PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 683
oceny
8,2 10 1 185683
9,0 36
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

pobór

ocenił(a) film na 10

Osobiście uważam że przymusowy pobór do wojska nie powinien mieć miejsca. Wiem że zwolennicy tego chcieliby by społeczeństwo było ''twardsze'', ale na to są inne sposoby. Tępić wojny i ludzi którzy do nich doprowadzają, oraz tępić wszystko co jest z wojną związane. Nawet jak czasem chcę się coś dowiedzieć o historii to mnie odstrasza jak pomyślę jakimi idiotami są ludzie. Wojna to najgorsze gówno w historii człowieka. Wystarczy sobie wyobrazić że poznaliśmy murzyna/chińczyka albo nawet człowieka naszej rasy (wojny domowe), i się z nim zaprzyjaźniliśmy i spędzamy dużo czasu. A sobie wtedy wyobraźcie że w innym miejscu i czasie musielibyście do siebie strzelać, albo ty albo on by zginął, z powodu idiotów którzy doprowadzają do wojen

KopsonKrk

Dokładnie. Mnie też denerwuje pogląd - wojko = real men. I'd say sick men. Like Kurtz.

ocenił(a) film na 8
geefux

Na bank w wojsku nie byłeś.

Berith7777

Oczywiście, że nie byłem. To by było sprzeczne z moimi poglądami. Po co uczyć się zabijać ludzi?

ocenił(a) film na 8
geefux

"Sprzeczne z pogladam"-typowa śpiewka tchórzy.Proponuję przestać szczekać.

Berith7777

Proponuję zacząć myśleć.

ocenił(a) film na 8
geefux

Dziękuję za propozycje.
PS
Zabijania ludzi uczy się np.w bojówkach narodowych,w wojsku uczy się obrony życia-to a propos myślenia i twojej wiedzy.

Berith7777

Bzdura, bo nie tylko obrony. Sama wikipedia mówi, że wojsko to siły i środki używane do prowadzenia walki zbrojnej. Poza tym tak na zdrowy rozum - podaj mi jeden argument. Komu i po co byłoby potrzebne wojsko?

ocenił(a) film na 8
geefux

Oto przykład dzisiejszych czasów:człowiek ciągnący "wiedzę" z internetu,mówi jak "jest" człowiekowi który jest żołnierzem.
Odpowiadam na pytanie:
Siły Zbrojne czyli wojsko są "formacją" mającą na celu obrone granic państwa(w tym obywateli) do któego przynależą,przed atakiem innego kraju.

Berith7777

Co w tym złego, że popieram swoje argumenty jeszcze jakimiś stronami, kiedy Ty mówisz tylko o swoich odczuciach.

Berith7777

Poza tym dalej ciągniesz tylko jedną stronę wojska. Od kiedy wojsko tylko broni państwa? Jesteś w wosjku i nigdy nie słyszałeś o wtargnięciu jakiegoś wojska do państwa i rozpoczęcia rozwałki? Jesteś na pewno Polakiem? Bo ja o takich wtargnięciach i masowych rzeziach przez żołnierzy słyszałem wiele. Pewnie Ci to nie wystarczy, więc dodam, że widziałem ZDJĘCIA o,o

ocenił(a) film na 8
geefux

Spróbuję w ten sposób wyjaśnić:
duży nóz kuchenny,stworzony do szatkowania,głównie warzyw,często jest używany przez seryjnych zabójców do odbierania zycia ludziom.
Ten przykład daję w odpowiedzi na używanie sił zbrojnych przez róznego rodzaju dyktatorów-szaleńców.
Już prościej nie da sie wytłumaczyć.

Berith7777

Rozumiem przykład bardzo dobrze, jednak moim zdaniem nie jest on trafny. Nóż nie ma mózgu, a żołnierze mają. Gdybym bym w wojsku, to nie dałbym sobie wmówić, że będę miał teraz zabijać Kubańczyków, bo Generał Andrzej tak chce.

ocenił(a) film na 8
geefux

Pytanie a propos Twojego pokojowego nastawienia:
jeśli ktos będzie atakował Twoją rodzinę,to będziesz ją bronił czy nie?

Berith7777

Mówimy o wojsku, a nie o instynkcie samozachowawczym. Rzecz jasna, że bym bronił swojej rodziny, aczkolwiek gdyby nie istniało wojsko, to wyobrażasz sobie ile milionów niewinnych ludzi żyłoby dłużej?

ocenił(a) film na 8
geefux

Wiesz jak łatwo odbić tę piłeczkę?Gdyby nie było wojska wiesz ile milionów ludzi zginęłoby z rąk samozwańczych powstałych armii najeżdżających kraje?

Berith7777

Oczywiście, na tym świecie wojsko jest konieczne, ale tylko do obrony kraju przed owymi najeźdźcami. Jednak musisz się zgodzić, że to wielkie państwa się tłuką, a jacyś tam bandyci to sprawa niszowa.

ocenił(a) film na 8
geefux

I na tym pierwszym zdaniu zakończmy rozmowę.A podobno byłeś przeciwny wojsku;)
To jest egoizm:"sprzeczne z moimi poglądami",ale inni już dobrze gdy mają chronić twój tyłek z narażeniem własnego zycia.
Pozdrawiam i oby nikt nie musiał nas bronić.

Berith7777

Hmm, nie wypowiadaj się za mnie, bo mam zupełnie inne zdanie. Nie potrzebuję nikogo do obrony mojego tyłka. Dla mnie wojsko może być neutralne, i w ogóle nie ingerować w moje sprawy. I nadal jestem przeciwny wojsku, co nie zmienia faktu, że godzę się z jego obecnością, i wiem, że ten zły świat funkcjonowałby jeszcze tragiczniej.

Berith7777

Poza tym zauważ, pod jakim filmem toczy się ta dyskusja. Cały film opowiada o bezsensowności wojny. Jak zmienia człowieka, jak wielkim i złym jest przedsięwzięciem.

ocenił(a) film na 8
geefux

Widzę,że jesteś miłośnikiem serii "The Lord Of The Rings" i nie widzisz na przykładzie walk po co jest armia?To dopiero ironia;)

Berith7777

Jestem, i już wyżej wytłumaczyłem - "na tym świecie wojsko jest konieczne, ale tylko do obrony kraju przed owymi najeźdźcami". PS. no proszę Cię, LOTR to fantasy, nie schodźmy tak daleko na manowce xD

ocenił(a) film na 10
Berith7777

koleszko wojsko ok-dyscyplina i wysiłek fizyczny. Ale poco tam broń ? Bo ona to chyba do głaskania ludzi nie należy. To tylko przyzwyczajanie ludzi do broni, czyli czegoś co odbiera życie. Czyli poco to komu ? Ludzie są najprymitywniejszym gatunkiem, bo żaden inny gatunek nie tępi celowo swojej populacji.

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Po 1.
Nie jestem dla Ciebie "koleszkom"
Po 2.
Jeżeli środki przymusu bezpośredniego...itd.
Po 3.
Zgadzam się z ostatnim zdaniem.

Berith7777

Ale Ty pier**lisz

ocenił(a) film na 8
kondi143

To bardzo ciekawe.

Berith7777

Patrząc na twoje profilowe zdjęcie, to wojsko zrobiło z ciebie niezłego psychola, a teraz pieprzysz te swoje farmazony w internecie.

ocenił(a) film na 8
mativandamme

Skoro tak uważasz.
Pytanie,gdzie masz tutaj "farmazony"?

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

W wojsku jest fajnie... :) Ale również potępiam wojnę, oraz wszelkie olbrzymie nakłady na militarkę ;/ Jesteśmy żywymi istotami, których wyposażono w umysł, a nie tylko pięści do bicia innych po mordach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones