PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 836
ocen
8,2 10 1 185836
9,1 37
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

krótko i na tematu. NUDNY :) Uwielbiam filmy, seriale wojenne. Czas Apokalipsy do pięt nie dorasta takim tytułom jak Szeregowiec Rayan, czy Pacyfik (serial). Nudziłem się przez cały film, dosłownie przysypiałem..

ocenił(a) film na 10
Efeljot

doceniam oryginalne poczucie humoru.

filiprogue

film po prostu słaby trzeba to powiedzieć wprost. Przynajmniej moim zdaniem :) osobiście nie polecam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Efeljot

Masz prawo do takiego zdania, ale użycie słowa "słaby" jest niejako herezją... Film jest wspaniały wizualnie i dźwiękowo, więc chyba "słabym" go nazwać nie można.

ocenił(a) film na 10
filiprogue

absurdalne poczucie humoru

ocenił(a) film na 9
filiprogue

Wspaniale powiedziane naprawdę leże;))

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Acha, nie będę z panem polonizować.

ethi

Każdy ma swój gust :) dla mnie dno :) zdziwiło by mnie także jeśli ktokolwiek uważał by ten film za lepszy od np Szeregowca :)

ocenił(a) film na 10
Efeljot

jest o niebo lepszy od szeregowca ;/

ocenił(a) film na 10
Corey666

tylko ty niemasz gusty ty troll jestes

ocenił(a) film na 8
Corey666

Ale przynajmniej nie robi "ortów", używa polskich znaków i interpunkcji ;-) To akurat mógłbyś od niego zapożyczyć :P

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Jest lepszy od szeregowca pod względem ukazania zachowania żołnierzy (chociaż ciężko porównać filmy o dwóch różnych wojnach). Jakbyś to porównał chociażby z Full Metal Jacket to bym się z Tobą zgodził.

ocenił(a) film na 10
escariote

Czas apokalipsy mógłby dotyczyć jakiejkolwiek wojny

lotr12345

Owszem, bo jest to luźna ekranizacja "Jądra ciemności", którego akcja rozgrywa się w Kongo, więc można było to adaptować do każdej wojny. Ale film jest bardzo klimatyczny, na mnie bardzo działa muzyka, przy "The End" mam ciarki. Gusta jak gusta ale tego filmu nie można uznać za słaby, jedynie za niespełniający czyichś oczekiwań.

Efeljot

Ja uważam:
Czas Apokalipsy 9/10
Szeregowiec 7/10

ocenił(a) film na 9
ethi

Polonizować?Cóż to za słowotwór?

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

Chyba żart językowy ;-)

ocenił(a) film na 10
Efeljot

No tak, nie podobał ci się pewnie dlatego, że nie napierdzielali się żołnierze non stop, tylko trzeba było trochę pomyśleć i wczuć się w to co ci goście czują i co się dzieje z psychiką człowieka który musi przez to wszystko przechodzić. Zgadzam się że film był trochę przydługawy ale mimo to bardzo mi się podobał i to jeden z najlepszych filmów wojennych jakie oglądałem. Właśnie za dialogi i cały wątek psychologiczny, a nie za samą akcję - daję 10/10.

ocenił(a) film na 10
aethersis

W sumie to film antywojenny, a jemu nie podobał się pewnie dlatego ,że fruwało za mało oderwanych kończyn.

vince25xx

uwielbiam filmy nad którymi trzeba się zastanowić i jakoby nie lecę na tanie efekty :) po prostu nie podobały mi się dialogi, gra aktorska i nie uznał bym Szeregowca jako film promujący wojnę :)

ocenił(a) film na 9
Efeljot

Kur*a..."nie podobała mi się gra aktorska"...no i jak coś takiego skomentować. Ignorancie, rola Brando w tym filmie to geniusz, reszty aktorów również rewelacja. To może jak czegoś nie rozumiesz to nie oceniaj i włącz sobie Rambo III czy coś na Twoim poziomie

Efeljot

Tak, ale ten film na pewno nie zasłużył na taką ocenę... Parę razy udzieliłem wykładu na temat maksymalnego zaniżania ocen, ale takich ludzi jest za dużo...

Efeljot

Ty jednak jesteś troszkę niemądrym człowiekiem:( lekko powiedziane

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Oczywiście rozumiem, że każdy ma swój gust, a Czas Apokalipsy jest trudnym filmem, który nie każdemu podejdzie.
Ale Szeregowiec Ryan czy Pacyfik to typowy żenujący amerykański patos. O ile Szeregowiec jest jeszcze całkiem niezłym filmem i jest przynajmniej ciekawy, to Pacyfik nie wciąga w ogóle i jest po prostu nudny, a od nadmiaru patetycznych scen robi się niedobrze. W porównaniu z Kompanią Braci, której też wielkim fanem nie jestem, wypada bardzo słabiutko.

użytkownik usunięty
Efeljot

fan czasu apokalipsy ze mnie zaden, ale z tym porownaniem do szeregowca przesadziles

hymm no ok może rzeczywiście porównanie tego filmu z szeregowcem było nazwijmy to"niefortunne" :). Oglądaliśmy ten film we 3 ja i 2 kumpli :) każdy z nas uznał, że jest słaby i prznudnawy a ten motyw z "wielkim zdrajcą" ciut głupi :) A wy o wielce tolerancyjni zrozumcie że nie każdemu musiał ten film przypaść do gustu :) I nadal stoję przy tym, że gra aktorska słaba ;) Jakoś taka do przesady wylewna i sztuczna przynajmniej moim zdaniem :) Hymm jak tak chwalicie strasznie ten film to przez chwilę myślałem że może rzeczywiście oglądnąłem jakiś inny i teraz pisze jakieś głupoty :) ale jednak nie ; d to to gówno

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Zechciej sprecyzować co mam rozumieć przez "motyw ze zdrajcą ciut głupi"? Przyznam że szczerze zainteresowała mnie ta kwestia :)

ethi

no dawno oglądałem ten film a niedawno założyłem konto na fw ale był tam jakiś motyw ze "złym żołnierzem" czyż nie ?

Efeljot

! U W A G A !
Wszystkie osoby, które uraziłem oficjalnie przepraszam :) A jednak zrobiłem z deka z siebie debila :) Kumpel mi uświadomił, że oglądaliśmy inny film :) Tamten też opowiadał o wojnie w Wietnamie sprawdzaliśmy na film web i też miał dobrą ocenę dość :). A więc temat w sumie uważam za zakończony i jeszcze raz wyrażam skruchę ;)

ocenił(a) film na 8
Efeljot

A jaki to był film?

Cartmenez

kumpel twierdzi że wojenny pluton ale nie ma takiego w bazie xd no też coś o wietnamie xd był tam właśnie taki motyw ze złym żołnierzem który zabił kogoś tam ze swoich o ile pamiętam

Efeljot

To nie przypadkiem o ten Ci chodziło - http://www.filmweb.pl/Pluton ?

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Przecież Pluton jest jeszcze lepszy od Czasu apokalipsy!

ocenił(a) film na 10
vince25xx

Czas apokalipsy jest lepszy od plutonu .To w ogóle jedno z największych arcydzieł kinematografii światowej

użytkownik usunięty
Efeljot

Sorry, gościu, ale zbierasz mnie z podłogi. Oceniasz film na 1/10. Zakładasz wątek na forum, w którym obsmarowujesz IMO rewelacyjny film. A dopiero POTEM sprawdzasz, czy to rzeczywiście ten film, który oglądałeś? Brawo.

Tak to o ten film chodziło Destr0 ;) co do Devone Czas Apokalipsy chyba nam ktoś kiedyś puszczał w szkole dlatego mi się skojarzył ;) Zresztą przeprosiłem ładnie i wyjaśniłem zaistniałą sytuację a ocenę skasowałem ;) Nic więcej w stanie zrobić nie mogę :) A pomylić się w zaistniałej sytuacji mogłem tym bardziej że dopiero kilka dni temu załozyłem konto i oceniałem filmy "hurtowo" :)

ocenił(a) film na 10
Efeljot

dla mnie numer jeden wojennych filmów ten film ma przekaz a ty po prostu do niego nie dorosłeś

Janznajomski

Nie po prostu go nie oglądałem ;) no chyba że chodzi ci o Pluton :)

ocenił(a) film na 9
Efeljot

Tu nie chodziło myślę o "Ostatni Pluton", tylko "Pluton" Olivera Stone'a z 1986 roku. Osobiście oceny 1/10 w stosunku do tego filmu kompletnie nie rozumiem, jako że film jest pionierski jeżeli chodzi o tematykę wojny w Wietnamie. Zgodzę się tutaj z tymi co twierdzą że "Czas Apokalipsy" nie jest stricte "wojenny", ale widzę z drugiej strony że w dzisiejszych czasach ludzie oglądając filmy o tematyce wojennej myślą sobie "łał będzie dużo akcji, łby będą latać, kończyny oh ach", zapominając że w znakomitej większości przypadków nie o to chodzi. Czasami lepiej po prostu zobaczyć film w milczeniu, zastanowić się nad nim, popatrzeć z innej strony na problemy ukazane. Ja uważam się za człowieka który to potrafi, nie poniżając filmu za to że jest "nudny", co oczywiście w tym przypadku jest śmieszne ;)

Suchar91

A ja uważam że możliwość pisania opinii o filmie nie jest przeznaczona tylko dla osób którym się takowy podobał :) Poza tym jeśli chodzi o Pluton to nie ma sie nad czym zastanawiać. Film jest płytki

Efeljot

I tak uwazam, ze podobaja ci sie pewnie kaszankowate napierdzielanki, dziekuje.

ocenił(a) film na 10
Efeljot

Hm, może chodziło Ci o Ostatni Pluton? Nie oglądałam, ale taki opis znalazłam:

Wietnam.Trwa wojna.Sierżant Costa jest jednym z ostatnich żyjących żołnierzy Trzeciego Regimentu Sił Specjalnych USA.Dowództwo wyznacza mu ostatnie zadanie,po którym wróci do domu.Wróci-jeśli zdoła przedostać się w głąb terytorium Viet-Kongu i zniszczyć wazny strategicznie cel.Pokonać musi dżunglę,Wietnamczyków i...swój własny oddział.

srednia na FW: 7,1

Efeljot

Brak mi słów.Masz 13 lat ?

kondi143

mam 17 lat ;) i zdaje się że czytałeś tylko 1 post :)

ocenił(a) film na 10
Efeljot

zachowanie niektórych osób można nazwać prowokacją, może w tym przypadku mamy do czynienia z tym samym, " trochę pomieszam, ktoś będzie mi odpisywał, poczuje się fajny itp"

vaspur

nie wiem jak ty typie ale ja nie muszę się dowartościowywać pisząc a jakiś forach ;) Tym bardziej doszukując się w zwykłej pomyłce wielkich teorii spiskowych ;]

ocenił(a) film na 5
Efeljot

oceniłeś chłopie na maxa takie wątpliwe arcydzieła jak "Król Lew" i "Kac Vegas" :DDDDD

więc uwierz mi, nędzna twoja prowokacja :)

czarkowskY

CzarkowskY Król Lew to arcydzieło. A Kac Vegas to porządna komedia. Więc spasuj z tematem.

Szeregowiec Ryan - chociaż bardzo lubię to jednak komercja
Pacyfik-oprócz muzyki nie ma nic wybitnego ;>

Czas Apokalipsy,Pluton,Łowca Jeleni czy Pełny Magazynek to najlepsze filmy wojenne (wszystkie z tematem wojny w Wietnamie)

bisban

a i tak btw. @CzarkovskY Nie jesteś lepszy bo oceniłeś Łowcę Jeleni na 5/10,Cztery pokoje 6/10 a Uczeń Czarnoksiężnika 7/10 ;>

czarkowskY

Kac Vegas to jedna z najlepszych komedii jakie widziałem :) Jeśli chodzi o kategorie "komedia" to moim zdaniem zasługuje na taką ocenę bez wątpienia :) Do Króla Lwa mam sentyment z dzieciństwa :>
I jak wspomniał przedmówca :)
Ps. Ja uważam Kac Vegas za arcydzieło a ty Wyścig Szczurów :> ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones