PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 818
ocen
8,2 10 1 185818
9,1 37
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Dziś w wielkanocną niedzielę TVP Kultura zaprezentuje ten film w wersji reżyserskiej pełniejszej o 53 minuty materiału. A więc blisko czterogodzinna uczta filmowa zacznie się o 20:10.

ocenił(a) film na 7
traveler

A juz myslałem że nieuważnie oglądałem film dawno temu i zaskoczyły mnie nowe sceny. Konkretnie to ponad 3 godziny a nie 4 według wikipedii.

traveler

Do dziś mam jeszcze na kompie reżyserską wersję Czasu Apokalipsy, którą nagrałem wtedy w 2015 roku na TVP Kultura. Waży jakieś 4 i pół giga :D Cały czas czekałem aż w telewizji pojawi się wersja kinowa. Niestety do dzisiaj nie doczekałem się i jednak obejrzałem wersję reżyserską, którą puścili (znowu), tym razem na TVN 7 parę dni temu. Odnoszę wrażenie że kinówka staje się białym krukiem bo nawet na cda dostępne są tylko wersje reżyserskie. Chciałem obejrzeć w odwrotnej kolejności, ale ogólnie nie odczułem dłużyn pomimo tak długiego metrażu. Film ogląda się jednym tchem. Kiedyś jednak spróbuję dorwać kinówkę bo 53 minuty to jednak spora różnica która może wpłynąć na wydźwięk całego filmu. Chciałbym mieć porównanie.

ocenił(a) film na 9
rpd0

Mówisz o wersji kinowej, czyli tej trwającej 147 minut?

snake_plissken84

Tak. Ostatnimi czasy na kanałach ogólnodostępnych puszczają tylko wersję reżyserską.

ocenił(a) film na 9
rpd0

To prawda. Sam nie mogłem zdobyć wersji kinowej z legalnych źródeł, ale znalazłem ją na chomik*j.

użytkownik usunięty
traveler

Coppola niedawno skleił Wersję Ostateczną (Final Cut) plasujacą się w 183 minutach, zremasterowaną w 4K.
https://www.thewrap.com/francis-ford-coppola-apocalypse-now-final-cut-steven-sod erbergh/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones