PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 254 585
ocen
7,6 10 1 254585
6,9 21
ocen krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

pytania

ocenił(a) film na 7

mam kilka pytań.

1. Czy autor powieści nazwał bohatera imieniem Hannibal dlatego że był kanibalem ? Czy to przypadek że brzmi to podobnie, a autor dał mu nietypowe wyszukane imię ?

2. Po co oni mu zakładają tą maskę ? Wiem, w więzieniu czy szpitalu zakładają bo jest niebezpieczny, ale nawet Mason założył mu specjalnie maskę gdy chciał się mścić. To coś znaczy dla Lectera, może jest dla niego obraźliwe i dlatego mu to zakładają ?

jak ktoś wie, czytał książke itp to proszę o pomoc.

KopsonKrk

W książce Czerwony Smok jest tylko wzmianka o tym ze dziennikarze nazwali go hannibal Kanibal poza tym nic wiecej nie ma o tym. W książce Lecterowi nie jest poświęcone zbyt wiele miejsca, jest to postać drugoplanowa :)

ocenił(a) film na 7
HannaMcKay

Chodzi mi o wszystkie książki o Hannibalu, nie tylko czerwony smok

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Jeśli chodzi Ci o wszystkie książki to szczególnie w ostatniej części "Hannibal - po drugiej stronie maski" poznajemy Hannibala. Takie imię nadali mu rodzice. Więc już od urodzenia był Hannibalem Lecterem. Kanibalizm przyszedł z czasem.

A jeśli chodzi o maskę to nie wiem. Jeszcze za filmy się nie zabrałem. Ale w książce maska bodajże nie miała jakiegoś znaczenia dla Hannibala. Raczej była używana tylko dla bezpieczeństwa. Ale nie jestem 100% pewny.

Zachęcam Cię do przeczytania wszystkich 4 części - bo są genialne.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
moherklb

Tak, maska była tylko w celu bezpieczeństwa. Założono mu ją po tym ja zaatakował pielęgniarkę i zjadł jej kawał twarzy.

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

polecam zobaczyć film "hannibal po drugiej stronie maski" tam wyjaśnione jest dlaczego stał się tym kim jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones