PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601997}

Czerwone światła

Red Lights
6,5 28 006
ocen
6,5 10 1 28006
5,8 4
oceny krytyków
Czerwone światła
powrót do forum filmu Czerwone światła

Wystraszyłam się w paru momentach, i wtedy zaczęłam myśleć nad 7/10, a nawet w porywach
nad 8/10, kiedy atmosfera zaczęła gęstnieć. Niestety, niewykorzystany potencjał, a zakończenie
zupełnie skopane i nie w klimacie. No i jest trochę nielogiczności w filmie, co jeszcze bardziej
obniża ocenę...
6/10 za Cilliana, i właściwie tylko za niego, jedyna ciekawa postać w tym filmie, jakoś mnie nie
wzruszyła postać pani doktor -_-.

ocenił(a) film na 9
Iblis_Van_Den_Demon

Czy mogłabym poprosić o "nielogiczności"?

ocenił(a) film na 5
Iblis_Van_Den_Demon

Zgadzam się w zupełności. Dodam nawet, że wystawiłabym 5,5. Bo jestem rozczarowana, że zmarnowano dobry pomysł na film... Marne dialogi i właściwie słabe zakończenie. Na siłę trochę- aby zrobić coś w stylu "Iluzjonisty"

tila25

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi mi do głowy to to jak sprawdzali tego "głównego złego" (sorry, tydzień po obejrzeniu filmu nie pamiętam już jak się ktokolwiek tam nazywał). No i w końcu wywnioskowali, że facet miał wspólnika i to on mu podpowiadał jakie ma wybierać cyfry, w tym całym badaniu czy ma nadnaturalne moce czy nie. Ale podpowiadał mu tylko w jednym teście! A co z innymi? I to miał być dowód na to, że facet nie posiada żadnych mocy? Tym bardziej, większości rzeczy jakich dokonywał Silver zupełnie nie wyjaśniono. (Wybuchająca szyba, spalająca się aparatura, wahania napięcia w laboratorium).

ocenił(a) film na 8
Iblis_Van_Den_Demon

"Wybuchająca szyba, spalająca się aparatura, wahania napięcia w laboratorium" za to właśnie odpowiedzialny był Buckley.

ocenił(a) film na 9
CrashX

Dzięki Ci!Już traciłam wiarę w to, że ktokolwiek tutaj to rozumiał.

ocenił(a) film na 6
sympatycznapijaczka

Faktycznie, klimat budowany przez całą długość filmu zostaje nieco odstawiony na bok w zakończeniu, a szkoda. Ciekawy pomysł, ale trochę tej produkcji brakuje. 6/2 to za mało, ale do pułapu 7 też daleko.

sympatycznapijaczka

Ja własnie skonczylam go obejrzec i zeby wiedziec ze dobrze zrozumialam to wyszo na to ze wszyscy byli oszustami oprócz Buckley'a tak? I on sam nie wiedzial ze to robił te wszystkie rzeczy bo zył w zaprzeczaniu tak? a Margaret wiedziala ze jest prawdziwym medium...czy dobrze to zrozumialam?

Iblis_Van_Den_Demon

Ostatnie 15 minut zepsuło cały film. Jak tak można panie REZYSEZE ! Scena, kiedy doktorek (jak on przeżył taki łomot !!!) przez nikogo nie zatrzymywany wchodzi na salę, by podyskutować z De Niro ..... Żałosne ! "Amerykańskie" kino w najgorszym wydaniu. Papka dla debili.

użytkownik usunięty
Iblis_Van_Den_Demon

Zgadzam się z wypowiedzią Iblis_Van_Den_Demona, jednakże na razie ocena oscyluje około siedmiu. Prawdopodobnie podkreśle swoje zdanie kiedy obejrzę film ponownie ;-)

ocenił(a) film na 7
Iblis_Van_Den_Demon

Czasem się zastanawiam, jak ludzie oglądają filmy, że nie są w stanie ich zrozumieć.
Wszystko wyjaśnione w końcówce.
[SPOILER]
Silver widział, oszukiwał przy teście z cyframi(wspólnik), test z wyginaniem metalu na odległość dał wynik negatywny, dopiero gdy dotykał łyżeczek to nastąpiła deformacja(siła palców), tak naprawdę nie jest niewidomy. Jedyne czego nie rozumiem to sztuczki z Polaroidem.
Za całą resztę(wybuchające urządzenia, pękająca szyba, wstrząsy itd. odpowiedzialny był Buckley, który był prawdziwym medium i posiadał zdolności paranormalne, co zrozumiał dopiero pod koniec filmu, gdyż cały czas żył w przekonaniu, że ludzie z takimi zdolnościami nie istnieją...
[/SPOILER]
Proste jak konstrukcja cepa... ^^

NeverwhereNE

Hehe to cholernie silne miał te palce skoro ledwo je dotykając zdołał je powyginać :P A sztuczki z polaroidem, nie wytłumaczono, ponieważ wytłumaczenia nie ma, film jest po prostu nie przemyślany.

ocenił(a) film na 6
Iblis_Van_Den_Demon

wytłumaczenia nie ma bo nie jest potrzebne. Dowiedli, że oszukiwał i to wystarczy. Nie trzeba wyjaśniać wszystkich sztuczek Silvera

prof__Chaos

A według mnie trzeba, bo do mnie nie przemawia niepełne wyjaśnienie. Nie można wtedy do tematu podejść zupełnie racjonalnie.

ocenił(a) film na 7
Iblis_Van_Den_Demon

W odniesieniu do cholernie silnych palców - mnisi z shaolinu potrafią palcami w cegły uderzać i robić w nich dziury ^^
Zdaje się, że na discovery kiedyś leciało. Pompki na palcach, stanie na palcach i robienie "pompek" na stojąco.
Jak widać można wyćwiczyć siłę palców.
Nie wiem jak Silver to robił, może łyżeczki były aluminiowe, może słabszy materiał. W każdym razie oszukiwał.
Just sayin'.

ocenił(a) film na 5
Iblis_Van_Den_Demon

Nie od dziś wiadomo, że ducha łatwiej uchwycić na polaroidzie niż na taśmie 35 mm :D i "poważnie" już mówiąc, sądzę, że ten wątek w filmie odnosił się właśnie do tego typu "dowodów". Nakręcono wiele para-pseudo-dokumentalnych programów poświęconych temu zjawisku, np. http://www.ghosttheory.com/2008/04/01/polaroids-of-the-dead-los-angeles-ca nigdzie jednak nie spotkałam się z zadowalającym rozstrzygnięciem.
Niestety nie znam się na fizyce ani tym bardziej na optyce na tyle, by choćby próbować to rozgryźć. Sądzę jednakowoż, że efekt ten musi mieć związek z właściwym polaroidowi sposobem funkcjonowania. Zdaje się, że dotyczy on ukierunkowywania pola elektrycznego i identyczności natury fal elektromagnetycznych, czy w ogóle: wykorzystania własności polaryzatorów. Pozdrawiam!

Iblis_Van_Den_Demon

hej
a czemu nikt z Was nie mówi o tej scenie z wodą ? jak wyginał jej strumień to też był Buckley czy oszustwo ? a lewitowanie De Niro na końcu filmu ? to co było ? właśnie udowodniono mu tylko oszustwo z cyferkami ( choć do końca nie rozumiem tego wyjaśnienia przecież siedzieli w oddzielnych pomieszczeniach ? w czym pomógł mu zegarek ? nie wiem ) tzn że De Niro był oszustem ? nie do końca przekonuje mnie ta interpretacja choć wydaje się najbardziej logiczna !
pozdro 600

ocenił(a) film na 6
mkaszewski

potrzyj sweter kawałkiem plastiku i zbliż go do strumienia wody (kran) - ciekawe co sie stanie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones