PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554556}

Czas wojny

War Horse
7,1 47 937
ocen
7,1 10 1 47937
4,8 16
ocen krytyków
Czas wojny
powrót do forum filmu Czas wojny

Nie rozumiem...

ocenił(a) film na 4

Nie rozumiem jak twórca najlepszych filmów wojennych (Szeregowiec Ryan, Lista Schindlera) mógł nakręcić coś takiego.

ocenił(a) film na 8
hupcio

Bo to również twórca najlepszych filmów familijnych (E.T., Hook). Widocznie postanowił połączyć oba gatunki.

ocenił(a) film na 4
Raptosaur

Na filmwebie powinno być napisane, że to film familijny, bo ja się nastawiłem na dramat wojenny.

ocenił(a) film na 8
hupcio

To fakt. Przypominam sobie, jak całkiem niedługo po premierze tego filmu dodawałem mu gatunek familijny i widniał on na stronie tego filmu. Najwidoczniej "wszechwiedząca" moderacja raczyła zmienić.

ocenił(a) film na 8
hupcio

Bo co? Za mało było strzelanko-nawalanek? Za mało wysadzania i rozstrzeliwań? Bo wychodzi na to, że ludzie oczekiwali tylko i wyłącznie tego. Szkoda, że tak mało jest osób, które jako głównego bohatera widzą KONIA i JEGO historię podczas wojny. Szkoda, że ludzie nie widzą pięknej scenografii, tylko szukają w niej błędów. I szkoda, że każdy oczekiwał od Spielberga wojennej wersji "Szczęk" i zamiast rekinów- czołgów. Nie sądzę, żeby ten reżyser próbował stworzyć tu film czysto wojenny, bo jest naprawdę bardzo dobrym reżyserem i facet po prostu wiedział, co robi. I szczerze, nie nazwałabym tego filmu czysto familijnym, w każdym razie najpierw jest "dramat", później dopiero "familijny". Pomiędzy może być ten wojenny, choć to tylko zmylało i zmyla widzów.

ocenił(a) film na 4
Derry_Holmes

Nie dlatego że nie było akcji. Dlatego że fabuła była infantylna. Lista Schindlera jest filmem w którymi nie ma "strzelanek-nawalanek" a jest to wybitny film wojenny. Spodziewałem się czegoś poważniejszego. A był to film pokroju Opowieści z Narnii albo W pustyni i w puszczy. Po prostu nastawiłem się na film wojenny a nie familijny.

ocenił(a) film na 8
hupcio

Lista Schiendlera jest świetnym filmem, ale ogólnie przedstawiających żydów jak ofiary wojny. Prawda jest taka że sami ją wywołali, a dokładnie garstka z nich. Ich rządza władzy jest po prostu przerażająca.

bartek26tm

Żydzi spowdowali Shoah. Ciekawe....

estella_bluebell

Patrząc na profil tego użytkownika trudno nie dopatrzeć się kolejnego potwierdzenia prawa Poego

ocenił(a) film na 5
hupcio

Szeregowiec Ryan poza scenami batalistycznymi nie ma nic do zaoferowania i nazwanie go chociażby dobrym filmem wojennym to przesada, a co dopiero jednym z najlepszych.

ocenił(a) film na 4
Pieniak3

Zgodzę się fabuła jest dość "hollywoodzka". Ale początkowa scena inwazji lądowania w Normandii jest według mnie najlepszą sceną w historii kina wojennego.

ocenił(a) film na 5
hupcio

Nie tylko według ciebie. Jest boska i jest jedną z najlepszych jeśli faktycznie nie najlepszą, ale to właśnie napisałem wyżej. Sceny batalistyczne są idealnie zrobione, tylko fabuła jest po prostu banalna i na poziomie filmu +12, co dyskwalifikuje ten film jako dobre kino wojenne. Polecam War Horse. Ten sam poziom, ale bez Normandii.

ocenił(a) film na 5
Pieniak3

*Wszystkim fanom Ryana polecam War Horse.

ocenił(a) film na 8
Pieniak3

"Sceny batalistyczne są idealnie zrobione, tylko fabuła jest po prostu banalna i na poziomie filmu +12" - nie rozumiem tego jak fabuła skierowana do młodszej grupy wiekowej może obniżać ocenę filmu. Nie każdy film to musi być rzeź. Tu chodzi o pokazanie przyjaźni zwierzęcia z człowiekiem na tle przeszkody jaką jest wojna. Dla mnie film na 8

użytkownik usunięty
hupcio

"Lista Schindlera" najlepszym filmem wojennym? Dobry agent jesteś.

hupcio

strasny gniot ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones