na TVN7 :)

użytkownik usunięty
jack_ryan

Ja również, ale chyba tylko dlatego, że nic ciekawszego na wieczór dla siebie nie znalazłam.

A ja bo lubię takie klimaty i Michaela Douglasa :)

ocenił(a) film na 9

ale żal, film super, może za mało akcji było i stąd te oceny? :P

ocenił(a) film na 10
jack_ryan

Czekam na wrażenia :)

użytkownik usunięty
JennyGump

Moje wrażenia opiszę bardzo krótko. Przed seansem zerknęłam zupełnie z ciekawości na oceny znajomych. Nie żeby to miało wielkie znaczenie, bo nie zwykłam oceniać czegoś kierując się opiniami innych - mam własne zdanie. To, co tam zobaczyłam nieco mnie zdziwiło. Na Filmwebie ocena zasadniczo wysoka, a w znajomych oceny mocno zróżnicowane. Dwójki, trójki, jedna czwóreczka, jedna dziewiątka...Pomyślałam sobie: "No przecież nie może być aż tak źle!". Choćby patrząc na obsadę można się było spodziewać dobrego kina. Tymczasem oglądając z minuty na minutę czułam coraz większe zdegustowanie. Nie szykowałam się na arcydzieło, spodziewałam się filmu może na ocenę 6. I nie spełnił nawet w połowie moich oczekiwań, choć jak widzę większości się jednak podobał (wnoskuję po ogólnej ocenie na portalu i po komentarzach), co przecież nie jest niczym złym - każdy ma swoje priorytety. Ja tej produkcji mówię nie.

Pozdrawiam ciepło! ;-)

JennyGump

Nie zawiodłem się. Całkiem niezłe kino akcji lat 80tych, czyli kino na którym praktycznie się wychowałem. Poza tym przypomina mi bardzo "Francuskiego łącznika" i filmy typu Buddy Cop

ocenił(a) film na 7
dimarzio

Nie wiem co jest bełkotliwego w tym co napisał. Dobry post...

ocenił(a) film na 8
JennyGump

Muzyka jest genialna :)

ocenił(a) film na 10
JennyGump

Film jest rewelacyjny, mój evergreen kina. Muzyka bomba, kawałek z czołówki Gregga Allman'a kręci się w mojej zmieniarce w samochodzie :)

ocenił(a) film na 8
JennyGump

Zgadzam się. Muzyka jest fantastyczna. Cały film jest naprawdę dobry. Zwróćcie uwage na to jak mało sie zestarzał.

JennyGump

Przypomnij prosze jaki byl tytuł magisterki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones