PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113155}
6,7 7 378
ocen
6,7 10 1 7378
Czeka na nas świat
powrót do forum filmu Czeka na nas świat

Mogli coś lepszego wymyślić... Film przerysowany ale nawet śmieszny, chociaż chwilami to jest żal oglądać ;)

7/10

soldier175

Ble ble ble... żal? Ty masz 15 lat?

Powiem tak, film bywa absurdalny, przez co niektóre elementy można potraktować, jako celowo nagiete np. trzy razy udało mu się coś zarobić i za każdym razem, tracił to, zostając okradzionym przez dokładnie tych samych gości - dla mnie to taka aluzja, do tego jak jest naprawdę - pomyśl, zarabia sobie człowiek cały miesiąc, ciężko harując, a na koniec dowalają mu podatki, które mu zabierają większość kasy na życie - w dodatku ci sami ludzi, a raczej ta sama instytucja. za każdym razem to samo ^^ haha

Friducza

No nie wiem,
ja tam bym tak bardzo nie snuł tego typu domysłów co do tego filmu. Jakby wychodzić z takiego założenia to nawet najgorszy gniot mógłby mieć od groma metafor. Często jest tak, że ludzie (a nawet znawcy) oglądając film nawymyślają różnych znaczeń poszczególnych scen, a później okazuje się, że sam twórca filmu jest zdziwiony. Coś takiego bodajże miało miejsce z serią Dekalogów, a konkretnie z motywem pojawiania się Artura Barcisia. "Czeka na nas śiwat" jest przesiąknięty scenami, które rażą mnie swoją drętwością - wydają się tandetne - jak choćby rozmowy reporterki z ludźmi na ulicy (nie o przekaz mi tu chodzi). No chyba, że jest jakaś publikacja na ten temat. Zresztą to Twoje wyjaśnienie jest trochę śmieszne i naciągane. Ale to moje zdanie.

zijacek

dla ciebie śmieszne i naciągane, dla mnie bynajmniej nie jest to nadinterpretacja. zresztą każdy może sobie pewne rzeczy tłumaczyć po swojemu, nie koniecznie z myślą twórcy.

a współcześnie w Polsce ludzie mają gówniany start, mało zarabiają, a co zarobią, to mu zabiorą...

ocenił(a) film na 7
Friducza

friducza - co za beznadziejne porównanie, na podatki idzie część twojej wypłaty a jemu całą kasę zarobioną ukradli x3 ci sami, zresztą jak płacisz podatki to masz z tego profity - zbiera ci się kasa na emeryturę, masz darmową służbę zdrowia, jak ci się coś stanie możesz zostać rentę, płatne chorobowe itp.

zijacek - dokładnie zgadzam się z Tobą, ludzie często w niedoróbkach czy lenistwie reżysera lub scenarzysty doszukują się ukrytych znaczeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones