PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33487}

Czerwona pustynia

Il deserto rosso
7,4 4 761
ocen
7,4 10 1 4761
8,1 11
ocen krytyków
Czerwona pustynia
powrót do forum filmu Czerwona pustynia

zajebisty

użytkownik usunięty

probowałem napisać recenzje, ale niestety mnie to przerosło

zawsze w odniesieniu do takich klasyków, jak "czerwona pustynia" używa się wzniosłych słów - wielki, genialny, wspaniały itd. Ja jednak pisze to z pełną odpowiedzialnością - film Antonioniego jest zajebisty!

klimat jest absolutnie uwodzicielski, nieziemski. poziom magnetyzmu i psychodelii chwilami może konkurować z samym "Truposzem" (mój film numer jedne). krajobrazy zwalają z nóg. a Monica Vitti ... trudno mi znaleźć odpowiedni komplement. to jest zdecydowanie jedna z najlepszych ról w historii; poziom taki wysoki, że do niedawna wydawało mi się, że osiąga go tylko Isabelle Adjani w "Opętaniu". dzięki tej aktorce, historia Guiliany maksymalnie mnie zainteresowała i wciągnęła.

obłędny film, trudno opisać słowami. to co napisałem to są jakieś przebłyski ... kto widział to wie!

POLECAM !!!!!!!

użytkownik usunięty

Dobry film, dobra gra aktorów, wiele ciekawych klimatycznych miejsc.
Bardzo ciekawa opowiastka Moniki jakże odmienna od brudów i szarzyzny dnia codziennego.
Cóż jak to w filmach Michelangelo Antonioniego życie trwa dalej.

ocenił(a) film na 10

Owszem, zgadzam się z tym 'zajebisty', bo poziom psychodelii wysoki i klasyczne określenia niekoniecznie oddają ów odjazd. 'Dobra gra' jest poprawna politycznie, natomiast film powoduje niepokój porównywalny chyba jedynie z 'Ludvigiem van' Mauricio Kagela.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones