PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 103
oceny
6,9 10 1 80103
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Realia realiami

ocenił(a) film na 10

Film "Cześć Tereska" wzbudza emocje na zasadzie pokazywania skrajności, lecz nieprzypadkowych. Odbiorca ma przez cały czas do czynienia z obserwacją zdarzeń, lecz uczucia głównej bohaterki można sobie tylko wyobrażać. Tereska nie mówi co czuje, nie unosi się gniewem, ani nie płacze. Przeżywa różne zawody i zaskoczenia i czasem jej uczucia są oczywiste, ale nie odnosi się do nich bezpośrednio swoim zachowaniem. Przeżywa wszystko wewnętrznie, a widz czuje przynajmniej po części to co ona. Sądzę, że jest to w tym filmie ważniejsze, niż pokazywanie realiów życia młodych ludzi w blokach. Być może autorom chodziło także o to, lecz na pewno nie było to głównym założeniem, tak jak sądzi większość speców z tego forum. Nie mamy tu do czynienia z filmem dokumentalnym, lecz fabularnym. A jeśli chodzi o jego przesadność, o przekolorowywanie szarością beznadzieji, to film ten tylko na tym zyskuje. Pozwala odczytywać uczucia Tereski bardziej intensywnie poprzez całkowite (czasem przesadne) zagłębienie widza w klimat środowiska. O co chodziło autorom? O pokazanie realiów blokowisk? Tak! Ale nie przede wszystkim. Jak dla mnie "Cześć Tereska" jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
Voldo

Wierna Polska kopia Niemieckich dzieci z dworca Zoo/10 na 10

ocenił(a) film na 5
Little_Dean

Co za porównanie. Ręce opadają

ocenił(a) film na 6
Voldo

yhm...jest dobry. niezły. ja dałam 6, bo na 7 mam np. "człowieka z blizna" i jednak troche głupio byłoby postawic obok "Terske" ;P niemniej poruszył mnie tern film. wciagajacy, napewno. ale czy takie sa realia? moze te 20 lat temu :P niestety ogladałam to kiedys z kumpela : piwko,dobry humor no i była tzn. (jak to mlodziez mowi;P) "polewka". No bo te teksty, no bo te stroje, no bo sama Tereska nieco przerysowana. Tylko moze o to chodizło? niezgadzam sie co do tresci filmu z załozycielem tematu, absolutnie tak. co do pana powyzej - "dzieci z dworca zoo" były jednak czyms innym niz "Tereska", po pierwsze bardziej "hardcorowe", po drugie (w zwiazku z pierwszym) dalsze codziennosci przecietnego dziecka/nastolatka.
niezły i polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones