PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226331}

Czerwone pantofelki

Bunhongsin
5,7 3 099
ocen
5,7 10 1 3099
Czerwone pantofelki
powrót do forum filmu Czerwone pantofelki

Świetny film

ocenił(a) film na 8

Dawno nie oglądałem tak dobrego horroru (nie tylko azjatyckiego). Przy nim na przykład Ring to badziewie. Fiilm gra z konwencją (początek i pierwsze sceny sugerują, że będzie to typowa produkcja klasy C). Tymczasem akcja prowadzona jest bardzo oszczędnie. Widz zmuszany jest do stawiania hipotez, które za chwilę okazują się fałszywe. Tam gdzie takie horrory się kończą (zagadka rozwiązana, klątwa cofnięta), tu zaczyna się dopiero prawdziwy horror. Świetna ścieżka dźwiękowa (oglądać w nocy, z dobrym stereo). Gra aktorska osczędna. Zadnych wrzasków itp. Nastrój grozy budowany z niuansów. Reżyser nie przeciąga struny - umiejętnie balansuje tam, gdzie inni popadają w śmieszność.
Porównałbym wrażenia z tego filmu do wrażen jakie miałem kilkanaście lat temu, kiedy oglądałem "Lśnienie". Podsumowując: polecam wszystkim miłośnkom inteligentych, psychologicznych horrorów (zwolennicy pił mechanicznych będą rozczarowani).

ocenił(a) film na 10
Karakuli

Zgadzam sie z Toba. Swietne kino. Koncowka filmu w metrze mnie rozwalila. Stawiam ten film na rowni z The Wig i Cello. Jesli chodzi o horrory to Korea Rulez.

ocenił(a) film na 8
Tomashi_2

Lubię koreańskie kino, ale zdarzają się wpadki. Na przykład oglądałem ostatnio Gabal (peruka). Początek całkiem niezły, ale później się rozlazło. Ale i tak poziom azjatyckich horrorów jest o niebo wyższy od amerykańskich. Tam gonią już w piętkę nie mając pomysłu na dobre kino.
---
pozdrawiam,
karakuli

ocenił(a) film na 8
Karakuli

Wcale nie!! Bronię filmu "Peruka" i muszę go polecić innym ;P Może mało jak na horror przystało, ale za to bardzo dobry film i świetny dramat. Coraz więcej oglądam filmów azjatyckich i tam wciąż długowłose dziewczynki. Jakoś zaczynam ich się bać, a nie powinieniem już przecież ;)

Tomashi_2

Ja uważam,że japońskie kino grozy posiada taki klimat jakiego nigdy nie posiądzie żadne inne kino,a już tymbardziej amerykańskie,mam już kilkanaście azjatyckich filmów za sobą i na 1 miejscu jest OPOWIEŚĆ O DWÓCH SIOSTRACH,nie oglądałem wiąlączeli i różowych pantofelków i tu pojawia się moja prośba:SKĄD WY JE MACIE?Szukałem na torrentach i nie znalazłem,pytałem w wypożyczalniach,ale tam tylko kręcą głowami...mógłby mi koś zapodać "linka" lub pomóc w dostaniu się do tych dwóch pozycji?Pozdrawiam-Art.

ocenił(a) film na 10
Art_3

Tyle, że ten fil jest koreański ;)
Bardzo fajny film skądinąd :)

ocenił(a) film na 6
Toolek

Azjatyckie horrory są nie tyle dobre co wprowadzają świeżość do gatunku i w niektórych naprawdę świetnie jest zbudowany klimat.Jednak one tak samo jak produkcje z USA są czasem robione na siłę.Ocena 8 dla tego filmu to jak dla mnie za dużo.

ocenił(a) film na 6
Art_3

W serii Horrory Świata jest i Wiolonczela i Czerwone Pantofelki. Przeszukaj Allegro.
Pozdrawiam.

Tomashi_2

Hej jaki masz program do ściągania filmów ? Czy masz może oryginał? Bo ja chciałabym sciagnąć sobie właśnie Czerwone Pantofelki ale nie mam skąd :/

naaataliaaa06

na koncówce szczęka mi opadła . i to jak ;) . ale możecie mi powiedzieć o co tak dokładnie w niej chodziło ?

ocenił(a) film na 9
naaataliaaa06

Ja ściągałam na Aresie. Gdzie indziej nie wiem.

ocenił(a) film na 8
Karakuli

Racja, świetny film! Jeden z moich ulubionych azjatyckich horrorów - obok Chakushin Ari, Chello i Ringu 0: Bâsudei (tak, tak właśnie część 0 jest świetna! motywy w łazience itp.!)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones