PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598657}
6,4 29 673
oceny
6,4 10 1 29673
6,5 13
ocen krytyków
Czekając na sobotę
powrót do forum filmu Czekając na sobotę

gdy obejrzałam film pomyślałam "przecież twórcy robią sobie z nich jaja, oni ich po prostu upokorzyli, pokazali to co chcieli pokazać". Oczywiście film był śmieszny i kontrowersyjny ale był też moim zdaniem obraźliwy dla tych ludzi. Poszperałam trochę po necie, poczytałam wywiady i z wypowiedzi twórców wynika że nie chcieli ich ośmieszyć a tylko pokazać realia ludzi małomiasteczkowych, oczywiście okraszyli zakończenie piękna puentą o marzeniach itp ale i tak wszyscy mieli beke z tych młodych ludzi. No nic sama w kazdym bądź razie dałam się troszkę nabrać na słowa Morawskich jakoby "chcieli dobrze", aż tu pewnego dnia oglądam sobie przypadkiem serial dokumentalny "chłopaki do wzięcia" (może widzieliście na polsat play?) - dokument o chłopakach ze wsi (bez zębów, bez pracy, nie potrafiący sklecić zdania wielokrotnie złożonego itp) którzy usilnie poszukują swojej drugiej połówki, randki są pokazywane w tymże serialu, zwykle ich potencjalne partnerki są albo równie proste jak oni albo przeciwnie kończą znajomość tuż po pierwszym spotkaniu. No ale serial się kończy, lecą napisy i oczom nie wierzę. Znowu Morawscy. oni po prostu autentycznie uczepili się tych ludzi ze wsi i zarabiają na robieniu z nich pośmiewiska. Sama nie wiem, może oni mają się za jakiś lepszych Warszawiaków? co daje im prawo do ukazywania tych ludzi w sposób jaki to robią? Niestety drodzy Państwo Morawscy - większe z Was wsioki niż z bohaterów filmów.

iwona1510005

"Chlopaki do wziecia" to byla jakas kpina. Samo tlo, czyli to disco polo to takie budowanie fabuly na stereotypach. Serial byl bardzo przesmiewczy. Szkoda mi bylo to ogladac.

iwona1510005

Bez sensu dorabiasz do filmu ideologię. Tu chodzi o pieniądze i o to, co ludzie chcą oglądać, a nie o Morawskich. Widocznie Polacy uwielbiają klimaty wsi i biedy, powody mogą być oczywiście różne. Ja lubię dlatego, że sam zafascynowany jestem takim życiem i w każdej wolnej chwili pakuję do torby flaszkę, parę piw, jakąś zakąskę i lecę na wioskę do starych znajomych, żeby zabawić się, jak na tym dokumencie.

nabaC

no cóż, chciałam Ci odpowiedzieć szerzej ale przeczytałam Twoje ostatnie zdanie i jak to mówią "wszystko w tym temacie".

iwona1510005

Jasne, żyj dalej swoim stereotypowym postrzeganiem świata.

nabaC

co nazywasz stereotypem? nagrywasz komórką gołe dupy w dyskotece? czy może lubisz zasypiać przy drodze po pijaku? albo może również wyznajesz takie innowacyjne metody medyczne o leczeniu raka alkoholem?
Nie będę dalej tego komentować, daleko mi do stereotypów.

iwona1510005

Oho, czyżbyś nagle weszła w rolę przypisywaną przed chwilą Morawskim i wywyższała się ponad ludzi preferujących tego typu rozrywki? Mój stosunek do wsi najlepiej oddaje kwestia Daniela w 32/33 minucie dokumentu.

nabaC

nie, właśnie chodzi mi o to że oni zrobili z nich idiotów chyba trochę bez ich całkowitej świadomości.
Nie wiem co on tam dokładnie mówi w tej chwili więc się do tego nie odniosę. Poza tym ja wieś również uwielbiam, ale nie znoszę prostactwa i robienia z ludzi głupków. Tyle w tym temacie.

iwona1510005

raczej sami robią z siebie idiotów. Serio.

nabaC

Hehe, obejrzałem sobie ten kawałek. Fajnie, że lubisz takie klimaty.

iwona1510005

Jak można upokorzyć kogoś, pokazując jego mentalność, styl życia i "rozrywki"? Przerażający (!!), smutny, dramatyczny obraz tej grupy społecznej - ale PRAWDZIWY.

iwona1510005

Nie uważam, żeby autor filmu robił sobie jaja. Czym? Tym, że ci ludzie są autentyczni.
Mnie w tym filmie nie śmieszyło nic.
Było mi smutno, przykro. Żal mi tych ludzi.
Łamie ich bieda, brak wartości, brak celu.
Nic zabawnego nie ma w tym dokumencie.
Nie ma też żadnej sugestii, oceny, narzucania tego co mają mówić.

miki4you

Niestety nie jest to prawdą. Weźmy tu chociaż za przykład owych Chłopaków do wzięcia. Występował tam taki starszy facet wraz z synem. Przeczytałam gdzieś w necie wywiad z tym gościem który mówił że Morawscy chcieli żeby on udawał w programie głupszego, żeby po prostu udawał przed kamerami nieogarniętego wieśniaka. Ci ludzie nie są autentyczi, Morawscy namawiają ich do pewnych zachowań albo też z całego nakręconego materiału wybierają najbardziej upokarzające sceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones