PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225408}
6,3 82 372
oceny
6,3 10 1 82372
5,1 14
ocen krytyków
Czerwony Kapturek Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia

A już myślałem,że wiem wszystko na temat Czerwonego kapturka.A tu takie zaskoczenie...Chyba Kapturkowi będzie potrzebny dobry prawnik....

JoaquinQ_

Jakby komus z Was udalo sie dostac oryginalne wersje bajek braci Grimm zobaczylibyscie iz to co my znamy z dziecinstwa drastycznie sie od nich rozni ;] Nie w ten sposob jak w tym filmie-bajki braci Grimm,ktore my znamy sa lagodna,mocno cenzurowana wersja tych oryginalnych.

kotilla

A skąd ty to wiesz? I gdzie można znaleźć te "prawdziwe" bajki?

Polish

Kupić może?...

Ja czytałam. Co prawda nie w oryginale ;P ale wiernie przetłumaczone... W każdej bajce krew na wszystkie strony albo jakieś dziwne podteksty (dawniej bajki i baśnie pisane były dla DOROSŁYCH, to stąd).

A, no i mama mówi, ze jak czytała kiedyś Czerwonego Kapturka i doszła do opisu rozcinania brzucha wilka, to potem spać nie mogła... Opis na pół strony, jak rozcinano brzuch i co z niego wypadało. Mniam, mniam.

ocenił(a) film na 9
Nayia

Tak na przykład bajka o Kopciuszku. Znacie prawdziwe zakończenie? Otóż gdy siostry i macocha Kpciuszka jechały na wesele, pojawiły się ptaki (chyba kruki) i wydziobały im oczy.

jakubcjusz

Nie kruki tylko Gołebie.

Tolkien podobno kiedys powiedzial ze oddajac bajki w rece dzieci ludzkosc popełnila jedena z najwiekszych pomyłek

A co do bajek braci grimm to sa one brutalne na maksa i to wlasni w nich piekne jest:) Ale nie jest to efekt tego ze pisane byly dla doroslych. bajki Grimmow byly jzu dla dzieci ale stosowaly sie do innych metod pedagogicznych. Wychodzily z zalozenia ze pokazujac dziecku Najgorsze z mozliwych kar za zlo nauczy sie dzieci ze nie nalezy zla robic. Bo czego uczy teraz taki kopciuszek? Z jednej strony wybaczania - i dobrze - ale z drugiej uczy ze jak sie wrednym i zlym dla rodzenstwa to wystarczy potem przeprosic i wszystko bedzie si ... i jak takie dziecko ma wyrosnac na pozadnego czlowieka?:)
Mnie osobiscie rodzice sprawili oryginalnych braci Grimm i jestem pod duzym wrazeniem a to co polacy i nie tylko) zrobili z tymi bajkami zakrawa o kpine

Podobna sytuacja ma sie tez w przypadku bajek Andersena hgdzie moze nie byly one tak brutalne ale chyba zadna nie ma jednozacznie pozytywnego zakonczenie (mala syrenka zamienia sie w piane morska i nie zdobywa milosci ukochanego ksiecia itp itd)

Niput

W oryginale Wilk pożarł babcię. Gdy Czerwony Kapturek przyszedł, Wilk w przebraniu babuni dał mu wino, które w rzeczywistości było krwią babuni :). W końcu Czerwony Kapturek spytał, czemu Wilk miał duże tamto, to tamto, a gdy byli przy zębach Wilk rozerwał na strzępy dziewczynkę i po obu paniach została kupka kości. I nie było drwala.

Niput

Em, mała syrenka nie zmieniła się w pianę morską. I nie zgadzam się z opinią, że żadna nie ma pozytywnego zakończenia ^ ^

Nayia

wedlog oryginalu tak sie wlasnie skonczyla (i tak nas uzca na filologi polskiej)

Niput

Potwierdzam, zamieniła się w pianę morską. Zakończenie było smutne. Disney potem co nieco zmienił. ;)

Migotka

A w mojej książce z bajkami to, o ile dobrze pamiętam, Mała Syrenka miała zamordować ukochanego, ale nie zrobiła tego, tylko wbiła nóż w swoją pierś. Nie jestem pewna, czy tak było na 100 %, ale na pewno było coś z nożem.
Tak samo z bajką o Królewnej Śnieżce, zakończenie było jakieś inne, jak znajdę, to dodam.

Nymphalis

No, znalazłam ten artykuł.
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/3,0.html?slowo=Królewna%20Śnieżka [kobieta.gazeta.pl/wysok ...]
Dla niektórych może być nieco, hm, nieodpowiedni [i kto to mówi, czternastolatka :)]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones