PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 254 666
ocen
7,6 10 1 254666
7,0 22
oceny krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

Czy lepszy od Milczenia Owiec jak chcą niektórzy? W sumie nieco więcej "akcji", troszkę bardziej różnorodny ale Norton ( skądinąd świetny np w filmie Więzień nienawiści) tutaj rozczarowuje a i postać jaką gra też nie ma tej głębi co ta grana przez Foster ( świetnie i lepiej przez nią zagrana gł. bohaterka). A więc na minus idzie tutaj Norton i jego postać. Z kolei Fiennes rzeczywiście ratuje ten film i kolejny raz udowadnia że nie jest aktorem jednej roli i potrafi zagrać wszystko.
Hopkins trzyma poziom z Milczenia Owiec, jest tutaj go nawet więcej...
Ostatecznie jednak klimat Milczenia Owiec i efekt świeżości bo ten film był pierwszy ( inaczej niż w chronologii książkowej bo historia z Milczenia jest później niż ze Smoka) wydaje mi się że dają pewną przewagę nad Czerwonym Smokiem pomimo tego że postać psychopaty jest tutaj ciekawsza niż w Milczeniu. Milczenie miało bardzo dołujący mrożący krew w żyłach klimat odrażających praktyk psychopaty, Czerwony Smok tak gęstej atmosfery wg mnie nie kreuje. Oba filmy zresztą póki co jako arcydzieła nie oceniam co może się kiedyś zmieni.

ocenił(a) film na 8
armarange

ja osobiście wyżej cenie Milczenie Owiec,wprawdzie dla mnie nie jest dołujacy jak dla ciebie,ale ten klimat mrożońcy krew w zyłach jest kapitalny na długo zostaje w pamięci, takiego filmu się nie zapomina a co do czerwonego smoka jest dobry ale potrafi się ulotnić z pamięci

ocenił(a) film na 7
konrii_2

mały spoilerek

Dołujący nie w sensie że powoduje jakąś wielką depresję u widza ( chociaż może i tak bywa u niektórych ) ale chodziło mi o to że film Milczenie Owiec bardziej przygnębiał , bardziej szokował odrażającymi praktykami mordercy niż tutaj w Czerwonym Smoku gdzie w zasadzie kiedy okazuje się na jakim podłożu psychologicznym on "działał" i co mu się przytrafiło w dzieciństwo to można mu nawet trochę...współczuć czego ja przynajmniej nie uświadczyłem w Milczeniu, bardziej chłodnym filmie który też cenię wyżej niż Smoka. Wartością filmów z lat 90-tych a w tym właśnie thrillerów jest klimat jakże inny od tych w nowych produkcjach .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones