PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729157}

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

The VVitch: A New-England Folktale
6,6 76 301
ocen
6,6 10 1 76301
7,7 35
ocen krytyków
Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
powrót do forum filmu Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

"Nowa Anglia, 1630 rok" więcej nie muszę czytać, idę na ten horror od razu jak będzie w Polsce :D

ocenił(a) film na 10
kokon303

Widzę, że nie tylko ja tak zareagowałem :)

ocenił(a) film na 9
kokon303

A można wiedzieć dlaczego akurat to miejsce Cię tak zainspirowało?

ocenił(a) film na 7
zxcv501

Ogólnie wtedy było strasznie :P

tom_19

tom_19 To chyba najlepszy wpis jaki tu widziałem.

zxcv501

miejsce i czas, w Nowej Anglii znajduje się Salem, a 1630 rok to początki kolonizacji Europejczyków (przewaga Anglików) w tamtych rejonach

zxcv501

Ponieważ są to czasy kiedy wierzono w wiedźmy, ludzie wierzyli niesamowicie w zabonony, potrafili się nawzajem oskarżać o czary, palić na stosie zabijać ze strachu przed bogiem, trochę nieciekawie wtedy mieli.... ogólnie jest to dobry materiał na horror no i jest ten niesamowity klimat :D

ocenił(a) film na 8
zxcv501

Nowa Anglia była rejonem utożsamianym przez np. H.P Lovecrafta z miejscem do którego wciąż nie dotarła cywilizacja, miejscem gdzie przetrwały z zamierzchłych czasów, wiedźmy, potwory itp. Taka nieco bardziej dzika część USA, strasznie chciałbym tak pojechać <3

ocenił(a) film na 1
kokon303

I na tym się kończą plusy tego filmu...

ocenił(a) film na 7
siwy9207

Waćpan ,już po bożym narodzeniu,a Ty tutaj pieprzysz jakbyś się z choinki urwał.
Życzę mnóstwa zajebistych filmów jakie waść w przyszłości ogarniesz.

PLFallenAngel

Bardzo podobał mi się ten film w przeciwieństwie do przechwalonego Coś za mną chodzi.

Nuno33

Super film. Uwielbiam takie klimaty.

ocenił(a) film na 5
PLFallenAngel

PL w nicku na polskiej stronie xDDD kisne xDDDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
PLFallenAngel

kulturka 1 klasa xDDDDDD jak tam poszły egzaminy z gimbazy? xD w tibii pewnie masz nicka polskipolakpl i pisziesz 'porzycz dfa golda pls' xDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

Naucz się pisać poprawnie dzieciaku.Uprawiasz "gnido dworska" trollowanie,a z takimi wsiokami nie piszę.

ocenił(a) film na 5
PLFallenAngel

jak nie piszesz jak piszesz? xdddd i nie musze trolowac zeby cisnac beke z cb xd

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

Bekę to miałem z Ciebie,jak mi Twoja opowiadała po dymanku ,jaki z Ciebie to palant:)

ocenił(a) film na 5
PLFallenAngel

widzisz? znowu piszesz xD jara Cie to xD i co moja? kotka? ty chory dzieciaku! przestan fapac myslac o mnie i mojej kotce!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
PLFallenAngel

nie dosc ze zoofil to jeszcze homoniewiadomo xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

użytkownik usunięty
Daroo_3

Daro dzieciaczku, jak już wyzywasz, to pokaż trochę inteligentnej retoryki, a nie pospolitego buractwa. Mogę się mylić, bo po prostu może już jesteś taki powierzchowny i pretensjonalny. Lakonicznie: po prostu debil. Udowodnij mi, że jest inaczej, debilu. Boże, ile we mnie jest klasy, tak jechać plebsa z gracją, który posługuje się ironią na poziomie 5 latka. Taki się już urodziłem - naturalny.

ocenił(a) film na 5

xDDDDDDDDDDDDDDdd mefedron dobrze wszedl xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD leci skrin!

użytkownik usunięty
Daroo_3

Dobry debilek jesteś. Jesteś tak pospolity, tak prosty, że mi ciebie żal. Dlaczego od razu zarzucasz narkotyki?

Czy ty widzisz co piszesz? Nie czujesz się przeciętny częstując mnie takimi ubogimi postami w konwencji plebejskiej typu "Co ćpałeś?" lub "Zmień dilera!" albo "Daj trochę!". Kompromitujesz się w moich oczach, a zyskujesz w oczach kolegów. Niech wychwalają twój majestat. Każ im klękać, niech wyznają twoje bóstwo.

Wow, nie spodziewałem się tak złożonego tekstu z mojej strony. Obawiam się, że mogę cię zbytnio przeciążyć (jestem świadom, że próg twojej inteligencji to 100 IQ), więc najcięższe działa zostawiam na potem hahahaha.

W sumie, słaby z ciebie przeciwnik, taki podwórkowy klaun, który pozostaje jakieś 3 sigmy za jakością moich postów, więc na razie.

Aha! Rób screeny, szybko idź powiedzieć kolegom jakiego debila spotkałeś, a oni przytakną "NO NO, DEBIL".

Eh, zaskakuję dzisiaj siebie. Jeszcze jedno. Jakby była apokalipsa zombie, to ja byłbym Rickiem Grimesem, a ty zombie. Co za symbolizm i analogia.

Plebs uczy i bawi. Dzięki za codzienną dawkę uśmiechu.

ocenił(a) film na 5

tldr :<

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

#TLDRxP i wsio na temat.

użytkownik usunięty
Daroo_3

Jakby była apokalipsa zombie, to ja byłbym Rickiem Grimesem, a ty zombie. Co za symbolizm i analogia.

ocenił(a) film na 5

zombie zombie zombie!

użytkownik usunięty
Daroo_3

To była dyskusja.

siwy9207

Zgadzam się z Panem w zupełności, na przekór ipsacji wielu widzów. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
szambelan

Taki rozrzut w punktacji ,nawet nie przysługuje waćpanu.}
Cóż gusta...

ocenił(a) film na 7
szambelan

Sprawdziłeś jaśnie Szambelanie.jakie oceny wystawa ten typek?Czyżbyś zajmował trollowaniem?
.Nie sądzę...

PLFallenAngel

Zajmuję się krytyką filmową, proszę Pana. Nie zaś atakowaniem FilmWebowiczów. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
szambelan

Tiaaaaaaaaaaaaa.No to jest Was dwóch.Pierwszy to troll,a Pan podający się za krytyka filmowego ma usunięte ,a w najlepszym przypadku uszkodzone płaty czołowe mózgu.
Nic mi do tego ,ale to co najmniej dziwne to wszystko , może warto oglądać także inne gatunki.
Jeżeli uraziłem,to przepraszam,nie było to moim celem .

PLFallenAngel

Znakomicie raczył Szanowny Pan opisać kazus własnej Matki oraz jej konkubina. Pozdrawiam przeserdecznie również osoby o tejże proweniencji.

ocenił(a) film na 7
szambelan

Oj, matki i dzieci w szczególności, proszę w to nie mieszać.
Natomiast jeśli chodzi o film,to świetnie ,że odchodzi się od głównego nurtu (hektolitry wylanej farby itp.).Taki będzie nurt,więc waćpan szykuj same jedynki .Ja już widziałem kilka i stwierdzam,że są one lepsze, nie twierdzę,żeby wyeliminować,bądź odrzucać takie filmy jak "Piła",ten akurat przypadł mi do gustu ,ale tylko w początkowej fazie.Dobrze ,że powstają takie filmy jak ten,miałem większą radochę z ciarkami po plecach , Z tą proweniencją Szanowny Pan przesadził,obrażają większość ludzi,którym ten film przypadł do gustu.
Filozof i myśliciel,tak określa Pan siebie.Nich Pan wyjdzie z pod kotary i pójdzie okraszone elokwencją swoją mowę kwiecistą na rynek głosząc swoje poglądy .
,gwarantuję ,że długo by Pan wielmożny nie stał.

Życzę powodzenia ,i zdrówka.

PLFallenAngel

Zgadzam się również z Szanownego Pana dogłębną oraz szczegółową analizą miotu własnego. Pozdrawiam niezmiernie serdecznie.

ocenił(a) film na 7
szambelan

Panie Szanowny jest Pan myślicielem? Ależ nie jest Pan ,ani myślicielem ,ani filozofem.Takie zachowanie świadczy o durnocie Wielmożnego Pana.Tutaj jest miejsce dla Ciebie- Hyde PARK ,a nuż się los dla Waćpana uśmiechnie :)
Pisz Pan dalej,aż się zmęczysz,ja zakończyłem.

PLFallenAngel

Każdy jest w pewnym sensie filozofem oraz krytykiem, o ile podejmuje się samodzielnej analizy rzeczywistości go okalającej, proszę Szanownego Pana. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
kokon303

Szkoda kasy na ten shit.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones