PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108123}

Czekając na Joe

Touching the Void
7,8 27 155
ocen
7,8 10 1 27155
7,3 11
ocen krytyków
Czekając na Joe
powrót do forum filmu Czekając na Joe

Książka dużo lepsza.

ocenił(a) film na 6

Dla mnie brakuj w tym filmie takiego bycia na krawędzi życia, nie czuję tego oglądając ten film. W książce czuje się to cały czas. Szczeliny nie budzą już takiego lękku jak te z książki, wszystko jakby mniejsze... no i troszkę skrutowo poszli pomijając kilka wydarzeń. Do reszty nie ma się co czepiać, ale żeby od razu nazywać ten film arcydzielem to trochę za wiele.

Qba

porównywanie książki do jej adaptacji filmowej mija się z celem, są to zupełnie dwie odmienne formy ilustracji wizji artystycznej...niemożliwe jest przecież, zobrazowanie 1:1 całego dzieła literackiego, zawsze po przeczytaniu książki zostaje niedosyt, z powodu niepełnej lub nie do końca zgodnej z naszymi ultra subiektywnymi odczuciami i wyobrażeniami, wizji reżysera. Osobiście jestem za tym aby najpierw przeczytać lekturę, a następnie swoje wrażenia po jej przeczytaniu skonfrontować z jej filmową wersją, może to nawet stanowić swego rodzaju dopełnienie, a czasem pomaga spojrzeć na dzieło z innej perspektywy. Nie czytałam akurat opisywanej przez Ciebie książki, ale film wywarł na mnie niesamowite wręcz somatyczne odczucia m.in. właśnie bycia na krawędzi, tej morderczej walki z bólem, zimnem, zanikającą świadomością graniczącą, momentami z zwiastującym koniec, obłędem i tej desperackiej próby przezwyciężenia własnych słabości mimo wszystko....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones