PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211771}

Czekista

Chekist
6,9 1 417
ocen
6,9 10 1 1417
Czekista
powrót do forum filmu Czekista

mocny film

ocenił(a) film na 8

Ogląda się to niczym ubój bydła z kamery przemysłowej - co chwilę egzekucja i wyciąganie zwłok. Obraz niesamowicie mocny - zapada w pamięć - dla ludzi o silnych nerwach. Dorównuje najlepszym horrorom z gatunku "gore".

alzoar

Zdecydowanie jeden z najmocniejszych filmów jakie widziałem. Uderza znacznie mocniej od hosteli i innych gore horrorów. Ekstremalnie nieprzyjemny film - bardzo ciężki seans.

alzoar

zbyt długi i monotonny :/ ale wart dla poznania historii i tamtejszych realiów chociażby...

tomatita

choć z drugiej strony ukazywało to co robili ci czekiści i ich stosunek do tego... zmieniam 5 na 6!

ocenił(a) film na 9
tomatita

Film dojmujący, surowy i oszczędny czym przeraża, odstręcza, wynaturza.Jako obraz -znakomity, duch Dostojewskiego, straszliwa karykatura , sytuacja ostateczna- 9/10, film - przesłanie

ocenił(a) film na 10
tomatita

Czekistów po ich czystkach spotkał taki sam los z rąk czyścicieli śladów zbrodni Stalinowskich :D Taka to już karuzela. Na Czekistów Stalin stworzył kolejny aparat czyścicieli.

ocenił(a) film na 4
alzoar

Dla mnie nuda . Takie egzekucję to podstawa w Wojnie . Film długi i nudny . Za końcówke 4/10 .

użytkownik usunięty
Manikalny

Raz - w jakiej wojnie? Czeka mordowała bezbronnych obywateli własnego państwa, w czasach, gdy żadnej wojny Rosja z nikim nie prowadziła. Dwa - mamy przechodzić do porządku dziennego nad ludobójstwem, bo było takich wiele? Czyżby znowu jakaś "historyczna konieczność"? Pachnie mi to rosyjskimi argumentacjami na ucinanie łba sprawie katyńskiej - bo przecież była wojna, bo takie rzeczy się wtedy zdarzały, bo inni też rozstrzeliwali jeńców...

ocenił(a) film na 10

Czekiści to żydzi w ich szeregach nie było innych ludzi jak sam Dzierżyński

użytkownik usunięty
markin

Mmm... i co z tego?
A Dzierżyński nie był Żydem, tylko Polakiem.

ocenił(a) film na 10

Dzierżyński był żydem który to kablował na rodzinę Dzierżyńskich aż ich wywieźli i ten żyd przejął majątek i nazwisko Dzierżyńskich to Rufin Selman. Nie mający nic wspólnego z prawdziwymi Dzierżyńskimi poza tym, że ich denuncjował Rosjanom.

użytkownik usunięty
markin

Nie będę się wypowiadał na temat teorii o pochodzeniu Dzierżyńskiego, bo ich nie znam. Wiadomo natomiast na sto procent, że Żydami byli Trocki, Zinowiew, Bucharin, Kaganowicz i częściowo Lenin. I ja się pytam co z tego? Jakie ma znaczenie, czy ktoś ma korzenie żydowskie, portugalskie, czy tajwańskie? Ludzi powinno się oceniać po czynach, a nie po pochodzeniu. Nie ma złych i dobrych narodów, są złe i dobre postępowania.

ocenił(a) film na 10

dla ciebie nie ma a dla innych ma. Bo żyd to nie korzenie tylko mentalność jak mentalność bandycka Marksa który to przekładał holokaust żydów na plemionach semickich na kolejny holokaust klasowy.
Taki Suworow jakoś zauważył, że największymi katami, bandytami i zbrodniarzami w gułagach byli właśnie żydzi. Taka mentalność którą należy obnażać i ją likwidować.

ocenił(a) film na 6

Nieważne co byś napisał, to z jakiegoś czarnoskórego, czy azjatyckiego zbrodniarza też by zrobili Żyda. Fobia i tyle. A taka fobia rodzi jeszcze gorszych rzeźników, niż ci, których się w niej nienawidzi. Nic się nie zrobi, po prostu nastała moda na nienawiść do Żydów i pseudo patriotyzm. Na szczęści, jak każda moda - minie.

ocenił(a) film na 8
markin

Jak to trafnie ujął Lelek_2v: Dzierżyński był Polakiem, a Polacy obok Żydów, Łotyszy i Gruzinów stanowili spory udział w szeregach sowieckiego aparatu terroru. Mnijeszości etniczne brały udział w zbrodniach mszcząc się w ten sposób za prawdziwe i urojone krzywdy.

ocenił(a) film na 10
Skandal

niestety Lelek nie wie, że prawdziwi Dzierżyńscy byli denuncjowani przez żyda Rufina Selmana który to po aresztowaniu i wywiezieniu rodziny Dzierżyńskich następnie przejął majątek i nazwisko Dzierżyńskich.

użytkownik usunięty
markin

Nie podoba mi się obgadywanie mnie za plecami. Jak masz jakieś uwagi do tego, co piszę, kieruj to prosto do mnie.

ocenił(a) film na 10

ogarnij się dziecko

użytkownik usunięty
markin

Jak ktoś się z Tobą nie zgadza, to od razu jest dzieckiem? Sorry, ale ja pewnych zachowań nie akceptuję i tyle.

ocenił(a) film na 6
markin

MANIA PRZEŚLADOWCZA!!!!!!!!!!
Można ją leczyć, aczkolwiek kuracja nie jest łatwa.

ocenił(a) film na 10
AbuKamil

jak skończysz daj znać

ocenił(a) film na 10
Skandal

przeczytaj sobie W. Żeromskiego “Na plebani w Wyszkowie". Może się dowiesz więcej.

ocenił(a) film na 8
markin

Znam, imponujący opis autora " Przedwiośnia" o pobycie w gabinecie, gdzie jeszcze niedawno zasiadał Dzierżyński z kumplami, ale nie dowodzi wcale tego, że w jego żyłach nie płynęła polska krew jak u Marchlewskiego. Wyjątkiem jest Feliks Kon.

ocenił(a) film na 10
Skandal

to ciekawe, że źródła zagraniczne podają taką informację a polskie pseudo wikipedia już tego nie podaje ale co tam jak się czyta tylko w jednym języku to już tak jest

Manikalny

@Manikalny
Podstawa na wojnie to konwencja Genewska,
ale dla Ciebie Oświęcimiem to pewnie też podstawa w oprowadzeniu wojny.

Manikalny

@Manikalny
Podstawa na wojnie to konwencja Genewska,
ale dla Ciebie Oświęcimiem to pewnie też podstawa w oprowadzeniu wojny.

Manikalny

@Manikalny
Podstawa na wojnie to konwencja Genewska,
ale dla Ciebie Oświęcimiem to pewnie też podstawa w oprowadzeniu wojny.

ocenił(a) film na 10
alzoar

to jest film o uboju rytualnym. Żydzi, islamiści tak się uczą ubijać ludzi właśnie na przykładzie zwierzątek uczą się mordować ludzi. To jest geneza uboju rytualnego.

markin

Jesteś bardzo uprzedzony do Żydów i pewnie wierzysz we wszystko co napiszą na pseudo-prawicowych stronach. Z biegiem czasu dorośniesz i uwierzysz, że nie żyd, muzułmanin czy murzyn są najgorsi tylko ludzie w najbliższym otoczeniu, w tym tak zapewne aryjscy jak ty.

ocenił(a) film na 10
ulifont

więcej lewicowych muzułmanów ma do powiedzenia niż jakaś prawica o której nic nie wiem. Co to jest prawica ? Bandyta to bandyta, zaborca to zaborca, lichwa to lichwa.
Żyd to nie planeta ani naród piszemy małą literą.

ocenił(a) film na 6
markin

Żyd, jako wyznawca religii judaizmu, piszemy małą. Żyd, jako członek narodu żydowskiego, piszemy dużą. Nawet, jeśli dane państwo nie istnieje na mapie, to może istnieć jako naród. O Polaku z czasów zaborów też napiszesz z małej litery? Szanuj ludzi, to podstawa.

ocenił(a) film na 4
alzoar

No mam nadzieję że jest choć w połowie tak jak piszesz , w poniedziałek wybieram się na niego do kina

alzoar

Zgadzam sie świetny, porażający film i wcale nie nudny 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones