PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469513}

Czekolada

Chocolate
7,0 1 408
ocen
7,0 10 1 1408
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

Dramat sensacyjny z Tajlandii.
Mloda i opozniona w rozwoju dziewczyna, z pomoca przyjaciela z dziecinstwa stara sie odzyskac pieniadze od dawnych dluznikow jej mamy, ktora potrzebuje kase na chemioterapie.
Po 20min zastanawialem sie czy nie wylaczyc, na szczescie zalosny scenariusz (2/10) jest tylko dodatkiem do perfekcyjnych walk (10/10), ktorych jest naprawde sporo.
I znow solidna robota kaskaderow bo o komputerowych efektach nie bylo tu mowy. Ciekawie oglada sie zdjecia z planu podczas napisow ukazujace ile bylo kontuzji.
A ta mloda Yanin Vismitananda to przeciez taki zenski odpowiednik Tonyego Jaa!
Zreszta rezyseruje Prachya Pinkaew ktory wczesniej zrobil "Ong-bak" i "Tom yum goong".
Tak wiec moja rada, zapomnijcie o scenariuszu i dajcie sie poniesc fantastycznym nawalankom.

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Podpisuję się pod tym.
Jeśli szukasz przede wszystkim dobrej fabuły i realizmu to omijaj ten film dalekim łukiem. Dodam tylko, że wg mnie ten film jest trochę bardziej lajtowy [przyjemniejszy w odbiorze] niż Ong Bak.
Ode mnie zawyżone 9/10 - świetnie się bawiłem oglądając ten film

użytkownik usunięty
-Grail-

chora na autyzm to nie to samo co opozniona w rozwoju

Hej. Powiedzcie mi skad moge pobrac ten film bo nigdzie nie moge go znalesc?

ocenił(a) film na 8
Czarna55

http://tnttorrent.info/torrents.php?search=chocolate&category=0&acc=v2

-Grail-

Przerażacie mnie koledzy... "ponieść fantastycznym nawalankom"? Przecież one były przede wszystkim dalekie od fantastyki, może były i zachwycające ale to, co się działo na planie produkcyjnym tego filmu zakrawa na łamanie prawa. Gdyby na planie tak traktowano zwierzęta jak ludzi to film by nie wyszedł poza Tajlandię! Kupując kradzione wspieramy/popieramy złodziejstwo, którego ofiarą możemy stać się sami. Zachwycając się filmami realizowanymi w taki sposób ryzykujemy szacunkiem dla zdrowia i życia nas samych.
Uprzedzając zgryźliwe komentarze: po pierwsze ani mi w głowie kogoś tutaj atakować lub potępiać, po drugie pamiętajmy że przesuwanie wartości i norm osiąga się najprościej przez subtelne i powolne przesuwanie ich granic (wówczas nawet samo życie przestaje coś znaczyć).
Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza Graila

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Kurcze nie wiem czy ze mną coś nie tak ale mi się fabułka nawet podobała, potrafiła sprzedać postaci i nadzwyczajne zdolności Zen widzowi. W porównaniu z filmami Tony'ego Jaa to Czekoladka ma fabułę jak kino moralnego niepokoju. Ten film opowiada o upośledzonej dziewczynie - filmy Jaa opowiadały upośledzone historie.
Szczerze mówiąc, jak się tak zastanowić, pod względem scenariusza i humoru biję także sporą część konkurencji z Hong Kongu. Przy Czekoladce nie raz zdarzało mi się szczerze zaśmiać, co niezbyt często się zdarza przy komediach akcji made in HK. Choć może po prostu nie trafia do mnie humor typu Mo lei tau.
Jedyne co mi przeszkadzało to wrażenie że w walki w japońskiej knajpie nie są tak dobrze sfotografowane jak 'wymuszenia'. Mimo świetnej choreografii coś mi nie grało. Choć brawa się należą za scenografię, z fasadą knajpki na czele.

-Grail-

Fabuła i scenariusz lepsze niż w Ong bak,walki b.dobre,ale zdrowia sporo kosztowały "aktorów" czy raczej kaskaderów,bo chyba żaden zwykły aktor nie miał odwagi w tym filmie zagrać(no chyba że z dublerem).Ten autyzm naciągany,choćby dla tego że osoby cierpiące na tą chorobę mają poważne problemy z koordynacją ruchową i nawet ogromna zdolność do nauki tylko jednego wybranego elementu(czynności) jest mało prawdopodobna by udało się osiągnąć ten poziom i umiejętności walki wręcz jaki był na filmie.Choć akurat niewrażliwość na ból się zgadza ale pod tym względem ten film to "licencja poetica".Film polecam fanom filmów o sztukach walki,inni raczej będą kręcić nosem.

ocenił(a) film na 8
szarit

Skoro powstaje juz czesc druga (i to w 3D) to aktorka zyje i widac ma sie dobrze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones